Čas jsou peníze

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas jsou peníze

Příspěvek od Maigi »

Zkopíruju sem svůj vlastní post, který jsem kdysi psal na webtrh ohledně SEO (Zkušenosti jsem měl tehdy s vyšvihnutím magazínu o facebooku na třetí místo na klíčové slovo facebook hned za facebook.com a jeho mobilní verzi. Tehdy mi lidi i psali maily o rady k SEO)

"Zastávám názor, že web a jeho části, které se dělají primárně pro lidi, mají nejlepší vliv na seo. Nepotřebuji sledovat, co teď vyhledávače "žerou", stačí udělat web dobrý pro lidi a vyhledávače si ho určitě všimnou a kvalitně zařadí. Je to taky dobrý přístup do budoucna. Vyhledávače se vyvíjí a každou chvíli mění. Jakým směrem? Tím pro lidi. Snaží se zjistit, jak rozeznat dobré weby dělané pro lidi od špatných webů dělaných "na míru vyhledávačům". Takže když uděláte web pro lidi, zavděčíte se vyhledávačům i do budoucna včetně jejich změn, o kterých nikdo zatím nic nevíme."
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas jsou peníze

Příspěvek od freez »

Jo tak s tím naprosto souhlasím a v praxi se mi to potvrzuje také, nynější test na nových webech mi to zatím také potvrzuje, stručně řečeno obsahově dobrý web pro lidi nemusím nikam registrovat, nikde dávat pr články, nemusím ani měnit odkazy a lidi z vyhledávačů stejně chodí, takže pokud vám jde o návštěvnost, jako že určitě, tak dobrej obsah pro lidi je nejdůležitější a vyhledávače budou web lidem předkládat i za deset let, ať se už jejich algoritmus změní jak chce. No ale pokud chcete mít dobrej pocit z vysokých ranků, tak to je už jiná :-)
Uživatelský avatar
Pavel Mužák
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26. led 2012 11:00:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas jsou peníze

Příspěvek od Pavel Mužák »

LukasP píše:Tak to já si většinu textů píšu taky sám. Mám dva pisálky, který píšou zejména PR články a texty, kde není potřeba tolik SEO, ale jinak to s kvalitou pisálků je fakt strašný! Když už jsme si nechal napsat sérii článků, tak to byli většinou pouze jinak seskládané věty z jednoho jiného webu (kdyby alespoň z více webů). Zkrátka napsano stylem hlavně ať už to mám za sebou. O tohle nestojím. Chci lidem zároveň poskytnout informace, což dělám podobně jako freez, přečtu si několik článků a AJ, vypíšu si důležitý věci a sepíšu dle toho vlastní článek. Trochu návrat do školy s těmi zápisky.

Jinak nejvíc času mi zabere asi design stránek, potřeboval bych to ale trochu přehodnotit aby zbylo víc času na SEO a optimalizaci samotnýho webu k vyšším konverzím, což je ale vlastně taky "trochu" (někdy více) o designu.

Zrovna před týdnem jsem se rozhodl vyzkoušet copywritera. První slečna z webtrhu s celkem kvalitníma referencema však nebyla schopná dodat 3 normostrany ani s týdenním zpožděním, našel jsem proto jinou a během dvou dnů bylo hotovo. Kvalita textu však odpovídá ceně 80 Kč za normostranu, je to použitelné opravdu jen pro naházení klíčových slov do textu a myslím si, že při této ceně asi nelze čekat jiný výsledek. Namísto kvality budou vždy koukat na to, aby napsali požadovaný počet normostran a dávalo to alespoň trochu smysl...

Určitě je možné sehnat kvalitního copywritera, ale je nutné si připlatit a to se mi vyplatí si texty raději napsat sám...
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas jsou peníze

Příspěvek od LukasP »

Pavel Mužák píše:
LukasP píše:Tak to já si většinu textů píšu taky sám. Mám dva pisálky, který píšou zejména PR články a texty, kde není potřeba tolik SEO, ale jinak to s kvalitou pisálků je fakt strašný! Když už jsme si nechal napsat sérii článků, tak to byli většinou pouze jinak seskládané věty z jednoho jiného webu (kdyby alespoň z více webů). Zkrátka napsano stylem hlavně ať už to mám za sebou. O tohle nestojím. Chci lidem zároveň poskytnout informace, což dělám podobně jako freez, přečtu si několik článků a AJ, vypíšu si důležitý věci a sepíšu dle toho vlastní článek. Trochu návrat do školy s těmi zápisky.

Jinak nejvíc času mi zabere asi design stránek, potřeboval bych to ale trochu přehodnotit aby zbylo víc času na SEO a optimalizaci samotnýho webu k vyšším konverzím, což je ale vlastně taky "trochu" (někdy více) o designu.

Zrovna před týdnem jsem se rozhodl vyzkoušet copywritera. První slečna z webtrhu s celkem kvalitníma referencema však nebyla schopná dodat 3 normostrany ani s týdenním zpožděním, našel jsem proto jinou a během dvou dnů bylo hotovo. Kvalita textu však odpovídá ceně 80 Kč za normostranu, je to použitelné opravdu jen pro naházení klíčových slov do textu a myslím si, že při této ceně asi nelze čekat jiný výsledek. Namísto kvality budou vždy koukat na to, aby napsali požadovaný počet normostran a dávalo to alespoň trochu smysl...

Určitě je možné sehnat kvalitního copywritera, ale je nutné si připlatit a to se mi vyplatí si texty raději napsat sám...
Podle mě schopnýho studenta, který píše fakt zajímavě a řekne si 55 za NS sehnat lze. Vím to ze školy, že vždy se ve třídě najde fakt slušně píšící člověk. Já ale zatím štěstí na toho pravého neměl. :lol: No zkouším dál, uvidím
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů