Jak řešit neplatící affily?

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Miki
Příspěvky: 87
Registrován: úte 24. led 2012 14:15:55

Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od Miki »

Ahoj,
čím víc zkoušim affiliate programů, tím častěji se setkávám na problémy s proplácením provizí. Nechci tu hned tapetovat jména společností, ale situace se s postupem času komplikuje a za pár týdnů to asi bude nevyhnutelné. Naznačím tedy alespoň zaměření:

satelitní komplety - 1000 Kč v provizích - vůbec nereagují :twisted:


Firmám jsem poslal 2x urgeční maily, že faktury jsou již po splatnosti, kromě OD bez reakce. Má někdo radu jak tyto problémy řešit dál?


edit: Všechny společnosti které potvrdily částku k fakturaci již zaplatily. Sice po několika urgencích, ale zapaltily. Jediný nedořešený problém zůstal u společnosti prodávající satelitní komplety...
Naposledy upravil(a) Miki dne pát 09. bře 2012 12:42:19, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od AffilBox »

Co máš konkrétně na mysli tím po splatnosti? Do vystavení faktury s tebou komunikovali? Ptali se tě na způsob úhrady? Byla překročena minimální částka pro výplatu?

1000 Kč nemá smysl vůbec řešit. Zkus jim zavolat a zeptat se, kde je problém. S těmi 6k by se už něco dalo dělat.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od Maigi »

Jak je řešit fakt nevím, ona ta splatnost se tu bere dost benevolentně, protože málokdo si účtuje penále. Jinak těch 1000 Kč má smysl řešit, obzvlášť, jestli to je častěji a z více zdrojů. Litřík k litříku... Mně se taky vyplatí si nechávat vyplácet hned, cokoliv tam je nad výplatní minimum, i když vím, že tím musím provozovatele hrozně srát. Mají to zhodnocovat oni nebo vy? V oboru, kde mi platí lidé většinou na 3,6 a 9 měsíců dopředu, se hodí mít nějaký buffer (Honzo, to je to slovo, na které jsem si včera nemohl vzpomenout!!!), který to trochu rozmělní.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od AffilBox »

Ano, také si vyplácím po litříku dvou, ale v programech, které mám prověřené a spolupracuij dlouhodobě. Ale tady jde o to, že to je první a poslední litr. Oni to asi jednou zaplatí (jen se neví kdy :)). A fakt ti stojí ten čas za to vypisovat nějaké žaloby na ně?
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od Maigi »

Jaké žaloby probůh?
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od AffilBox »

když ti neplatí a nekomunikují? tak si necháš vystavit platební rozkaz...
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Miki
Příspěvky: 87
Registrován: úte 24. led 2012 14:15:55

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od Miki »

Kromě posledně uvedeného potvrdili částku na faktuře s měsíční splatností. Na urgence už nereagovali. Nežádám o výplatu hned po dosažení minima, spíš to je tak jak naznačil Affilbox - první a poslední litr. Žaloby dávat nehodlám, takže zbývají asi jen mailové/telefonické urgence, osvětlující PR článek, nakopnutí webu a nasměrování návštěvníků ke konkurenci. Achjo...

Platebním rozkazům nerozumím, není tam třeba podepsaná objednávka?
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od LukasP »

Ano je to problém. Většina bere své affiliate partnery jako takový doplněk eshopu, vůbec to neberou vážně a to mi na tom fakt vadí.

Moje nejhorší zkušenost: Po dvou naprosto bezproblémových výplatách v řádu tisíců jsem se rozhodl udělat další weby na daná témata (moře času mě to stálo). Samozřejmě další výplata už byla s problémem a přišla na 5x s dvouměsíčním zpožděním vůči splatnosti! Nyní mi tam visí přes 30 000 a zda to někdy od nich dostanu ví bůh. Jen dodám, že se jedná o poměrně známý web a který poměrně šlape slušně, takže i takové zdání klame.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od Maigi »

Tak ostře jako žalobama a tak bych to vůbec neřešil, to je totiž nejlepší cesta k tomu, jak o partnera přijít. Někdy je lepší mít pozdě platícího partnera než žádného. V tomhle mám taky dilema, protože na pozdě platící inzerenty mám páku, stačí vypnout inzerci a hotovo, jenže proč bych to dělal? Leda bych o něj chtěl přijít. Ale ten osvětlující PR článek by měl stačit.. To si myslím, že je nejefektivnější - negativní reklama, která na začátku ani nemusí být jmenovitě konkrétní. Mně třeba stačilo si vzlyknout na facebooku a hned spousta plateb přišla. Takže si napiš třeba na blog článek ohledně tristní splatnosti affil programů a když to nepomůže, přidej jména a url.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
Chalupář
Příspěvky: 10
Registrován: stř 25. led 2012 23:16:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak řešit neplatící affily?

Příspěvek od Chalupář »

Jak dlouho máš po splatnosti? A jak dlouhou ji máš?

Někdo vystavuje splatnost týden či dva, což je podle mě málo a partnerům je to vcelku jedno. Obecně platí 30 dní a toho se drží, tak mi to ze zkušeností příjde. A i tak občas to má nějaký den zpoždění. A týden zpoždění beru jako ok, ikdyž je vždy lepší mít vše v čas ,o) souhlasím. Dej pak vědět jak jsi dopadl.
novachalupa - web affiláka ,)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů