Jak řešit neplatící affily?

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Miki
Příspěvky: 87
Registrován: úte 24. led 2012 14:15:55

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od Miki »

Standartně nastavuju měsíc, pokud firmy opakovaně platí v poslední den splatnosti, tak jim pak v rámci jejich podmínek nastavuju jen 14 dní. Nezaplacené faktury měly splanost 1 měsíc a po splatnosti jsou cca 7 - 14 dní. Zpoždění platby mi ani tak nevadí, jako to že ty společnosti přestanou komunikovat. Jakmile peníze přijdou dám vědět a doplnim to i do prvního příspěvku.
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od Maigi »

Vyrobil jsem si takovou statistiku, kam píšu, kolik dní trvá kterému inzerentovi zaplatit. Z toho spočítám průměr a ten pak píšu do cashflow plánu, což by mělo realističtěji odrážet skutečnost, než splatnost, ale poslední dobou ani tohle nevychází, což značí, že se to zhoršuje. Jsou tam ale i borci, kteří mají průměr jeden den :D
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od AffilBox »

v pohodě, já měl firmu, která měla 60 denní splatnost a platila 40 dní po ní. (jednalo se o vyšší xx,xxx částky)
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od AffilBox »

Já chci lajkovací tlačítko, za ten poslední comment bych dal like. Ono to tak totiž fakt je :). Jen já dělám debila co vše platí ještě před splatností.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od Maigi »

Podle mě je to dost krátkozraké od firem.. Kolik z té "krátkodobé půjčky" můžou za dobu splatnosti plus pár týdnu navíc asi udělat zhodnocením? Stojí pak tahle částka za odliv jen jediného klienta? Dám příklad - Někdo mi platí měsíc, někdo v průměru den, za kým myslíte, že příště půjdu s nabídkou? Když si vybudujete pověst toho, kdo platí hned, přijde za váma víc klientů. To určitě smaže výhodu "krátkodobé bezúročné půjčky".

PS: lajkovací tlačítko nebude, bez něj se bude víc komentovat. Podívej na svůj příklad, kdyby tu bylo lajkovací tlačítko, tak ten poslední komentář nenapíšeš :D
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od Maigi »

jojo, často je za tím nějaký narcista, taky jednoho takového znám, ten platí zásadně pozdě jen proto "aby ukázal, kdo je tu pán". Že jedou po rejži, to chápu, ale jak říkám - je to krátkozraké a nefunguje to. Zas tu mám dvojnásobně přešvihnutou splatnost u někoho a už přemýšlím, jak se bez nich obejdu...
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
longtian006
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20. lis 2012 1:49:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od longtian006 »

Souhlas. Mám stejnou zkušenost. Na sháněné fans pro FB page jsou FB ads ideální. Na prokliky někam pryč, pokud člověk nemá fakt lhát, tak už moc ne.
longtian006
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20. lis 2012 1:49:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od longtian006 »

Jednalo se o to, že velmi úšpěšná dvojice v affilu (v zahraničí) věnovala 70% svého času tvorbě trafiku, návštěvnosti, seo, psaní guest postů apod., zbylých 30% potom na nový obsah, úpravy stránek apod.. Zkrátka bez návštěvnosti nevyděláš, takže podobné pravidlo má rozhodně co do sebe.






















_________________________________________________________
China best mobile phone China android phones cell phone watch
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů