Kvantita před kvalitou

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Odpovědět
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvantita před kvalitou

Příspěvek od freez »

Určitě je to o kvalitě, u affilu nejde moc o kvantitu, pokud návštěvníkovi dostatečně kvalitně pomůžeš s problémem který řeší a nebo mu dostatečně popíšeš produkt a hned mu nabídneš možnost ho koupit, nebo službu která řeší jeho problém, máš vyhráno. Uživatel který už ví jak svůj problém vyřešit službu koupí pokud mu jí "předhodíš" ale pokud uživatel nedostane dostatek informací, aby ho to přesvědčilo, bude hledat dál a affillink který ho dovede ke službě je k ničemu. Pokud přijde na web 100 lidí a nic se nedozvědí, nakoupí z nich možná jeden plašan, ale pokud přijde na web 15 lidí kterým s problémem pomůžeš, vysvětlíš a předložíš affillink tak jich stoprocentně nakoupí většina. U affilu je podle mě nejdůležitější získat RELEVANTNÍ návštěvníky a ne kvanta návštěvníků tzv. všehochuť.
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvantita před kvalitou

Příspěvek od Maigi »

Podělím se o jednu zajímavost. Na jednom webu jsem měl hranici návštěvnosti asi jen 15 lidí / den, kterou když to překročilo, vygeneroval lead. Zvláštní bylo, že když měl v pondělí 10, úterý 10, středa 10... čiliže dohromady 30, tak to lead nedalo, ale pokud v jeden den 15, tak už jo a pokud v jeden den 30, tak vygeneroval dva leady. Čiliže určitě se vyplatí z pohledu leadů - se věnovat míň kvalitním webům. Pokud by součet návštěv na vašich affil webech byl třeba 1000 / den, není to tak dobré, jako 1000 z jednoho /den.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
Turek
Příspěvky: 15
Registrován: ned 29. led 2012 10:37:56
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvantita před kvalitou

Příspěvek od Turek »

lead = konverze, nebo proklik?

K tomu mít opravdu přínosný web, zde je pak ale otázka zdali máš v daném tématu zkušenosti, aby jsi byl na to téma schopný tvořit onen kvalitní obsah buď ty či tvůj copywriter, pokud totiž dané téma není tvým koníčkem, tak asi těžko přineseš nějaké potřebné informace, nebo přineseš, ale je otázka kolik času nad tím strávíš než jej sám nastuduješ.
Mám blog http://www.mojeokoli.cz o internetu, běhání, fotografování, Itálii, čajovnách
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvantita před kvalitou

Příspěvek od freez »

Turek píše:lead = konverze, nebo proklik?

K tomu mít opravdu přínosný web, zde je pak ale otázka zdali máš v daném tématu zkušenosti, aby jsi byl na to téma schopný tvořit onen kvalitní obsah buď ty či tvůj copywriter, pokud totiž dané téma není tvým koníčkem, tak asi těžko přineseš nějaké potřebné informace, nebo přineseš, ale je otázka kolik času nad tím strávíš než jej sám nastuduješ.
No někdy je to pěknej vopruz a dá to opravdu práci návštěvníkovi naservírovat dostatek informací, přijde mi, že je to čím dál horší a lidi se prostě nespokojí jen tak s nějakou informací a na webech se musí prostě makat, ale když si vezmu že jsem nedávno dělal stránku která má 6 normostran textu, kde je velmi detailně vysvětlen smysl jedné turistické pomůcky, stránka měla za 14 dní po nasazení affil odkazu 100 zobrazení a s těch 100 zobrazení bylo 12 prokliků a pozor 3 prodeje, 57 euro v kapse. Myslím, že se stále vyplatí dělat weby a texty pro lidi.
Uživatelský avatar
Turek
Příspěvky: 15
Registrován: ned 29. led 2012 10:37:56
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvantita před kvalitou

Příspěvek od Turek »

Uvažuji začít tvořit stránky o čaji. (kamarád plánuje eshop s čajem a bude mit partnerský program) Je to téma které mě baví. A teď jsem před problémem jít do jednoho blogu, který bude obsahově stále růst, takže časem může na sebe lákat linky, nebo jít formou spíš nějakých mikrostránek s informacemi které lidé hledají. V CZ ještě pohoda, případný link build si zařídím sám, ale chtěl bych potom tento blog nebo stránky přenést i do AJ a zkusit cílit na zahraničí a tam je otázka zdali si s jednou stránkou vystačím v rámci link buildingu by byly zde asi lepší ty minisite.
Mám blog http://www.mojeokoli.cz o internetu, běhání, fotografování, Itálii, čajovnách
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvantita před kvalitou

Příspěvek od AffilBox »

Maigi - tak s tím nadkritickým množstvím si mě dostal! To bych netušíl. Ale vždy je potřeba počítat s tím, že traffic <10 je prakticky nula, protože to jsou boti, vyhledávače, crawlery, spidery, zbloudilci a podobná havěť. Teprve nad 10 to začínají být fakt reální uživatelé.

Mně se osvědčilo mít jednu hlavní stránku a pak třeba 5 malých webů, které jsou podpůrné. Na tom hlavním webu se věnuji dané niche obecně a na těch malých si vyberu nějaké subniches. (např. stránka o pojištění, kde bude vše a pak microsites na pojištění auta, cestovní atd.)

Výhod je více - prolinkování všech webů. Odkazování všech webů mezi sebou. Použití hlavního webu jako autority (článek na microsite s linekm na hlavní site a textem "jak informoval server xxx"). Přidá to textu věrohodnost a uměle udělá pocit velké microsite :-D (kdo mě teď pochopil, tak je dobrej).

No a pak také na malých webech se dají chytit lidi co velkým nevěří a opačně. I ty malé weby dokáží pochytat nějaké provize a byť by to bylo v poměru 1/10, tak díky 5 webům máte o 50 % více leadů. No a čím více leadů, tím se dají dohodnout lepší provize, takže vám pro celou síť stoupne provize třeba o 20 %, což je v celé síti dalších 30 % navíc.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů