Nové podmínky propagace ING Konta

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Odpovědět

Dobrá změna?

Ano
3
50%
Ne
1
17%
Nevím
2
33%
 
Celkem hlasů: 6

Uživatelský avatar
jan
Příspěvky: 42
Registrován: pon 30. led 2012 23:30:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nové podmínky propagace ING Konta

Příspěvek od jan »

Potenza, resp. ING mění/upřesňuje podmínky propagace ING Konta. Co říkáte na změnu? :)
Pro info:
http://www.potenza.cz/ing/ing_vop.pdf
Money talks :)
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové podmínky propagace ING Konta

Příspěvek od freez »

No já to docela chápu, je spousta stránek kde běží affil na ING konto a je to vlestně kopie domovské stránky která v některých případech poměrně hodně informačně mate lidi, nabízí něco co ING konto nenabízí, proč by banka měla někomu platit za to že udělá kopii jejich stránky? ING má přimárně zájem o to, aby k nim přišel přes affil zákazník, který se například na oborovém blogu dočte zkušenosti se spořícím kontem a na základě toho se rozhodne si konto zřídit, a ne když přijde z "lživé kopie" ING konta a potom když se mu věnuje přímo pracovník ING nestačí se potenciální klient divit a odchází, čiliže ING vyplatí provizi a nic s toho nemá, klienta nezíská, navíc to poměrně poškozuje ING jako takové. Protože se toto rozmáhá čím dál více, tak jejich postup docela chápu. Takže ING proste nechce affil partnery, kteří udělají web ve stylu jedna stránka "dobrý den tady máte formulář" Ale tahle web kde bude vysvětlena problematika spořících účtů a financí s affilem na ING to je pro ně lepší, protože mají větší jistotu že návštěvník který přijde, se stane zákazníkem. Osobně si myslím že podobných změn bude přibývat, hlavně u tohoto typu produktu a odměňování.
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové podmínky propagace ING Konta

Příspěvek od freez »

kalabek píše:S tím souhlasím a chápu tedy jejich reakci. Teď jsem si to projel na Google a asi hodně partnerů přijde o domény a vůbec weby.
Takže si myslíš, že malé weby, které nabízejí půjčky, hypotéky a i tyto produkty, že nemají moc dlouhou životnost?
No jak se to vezme, narážím na weby kde je třeba affil od Home Creditu, nebo Vitacredit celý web je o tom že to jsou tři stránky kde je formulář a jedna normostrana "paskvil textu" a nic víc, člověk se tam nedozví naprosto nic a podle mého soudu lidé využijí formulář jenom proto aby se dozvěděli další informace, jenže to je podle mě špatně, návštěvník by měl ten formulář odesílat v okamžiku kdy je primárně rozhodnut si úvěr sjednat, má dostatek informací o tom jaký produkt chce a u něj je největší šance že si ten úvěr nakonec vezme a že affil partner dostane pěknou provizi. Vezmi si to u hypotéky, jestli to někdo bude tlačit cestou tisíc vyplněných formulářů za 50 korun a Vitacredit s té tisícovky lidí neudá ani jednu hypotéku, protože ty lidi prostě před vyplněním formuláře nedostali dostatečné informace můžeme očekávat že udělá podobnou věc jako ING. Pokud ale dostatečně informuješ návštěvníka a on odesílá formulář s tím, že ví o produktu "vše" například to, že u hypotéky od Vitacreditu ručíš nemovitostí (což se hodně lidí dozví právě až od pracovníka Vitacredit" a poté odchází) je velká pravděpodobnost, že hypotéku sjedná a ty nedostaneš 50 korun ale 6 tisíc dokud ale bude mezi affiláky většina jdoucí po "lehčí" vidině 50 korun, může se stát že podobných úprav programů jako udělal ING nás čeká povícero. Já osobně na affil webu mám minimálně 20 článků věnujících se problematice daného produktu a je hlavně na mě abych se snažil o to že návštěvník se u mě dozví co nejvíc, protože já nechci 50 korun ale já chci, aby ten člověk byl informován a tu Hypotéku si uzavřel a já dostal 6 tisíc ne 50 korun. Dokud toto někteří "affiláci" nepochopí bude úprav programů viz ING přibývat.
Uživatelský avatar
Chalupář
Příspěvky: 10
Registrován: stř 25. led 2012 23:16:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové podmínky propagace ING Konta

Příspěvek od Chalupář »

Reakce ING není nijak překvapivá. Pokud umím dobře číst, tak se zatím nechystají sbírat domény s TM. Podle mého názoru to řeší dobře, neútočí a chtějí se dohodnout. Tak tomu mezi řádky rozumím. Takže chlapci co v tom frčí, by měli rychle zareagovat a využít vstřícnosti. Všeobecně u každého affilu, aby byl dlouhodobě životaschopný musí být platná rovnice, WIN = WIN
novachalupa - web affiláka ,)
Uživatelský avatar
jan
Příspěvky: 42
Registrován: pon 30. led 2012 23:30:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové podmínky propagace ING Konta

Příspěvek od jan »

V podstatě se s tím dá souhlasit. Některé minisajty jsou "neurvalé"... Dokážu si představit (a myslím si), že mnoho z nich poškozuje značku ING.
Jsem velice zvědav, jak se weby typu "sporici-ucet-konto-ing-nejlepsi-ucet.cz" s tím poperou. Je velice pravděpodobné, že minimálně v začátku ING ztratí dost dodaných potencionálních klientů. Ti se však předpokládám (díky zániku a nové relevanci výsledků) zanedlouho zase vrátí přes jiné ("lepší") weby :)
Money talks :)
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové podmínky propagace ING Konta

Příspěvek od Maigi »

freez píše:No jak se to vezme, narážím na weby kde je třeba affil od Home Creditu, nebo Vitacredit celý web je o tom že to jsou tři stránky kde je formulář a jedna normostrana "paskvil textu" a nic víc......
........ Dokud toto někteří "affiláci" nepochopí bude úprav programů viz ING přibývat.

Tohle se mi líbí, jsem rád, že se tu objevují takhle kvalitní posty. Jinak k věci: jsem taky jeden z těch, kdo má weby o třech stranách, jednu normostranu textu a formulář, to přiznávám, ale třeba přímo u té kampaně vitacredit mi řekni, kde mám ty informace brát? Na jejich oficiálních stránkách najdeš tak dva odstavce textu o produktu a už udělat z toho normostranu, je umění. Fakt bych tam chtěl víc textu, jenže už takhle omílám stejné informace dokola.. ( http://www.hyposky.cz/ ) Nedejbože když jich máš víc.. to musíš psát to samé jinýma slovama, abys neměl duplicitu a to člověku už při třetím webu leze na mozek.

PS: 50,-/formulář u vitacredit? Přes koho to děláš? Registruj se přímo a budeš mít 200,-/formulář. http://www.affilaci.cz/viewtopic.php?f=16&t=4
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové podmínky propagace ING Konta

Příspěvek od freez »

Ta padesátka byl příklad, vím že je tam 200, co se týká informací tak já to dělám tak že napíšu jednou na info@vitacredit.cz a zeptám se na podrobnosti s tím, že uvažuji o produktu, pak znovu z jiného emailu s tím, že dělám recenzi produktu a poslední email jako pořádné BFU a napíšu si o pár odpovědí na běžné dotazy. Proč to dělám ?
ad1. chci vědět víc informací a chci vědět jak reagují na člověka co se o jejich produkt zajímá.
ad2. chci vědět jestli budou rozdíly v tom co řeknou potenciálnímu klientovi a pak člověku ze kterého peníze nekoukají, ale mohl by udělat propagaci.
ad3. chci vědět jak budou jednat s běžným uživatelem internetu.

Do emailů nepíšu telefon, maximálně u meilu kde se ptám jako recenzent, chci odpovědi do meilu a ne do telefonu, atd. Tohle se dá použít všude kde máte málo informací o konkrétním produktu a obecné články o tom co je hypoška, proč si jí vzít, kdy si jí nebrat, co za zaplatím, jak je pojištěná, kdo dostane lowe když barák shoří, co bude s hypoškou když mě přejede auto, jak si můžu tuhle hypošku odepsat s daní, jaká je výhoda americké hypošky, témat točících se kolem Vitacreditu je milón, širší obsažení klíčových slov a dobrej longltail se ti bude hodit.

Příjemnou zábavu u psaní přeji :-)

ps: když ti přijde na stránky člověk co právě zjistil z tvého článku, že když nemá nemovitost tak je nahranej, je ti snad jasný že ho na konci musíš přehrát na svou další stránku kde je půjčka od HC bez nutnosti ručení nemovitostí, když to neuděláš návštěvník je fuč.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 31 hostů