Čas jsou peníze

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas jsou peníze

Příspěvek od freez »

Checht 10 hodin, to bych taky chtěl :-), to se mi většinou povede jen u podpůrných webů kde je opravdu jen 5 stránek, u mě je to ale také o tom, že si většinu dělám sám a proto mám průměr na webech o 20-40 stranách (já asi menší neumím :-D ) asi tak 70 - 90 hodin práce, nejvíce sežerou texty a příprava grafiky, zase záleží co vše tam tvořím, jsou weby kde dělám od ikonek přes text až po instalaci vše a tam je to nejhorší, ale zase když se něco nepovede můžu nadávat jenom sám sobě :-) Zrovna teď jsem se snažil a řekl jsem si že udělám rychlej webík, no sice už to jede, zatím 40 normostran, ale zase se to zvrhlo sakra :-p co už naděláš :-)
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas jsou peníze

Příspěvek od AffilBox »

Na malých tak 10h, na velkých redakce o 2 lidech fulltime nonstop :-D.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas jsou peníze

Příspěvek od freez »

kalabek píše:No tak co se týče třeba slevového agregátoru, tam jsem někde na 200h s kolegou :D Takže velký mě ani tak nezajímaly - protože je to dost individuální, jako spíše ty menší :)
Freezy jakej máš třeba 70 strankovy web?
Většinu webů mám na travel téma, já vždycky něco udělám a ono se nějak zvrhne a je z toho vele web, asi jako když jsem si chtěl udělat affil auto web o jednom oblíbeném modelu, že si tam dám pneu affil a povinné ručení atd, no dneska to má 340 členů, vlastní fórum a redakční systém :-p ups :-D no ne vždycky se plány vydaří tak jak bych si představoval, no ale jak začalo být na webu víc a víc lidí, řekni jim "hej jdete pryč já chtěl malej affil web" :-) Jednu výhodu to ale má, když se ta práce takhle rozjede a web se třeba úplně nehodí pro affil, prodat se dá vždycky, už kvůli tomu obsahu, i když ten autoweb bych už asi neprodal, mám ho dlouho a fórum kde je 9 tisíc postů se dá využít i jinak že :-)

Poslední pokus o melej affil web na téma pojištění je zatím na 26 stranách a ještě mi chybí 5 témat, no taky to nevidím zrovna na drobka, ale třeba se bude do budoucna hodit.

Kód: Vybrat vše

www.ipom.cz
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas jsou peníze

Příspěvek od freez »

Btw. Freezi, jako já si texty taky někdy píšu, ale není lepší copywriter?

No někdy by lepší a hlavně rychlejší byl, jenže..... když jsem zkoušel poptat zlehka pro novej web texty, to bych se nedoplatil, i když tohle zrovna byl překlad a bylo toho docela dost, takže jsem si to musel přeložit a napsat sám, ale mě až tak nevadí dělat web delší dobu, já na to nepospíchám, času dost :-)
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas jsou peníze

Příspěvek od freez »

kalabek píše::) To co se napíše Ti to pak vydělá, ne :)
Jo kdybych byl schopnej udělat web kde bude 5 stránek a 10 normostran textu tak by to i šlo to bych zaplatil, jenže za solidní text a navíc překlad se platí dost a abych platil za 50 normostran a čekal na ně a dal za ně 5 až 10 tisíc to si je radši přeložim sám.
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas jsou peníze

Příspěvek od freez »

kalabek píše:Pořád mluvíš o překládání, myslíš do AJ?
Ne z AJ do ČJ jsou věci které na českém webu téměř nenajdeš, ale na anglicky psaných webech se najde poměrně hodně informací, jenže když kvůli 5 normostranám musím najít 10 AJ webů přečíst přeložit a udělat z těch informací solidní stránku tak to prostě trvá a kdybych si to měl zaplatit u někoho nedoplatím se, ale zase mám jistotu že to na českém webu nenajdeš (tedy do doby než mi to někdo šlohne) :-D
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas jsou peníze

Příspěvek od freez »

kalabek píše::D A co studenti? Zkoušel jsi?
No někteří mi přijdou že jsou minimálně z Venuše :-) a protože bych rád fakturu, je to někdy ořech, ale určitě pokud bych víc hledal a vybral myslím, že by to i šlo a snad by to ani tolik nestálo. Však já až zas nebudu stíhat tak něco poptám :-)
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas jsou peníze

Příspěvek od LukasP »

Tak to já si většinu textů píšu taky sám. Mám dva pisálky, který píšou zejména PR články a texty, kde není potřeba tolik SEO, ale jinak to s kvalitou pisálků je fakt strašný! Když už jsme si nechal napsat sérii článků, tak to byli většinou pouze jinak seskládané věty z jednoho jiného webu (kdyby alespoň z více webů). Zkrátka napsano stylem hlavně ať už to mám za sebou. O tohle nestojím. Chci lidem zároveň poskytnout informace, což dělám podobně jako freez, přečtu si několik článků a AJ, vypíšu si důležitý věci a sepíšu dle toho vlastní článek. Trochu návrat do školy s těmi zápisky.

Jinak nejvíc času mi zabere asi design stránek, potřeboval bych to ale trochu přehodnotit aby zbylo víc času na SEO a optimalizaci samotnýho webu k vyšším konverzím, což je ale vlastně taky "trochu" (někdy více) o designu.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas jsou peníze

Příspěvek od LukasP »

Já si myslím, že SEO je taková věda, že se prostě nedá naučit podle nějakých doporučení co funguje a co ne, protože se neustále vyvíjí. Nejlepší je samovolné testování, co funguje a co ne. Protože moje teorie je o tom, že existuje tisíce různých situací a kombinací oněch situací, které pomáhají stránce více či méně. Chce to testovat a koukat na posuny webů, co platí nejvíce, atd. Já se držím tak nějak základu v podobě přirozenosti a téměř vždy dosáhnu toho čeho tak nějak chci, ikdyž je to občas běh na dlouho trať.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas jsou peníze

Příspěvek od freez »

Jo SEO to je tak specifické, že podle mě neexistuje univerzální řešení, momentálně mám na startu tři weby a u každého dělám optimalizaci jinak abych si vyzkoušel co funguje lépe a co vůbec a víte co jsem po měsíci zjistil? ...nic :-D všechny weby lezou v sepru skoro stejně, Srank dostali stejnej, Prank ještě nebyl, jen Alexa se u jednoho urvala a je na dvou milionech. No nechám to ještě dva měsíce a pak s toho zkusím udělat nějaký článek a napíšu na blog, takže některé zaručené věci jsou asi zaručené jen někdy :-D
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů