Sběr emailů, rozesílání emailů

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Odpovědět
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Sběr emailů, rozesílání emailů

Příspěvek od LukasP »

Rád bych vyzkoušel na svém novém webu email marketing. Dají se někde nalézt nějaké ucelené informace o této problematice?

Zajímá mě především:

- Jaký plugin do wordpressu pro double opt in sběr emailů? Subscribe2?
- Odkud odesílat emaily? Aweber, MailChimp, nějaký free řešení nebo někdo další?
- Má email marketing nějaká úskalí? (SPAM atd.?)
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Vitalino
Příspěvky: 7
Registrován: stř 25. zář 2013 16:35:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběr emailů, rozesílání emailů

Příspěvek od Vitalino »

Musis se nejdrive zaregistrovat na UOOU zde http://www.uoou.cz/uoou.aspx?menu=29&submenu=31&loc=487
a to 30 dnu pred prvni zpracovanim osobnich udaju.
Na odesilani a sber pouzivam tyto http://blog.kvasnickajan.cz/mailchimp-vs-smartemailing/
V emailu musis napsat toto je dle zakona obchodni sdeleni (predpokladam, ze budes nabizet produkt, sluzbu).
Moznost odhlaseni (pokud nechces dostavat tyto emaily odhlaseni zed) nebo neco takoveho.
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběr emailů, rozesílání emailů

Příspěvek od LukasP »

Vitalino píše:Musis se nejdrive zaregistrovat na UOOU zde http://www.uoou.cz/uoou.aspx?menu=29&submenu=31&loc=487
a to 30 dnu pred prvni zpracovanim osobnich udaju.
Četl jsem, že není třeba se registrovat, ale že je to doporučeno. Jak to máte vy ostatní? Jste tam registrovaní?
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Deshihk
Příspěvky: 65
Registrován: ned 09. pro 2012 13:20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběr emailů, rozesílání emailů

Příspěvek od Deshihk »

Jsem zaregistrovaný - nečekám, že to budou nějak vážně hrotit, když nebudeš, ale jistota je jistota - a těch pár minut na registraci mě nezabije.

Doplnění k původní otázce:

používám Smartemailing (placený) a Mailchimp (free verzi) a pravděpodobně SM ukončím (neumožňují odesílat určité kampaně, takže je pro mě hloupost tam být) a budu pokračovat jen s Mailchimpem, který mi i více sedí v rozhraní.

Jak už psali přede mnou:

Nutnost mít označený mail jako obchodní sdělení.
Dát jednoduchou možnost odhlášení z mail seznamu.
A nejdůležitější: mít souhlas se zasíláním.

K odesílání mailů jsem používal ještě hromadnaposta.cz (program sendmails), ale potřebuješ k němu vlastní SMTP server. Používal jsem server svého poskytovatele internetu, ale stopli mě (moc bounce zpráv), takže to budu muset vyřešit nějakým SMTP serverem od hostingu.
Affilák a affiliate manažer/správce - více na mém blogu - propagujte ekologické / šetřicí produkty z Econea.cz. Pro svoji práci využívám affiliate software Affilbox.cz - recenze z pohledu správce.
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběr emailů, rozesílání emailů

Příspěvek od AffilBox »

Desh - zapomněl si na identifikaci, kdo email odesílá.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Deshihk
Příspěvky: 65
Registrován: ned 09. pro 2012 13:20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběr emailů, rozesílání emailů

Příspěvek od Deshihk »

Máš pravdu, díky za doplnění - odesílatel musí být jasně identifikovaný (kvůli dohledání).
Affilák a affiliate manažer/správce - více na mém blogu - propagujte ekologické / šetřicí produkty z Econea.cz. Pro svoji práci využívám affiliate software Affilbox.cz - recenze z pohledu správce.
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběr emailů, rozesílání emailů

Příspěvek od Dave »

jak je to s meilingem díky VPS od wedosu? To by mělo stačit ne? nějaký plugin do worpdressu na sbíraní mejlů a je to.
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů