Zdanění příjmů ze zahraničí

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Odpovědět
suprsoldr
Příspěvky: 1
Registrován: ned 16. lis 2014 10:05:16
Kontaktovat uživatele:

Zdanění příjmů ze zahraničí

Příspěvek od suprsoldr »

Ahojte,

řeším tuto situaci:

mám affil weby zaměřené na české návštěvníky, nicméně na jeden web mám napojeno několik affil společností ze zahraničí. Potřebuji poradit v tom jak mám řešit příjmy z těchto společností.

Příjmy si nechávám posílat na elektronickou peněženku (Paypal, skrill, neteller), kde peníze můžu nechávat a vybrat třeba jen jednou za 3-4 měsíce. Platby od těch společností jsou z Gibraltaru, Velké Británie a Kypru, všechno v USD, ale elektronické peněženky mám vedeny v CZK (čili automaticky dojde k přepočtu).

Nevím jak mám řešit účetnictví a danění těchto příjmů - mám se přihlásit k DPH a přidávat si platnou sazbu k těmto příjmům? Je elektronická peněženka považovaná za bankovní účet nebo mám řešit až to přeposlání těchto příjmů na svůj bankovní účet v české bance? Mám jim vystavit fakturu (pro sebe do svého účetnictví), protože oni vystavují pouze oznámení o platbě? A jak s tím přepočtem - musím počítat přepočet stanovený ČNB nebo stačí ten, který mi udělala peněženka automaticky?

Předem moc děkuji za odpovědi!
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění příjmů ze zahraničí

Příspěvek od Maigi »

Odpovím jen na část věcí, které vím, ostatní snad poradí ostatní.

- v den poskytnutí služby zahraničnímu subjektu (zobrazení reklamy) ses stal plátcem DPH. Tvá povinnost je, se k tom přihlásit.
- pokud dávají jen nějaké oznámení, klidně jim zpětně vystav fakturu se stejnými údaji, se kterými ti to přišlo na účet. Pro tebe je důležité tvé účetnictví, jejich tě nezajímá. Ani jim ji nebudeš posílat, jen si to takhle zúředničíš.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Chobot
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 17. led 2013 10:49:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění příjmů ze zahraničí

Příspěvek od Chobot »

Pravděpodobně nemusíš být plátce DPH ale postačí identifikovaná osoba, což je jakoby plátcovství DPH jen pro zahraniční transakce (http://www.kurzy.cz/dph/identifikovana-osoba/), ale nejjednodušší je to asi zkonzultovat s nějakým daňovým poradcem.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 24 hostů