Vedete si statistiky?

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Odpovědět
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Vedete si statistiky?

Příspěvek od LukasP »

Vedete si statistiky jednotlivých webů nebo celého byznysu?

Náklady x zisky x obraty?
Strávený čas nad stránkami?
V čem si případně statistiky vedete a jakou formou tak, aby to bylo co nejjednodušší?
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Vedete si statistiky?

Příspěvek od AffilBox »

Já si vedu kompletně všechny částky, které mi přijdou a které zaplatím. Díky tomu dokážu pracovat s cashflow a plánovat kolik můžu investovat.

Statistiky si vedu jen u těch webů, kde to potřebuju. Například pokud chystám nějakou kampaň a chci vědět, zda byla úspěšná a nakolik, abych věděl pro příště co se vyplatí nejvíce.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Vedete si statistiky?

Příspěvek od LukasP »

Já to mám právě podobný, protože není v mých silách udržovat statistiky všech webů ze všech affilů, PPC, přímých prodejích reklamy atd. To bych potom strávil několik hodin týdně jen statistikami. Tak nějak ale vím, zda je projekt ziskový či nikoliv.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Vedete si statistiky?

Příspěvek od Maigi »

Statistiky si vedu v takové hodně sofistikované tabulce v excelu. Vést si přímý prodej inzerce je snadný, to se mění pouze u nového zadání, nebo u změny, což je jednorázově za pár minut hotové - kratší čas, než ono vystavení té faktury. Statistiky všech leadů mám taky, to vůbec není tak strašidelné, stačí to projít jednou za měsíc všechny účty. (Mám to po měsících - kolonka, kde sečtu veškerý výdělek za leady za jeden měsíc u jednoho konkrétního webu.) Pak mám cashflow plán - k němu potřebuju zase statistiky plateb - jak dlouho komu trvá zaplatit. To zprůměruju a s výsledným číslem počítám jako datum zaplacení. Nevím, jak to odhadovat přesněji.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů