PPC v Affiliate

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Sir-HD
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 28. bře 2013 16:39:50
Bydliště: Jihočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

PPC v Affiliate

Příspěvek od Sir-HD »

Dobrý den,
Možná je to již trochu ohrané téma na fórech, ale vzal bych to zde trochu statisticky. Nechci žádné výdělky atp... Ale třeba hodnocení. Například při průměrném zisku z objednávky je X kč. Do reklamy vkládáte Y kč a například bodovým hodnocením Z/10 bodů můžete zhodnotit, jak jste spokojeni s vaší PPC reklamou. Myslím že to mnohým pomůže a že je to i docela zajímavé téma.
Rád bych zkusil recenzi jako první ale s PPC nemám dosavadní zkušenosti ohledně affil webů.
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC v Affiliate

Příspěvek od AffilBox »

Já dělám affil vždy přes PPC a hodnotím to jako 11/10 :D ROI mám 15-1500%, jak u jaké kampaně a objemu.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Sir-HD
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 28. bře 2013 16:39:50
Bydliště: Jihočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC v Affiliate

Příspěvek od Sir-HD »

Pokud zde bude více takovýchto hodnocení s maximální spokojeností, tak určitě do PPC začnu také investovat. Díky za názor
Deshihk
Příspěvky: 65
Registrován: ned 09. pro 2012 13:20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC v Affiliate

Příspěvek od Deshihk »

S PPC na affiliate si "hraju" cca 2 měsíce a zatím jsem nedokázal jednotlivé kampaně vypilovat tak, abych se dostal do plusu - používám sklik i adwords. Mário (affilbox) dělal vždy affiliate přes PPC, takže se nedivím jeho úspěšnosti a návratnosti :D Takže u mě bohužel to bude ještě na hodně testování a testování.
Affilák a affiliate manažer/správce - více na mém blogu - propagujte ekologické / šetřicí produkty z Econea.cz. Pro svoji práci využívám affiliate software Affilbox.cz - recenze z pohledu správce.
petrpolivka
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 12. zář 2013 9:06:21
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC v Affiliate

Příspěvek od petrpolivka »

Můžete mi prosím trochu přiblížit, jak přistupujete k tvorbě PPC kampaní v rámci affiliate. Standardně nebo volíte jiné strategie? Děkuji
John-s
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 13. čer 2013 12:12:10
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC v Affiliate

Příspěvek od John-s »

Nikterak velké zkušenosti nemám, ale affiliate dělám přes ppc a mohu také říci, že hodnotím 11/10 :) ROI mám asi 350% a to si myslím, že mohu dosáhnout ještě mnohem lepšího. Pokud začneš, tak doporučuji adwords a to nejen kvůli vstupnímu bonusu 1000 Kč. Prostě mi příjde, že traffic z skliku je sice v porovnání s adwords dost levný, ale mě nemůže za boha zkonvertovat... :), ale je to dobrý zdroj emailových adres. Zato Adwords má v porovnání s sklikem dražší kw, ale je to mnohem kvalitnější traffic. To jsou alespoň mé malé zkušenosti. Nemáte zde někdo zkušenosti s reklamou na FB? Zvažuji, že to zkusím, ale moc si od toho neslibuji, spíše jen více Like(ů).
Kuponer.cz << Sleva 25% na Wedos hosting, VPS a Disk ! Platí do konce roku 2014.
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC v Affiliate

Příspěvek od Dave »

Reklama na Facebooku má své pozitiva pokud budeš mít virální obsah. Jinak bych zůstal u adwords. Já jsem zase jen na facebooku, každý si musí najít svou cestu :D
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
petrpolivka
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 12. zář 2013 9:06:21
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC v Affiliate

Příspěvek od petrpolivka »

Jasné, určitě souhlasím s názorem, že Facebook opravdu nemá smysl, pokud nejsme schopni a nemáme rozpočet na tvorbu virálního obsahu. Je řada oborů, kdy FB opravdu smysl nemá ani v nejmenším.
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC v Affiliate

Příspěvek od Dave »

žádný takový obor neznám... vše je svou mírou virální a záleží na tobě, jestli to dokáže tak podat a prodat...
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
John-s
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 13. čer 2013 12:12:10
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC v Affiliate

Příspěvek od John-s »

Dave píše:žádný takový obor neznám... vše je svou mírou virální a záleží na tobě, jestli to dokáže tak podat a prodat...
Tak já měl až do teď za to, že to funguje v podstatě jako emailing. Ty si "nakoupíš" fanoušky a poté si nimi komunikuješ a snažíš se je přesvědčit ke koupi. To slovo nakoupit mám v uvozovkách, aby bylo jasné, že tím myslím nakoupit skrze PPC a ne nakoupit hromadu neaktivních účtů. Vím Dave, že ty FB reklamu hodně děláš a tak bych rád ještě věděl, jak reklamu prezentuješ. Jestli to děláš s cílem "nyní prodat" (reklama na jednotlivé letenkové slevy) nebo to děláš tím stylem "hlavně dej like, jestli tě to trochu zajímá" (reklama na značku). Díky
Kuponer.cz << Sleva 25% na Wedos hosting, VPS a Disk ! Platí do konce roku 2014.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů