Booking.com vs. Hotelscombined.com

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Odpovědět
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Booking.com vs. Hotelscombined.com

Příspěvek od Dave »

Tak jak? Ačkoliv příliš nedoufám, že mi někdo řekne své výsledky, protože jsem tu zatím ani nepotkal člověka, co by šel tímto směrem, možná mi pomůžete řešit toto dilema.

Booking.com - konvertuje celkem slušně, kord teď v létě mi vylítnou provize z objednávek do vysokých výšin. Problém je v tom, že mi nechějí dát white label a objednávky nejsou ve spojitým rytmu. Objednávky jsou skokové, třeba 3 dny nic, pak to zase letí.

Hotelscombined.com - velké Proti je fakt, že platí za leady - obecně 10-20Kč, což je zatraceně málo. Na druhou stranu jsem z 1 odkazu v příspěvku vytřískal skoro 400 Kč... Je pravdou, že se ta suma generuje už skoro půl měsíce - mají cookies 365 dní. A co klik to asi provize.... Předpokládám, že lidé klikají více právě proto, že mají srovnání. To co mě opravdu láká je právě white label a zasazení jej do webu. Ale mám tak trochu strach, že mi příjem z hotelů dramaticky spadne.

Tzn - je reálné na těchto leadech dát alespoň 5k měsíčně? Velcí hráči jako je scyscanner, ryanair, fly4free jedou jen na hotelscombined, ovšem podezřívám je z lepších podmínek, které by teoreticky nebylo složité uhrát ani pro mě. Ale nevím nevím... máte nějaký názor?
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
petergresa
Příspěvky: 8
Registrován: pon 09. zář 2013 13:17:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Booking.com vs. Hotelscombined.com

Příspěvek od petergresa »

Ahoj Dave,

posledné mesiace sa intenzívne venujem affiliate programom v oblasti cestovania/ubytovania a rád by som si s niekým vymenil skúsenosti (ak by si mal záujem, pokojne píš na peter@gresa.sk).

Hotelscombined som neskúšal, zatiaľ len booking. Myslíte, že je na bookingu možné vyjednať vyšší revenue share pri high XX sales/month, resp. low XXX sales? (viem že v termsoch majú napr. 40% od 500 sales mesačne ale to je u nás asi nereálne, tie podmienky mi prídu dosť tvrdé, keďže nemajú vôbec žiadne cookies).

Hostelworld ste neskúšali? Neviem či to na sk-cz dobre konvertuje, ale keby aj hej, tak tam budú asi malé provízie.
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Booking.com vs. Hotelscombined.com

Příspěvek od Dave »

Ahoj,

Hotelscombined - u mě se příliš neprosadil, mám celkem značnou míru úspěšných konverzí, takže se mi více vyplatí Booking.com
Booking - provize jsou jasně dané http://www.booking.com/general.html?tmp ... commission, není to malá společnost, takže nějaké individuální dohody zde asi nemají šanci. Sám s nimi mám problémy vyjednat whitelabel
Hostelworld - moc nepropaguji, občas někdo nakoupí, ale to je jen o náhodě. Provize je cca 50 Kč - transakční poplatek.

Na kterých webech děláš (CZ, SK?)?
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
stephan
Příspěvky: 53
Registrován: pon 18. bře 2013 11:50:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Booking.com vs. Hotelscombined.com

Příspěvek od stephan »

Nemám zatím zkušenosti ani s jedním, ale podle reputace jednotlivých webů bych se přikláněl k Bookingu. Lidi v mém okolí mu dávají přednost.
Můj blog o affilu a jiných trápení :) - ŠtefanKuska.cz
petergresa
Příspěvky: 8
Registrován: pon 09. zář 2013 13:17:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Booking.com vs. Hotelscombined.com

Příspěvek od petergresa »

Dave píše:Ahoj,

Hotelscombined - u mě se příliš neprosadil, mám celkem značnou míru úspěšných konverzí, takže se mi více vyplatí Booking.com
Booking - provize jsou jasně dané http://www.booking.com/general.html?tmp ... commission, není to malá společnost, takže nějaké individuální dohody zde asi nemají šanci. Sám s nimi mám problémy vyjednat whitelabel
Hostelworld - moc nepropaguji, občas někdo nakoupí, ale to je jen o náhodě. Provize je cca 50 Kč - transakční poplatek.

Na kterých webech děláš (CZ, SK?)?
V partner sekcii spomínajú aj white label, myslel som, že to bude dostupné na požiadanie. Poskytujú to teda iba "veľkým" partnerom? Nepodarilo sa ti to nakoniec vyjednať?
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Booking.com vs. Hotelscombined.com

Příspěvek od Dave »

whitelabel tam mají, pravda. Ale získat ho je už oříšek.. Osobně jsem to neuhádal - možná je to i dobře. Prodávat na značce Booking.com je mnohem jednodušší než na vlastní.
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů