Affil - kategorie/druh produktu a typ webu

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Odpovědět
gurgen
Příspěvky: 4
Registrován: sob 20. čer 2015 11:59:49
Kontaktovat uživatele:

Affil - kategorie/druh produktu a typ webu

Příspěvek od gurgen »

Ahoj všem,

nedávno jsem se začetl do článků o affil webech a rád bych si takové stránky vytvořit a na nich se vše učil.
Ještě než však učiním kroky s registrací domeny, plnění obsahem apod. bych se rád předem poradil, protože pak by mohly být kroky, které nelze vrátit zpět (kouzelné tlačítko delete v tomto ohledu nefunguje).

Nechtěl bych se pouštět do typu stránek řešící určitý problém, recenzí produktů.
Zůstalo mi tedy buď e-shop a nebo zaměření na určitý druh/kategorii. Právě ono zaměření na druh se mi nejvíce zamlouvá a takhle co jsem zhruba procházel články bych viděl obsah poskládaný následovně.

Zase obsahy typu webu na oblečení je mraky a mě se zamlouvají trezory a četl jsem, že se to má pokud možno i úzceji specializovat a tak bych to zaměřil na kancelářské trezory.

1. Hlavní strana - úvod o čem pojednává obsah celých stránek - co jsou to kancelářské trezory
2. Typy/Kategorie - rozdělení kancelářských trezorů podle parametrů s odkazem do e-shopů, kde by vedli odkazy právě na affil pro jejich zakoupení, podrobnosti s parametry bych. Stránka by byla jakoby e-shopová produktová třeba vytipováno 6 produktů z dané kategorie.
3. Výběr zboží/produktu resp. jak vybrat trezor?
4. Způsob montáže trezoru.

Vlastně by ten web měl asi cca 4 podstránky 1.-4. viz výše. Z čehož bych to viděl něco mezi produktovou a e-shopovou formu.
Vím, že najít vhodný pak affil program bude náročnější a tak mám i v plánu oslovit přímo jednotlivé shopy je prodávající a od nich čerpat i sestavení obsahu stránek.

Rád bych znal váš názor na tento postup a způsob, zdali to má nějaký základ a nebo je to úplně špatně.
Deshihk
Příspěvky: 65
Registrován: ned 09. pro 2012 13:20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Affil - kategorie/druh produktu a typ webu

Příspěvek od Deshihk »

Najít obor, ve kterém affil není (a tedy nebudeš mít konkurenci na začátku) je dobrá strategie, ale na naučení affilu bude nejnáročnější. Musíš umět přemluvit e-shop, že do toho mají jít, oni musí připravit technické řešení, vhodně nastavit podmínky, testovat... TO ti zabije tolik času, že v jiném oboru bys už měl první konverze a aspoň by ses měl z čeho učit. Takže tuhle strategii bych nechal na později a začal na programu, který už existuje, je v něm aff. manažer co reaguje a umí ti poradit. Takhle se naučiš vše rychleji.

Hlavně závislost na jediném poskytovateli affilu v daném segmentu je dost nebezpečná. Skončí celkově, nebo jen s affilem a máš web bez monetizace.

K té struktuře aff. webu:

1) dává smysl

2) U těch kategorií bych hodně pracoval s analýzou klíčových slov (jaká kw lidé hledají) a tomu bych uzpůsobil názvy kategorií/podstránek. Ruční linkování konkrétních produktů ti do budoucna přinese problémy, protože produkty se vyprodávají, končí, nejsou dluhodobě skladem... Takže dříve nebo později budeš muset řešit měnění produktů, fotek, popisků - kdyby se to dalo tahat automaticky například z XML, měl bys o starost méně a na web bys mohl přitáhnout více organické návštěvnosti z vyhledávání.

3) produktuvou část určitě doplňky články - ve své podstatě se nikdy nezbavíš "řešení problému". Právě vyřešení něčího problému ti vydělá peníze. Takže Jak vybrat trezor? Jaký model? K jakému účelu? Jak jsou bezpečné? Co když zapomenu kombinaci/klíče? Vyřeš někomu problém a vyděláš na tom :)

4) sedí do obsahové části (blog / mini magazín) viz bod 3.

Na začátečníka s affilem máš dobré uvažování :) Ať se daří a drž se! Začátky nejsou příjemné...
Affilák a affiliate manažer/správce - více na mém blogu - propagujte ekologické / šetřicí produkty z Econea.cz. Pro svoji práci využívám affiliate software Affilbox.cz - recenze z pohledu správce.
gurgen
Příspěvky: 4
Registrován: sob 20. čer 2015 11:59:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Affil - kategorie/druh produktu a typ webu

Příspěvek od gurgen »

Ahoj

děkuju za názor, já vím, že dělat něco, kde není přímý poskytovatel affilu je těžké, protože je vlastně budu přemlouvat, pokud bych to nechtěl dělat do větru, tzn. že mi je třeba obor blízký, rád bych si zkusil vedení pomyslného shopu, reps. produktu.
Jenže pokud jsem zase procházel nějaké ty programy, tak mi nebyly až tak blízké.

Trošku jsem se ztratil v tom, jak jsi zmínil affil manažera, tím je myšleno poskytovatel affil programů? Nedokážu si nyní představit to, jak mi může pomoci a nebo poradit, i když já si pod tím představuju fyzickou osobu, zatím co Ty tím myslíš "tu aplikaci/program", viď? :)

Bod 2) nepochopil jsem prosím tedy, jakým způsobem to mají ostatní affiláci řešeno, používají na to nějaký vlastní kod a naprogramování, které jim zajišťuje aktuálnost? Nebo je to dáno postavením minisite třeba na Wordpressu?

Takže pokud bych měl shrnout ty body 1-4), tak mi z toho vychází pouze 3 takové hlavní podkategorie jestli jsem správně pochopil, ano?
A typ ponechat něco mezi produktem a shopem?

Jenže asi beztak tedy nic nemám a je mi k ničemu, když nepřemluvím k affilu jednotlivé prodejce. Takhle si už zrovna můžu jen založit vlastní stránky a nazvat si to jako moje poradna, a dělat zkreslenou reklamu těm prodejcům. Kdežto mě šlo o to, aby to k nečemu mělo smysl a mohl jsem si to vyzkoušet jako takhle tu monetizaci no :(

Právě takhle jsem si to chtěl nejprve s někým ujasnit, co jsem si takhle sepsal, jinak bych byl schopný zaregistrovat domenu a pustit se do toho bez rozmyšlení a po hlavě. To je asi něco jako si říci, chci stránky, ale nevím, jaký obsah tam budu vkládat a nebo je mít zaměřené, hlavně že je budu mít.
Deshihk
Příspěvky: 65
Registrován: ned 09. pro 2012 13:20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Affil - kategorie/druh produktu a typ webu

Příspěvek od Deshihk »

Ahoj,

affiliate manažer je hezky česky správce partnerského programu - většinou tuhle pozici zastává samotný majitel e-shopu, ale není to ideální. Vhodnější je, když je to samostatná osoba, která ma na starosti jen affil - hledání partnerů, komunikace s nimi, hledání chyb u partnerů, zpětná vazba na jejich weby a vylepšování spolupráce a znovu hledání nových partnerů... Sám jsem aff manažer, takže jsem myslel reálnou osobu :)

ad 2.) Pro aktuálnost používají XML feed (datový soubor s fotkami, popisky, url adresami, variantami, parametry produktů...). Tím si naplní web a několikrát denně ho stahují od e-shopu, který ho neustále aktualizuje. Takže partner má na webu vždy nejaktuálnější produkty, vše skladem, vše hned k objednání. Dá se to postavit jak na čistém kódu na zelené louce, ale i na Wordpressu - s tím pracuji já a nemůžu si ho vynachválit na větší weby.

K té struktuře - nejjednodušší forma je:

1) hlavní stránka
2) typy produktů / kategorie (produktová část)
3) blog/magazín (obsahová část s návody, tipy, fotkami, videi apod.)

Dělat produktový affiliate založený jen na produktech je hodně náročný obor - musíš zboží koupit/vyjednat, nafotit, natočit, napsat recenzi, celé upravit do pěkné podoby, publikovat a propagovat. Sám dělám jen s produkty, ale je to náročné - klidně se mi ozvi přes kontakty na blog.ondrejmartinek.cz a můžeme to probrat více :)
Affilák a affiliate manažer/správce - více na mém blogu - propagujte ekologické / šetřicí produkty z Econea.cz. Pro svoji práci využívám affiliate software Affilbox.cz - recenze z pohledu správce.
gurgen
Příspěvky: 4
Registrován: sob 20. čer 2015 11:59:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Affil - kategorie/druh produktu a typ webu

Příspěvek od gurgen »

Ahoj,

tak v tomto případě, co jsi mi tu popsal a napsal nemá smysl v mém případě něco zkoušet, protože si myslím, že nebudu dostávat podporu od affil managerů, protože podle mě ani neexistují, stejně tak jako si myslím, že není ani žádný XML soubor z e-shopů, který bych tam mohl umístit.

Nemám právě problém s napsáním a nebo poskytnutím nějakých manuálů daných produktů, protože dělám v tomto oboru, a zajímám se o něj, ale bohužel jen takhle psát do větru a i kdyby alespoň web měl návštěvnost z klíčových slov, je pro mě v mém případě bez monetizace ztráta dělat nějaký stránky, to si můžu už zrovna psát pro sebe "můj milý deníčku..."

Tak škoda, ale na druhou stranu to bylo zase to, co jsem psal hned jako první, raději se nejprve zeptat a potom konat a registrovat, než udělat přesný opak jako v tomto případě. :roll:
Deshihk
Příspěvky: 65
Registrován: ned 09. pro 2012 13:20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Affil - kategorie/druh produktu a typ webu

Příspěvek od Deshihk »

Ahoj,

začínat v oboru, které ti je nejbližší a které znáš je většinou první rada, kterou ti affiláci dají - dává to smysl, protože téma znáš do hloubky, baví tě a pravděpodobně tě neodradí, že to nebude vydělávat od prvního dne. Tahle "srdcařina" však někdy narazí na realitu, že v daném oboru není hotový affil.

Pokud to však nevzdáte na začátku, tak se to může vyplatit - nemůžu tvrdit, že se vám nepodaří e-shop přesvědčit, že se mu bude hodit affil. Nemůžu tvrdit, že časem nějaký program "sám" nevznikne.

Plus monetizace obsahových webů nemusí být založená jen na affilu (klidně v počátku), ale na tohle téma mohou být zajímavé ceny v ppc při zobrazování inzerátů Adsense či Sklik - to je také cesta. Pokud jste se dokázal zajímat o dané téma, psát sem na affiláky, tak to ukazuje, že o to máte zájem, že se hned nevzdáte. Je lepší něco zkusit, než nedělat nic - hlavně, když se vám podaří vyjednat affil, tak pravděpodobně v něm budete první a budete mít hotový již web - to ostatním to bude trvat dlouho a dlouho, než ho postaví na tak specifické téma. Takže bych to nevzdával.
Affilák a affiliate manažer/správce - více na mém blogu - propagujte ekologické / šetřicí produkty z Econea.cz. Pro svoji práci využívám affiliate software Affilbox.cz - recenze z pohledu správce.
gurgen
Příspěvky: 4
Registrován: sob 20. čer 2015 11:59:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Affil - kategorie/druh produktu a typ webu

Příspěvek od gurgen »

Ahoj,

právě to je asi nyní ten kámen úrazu, že se mi asi nepodaří nikde vyjednat affil - asi všichni spíše nejraději, kdybych si to přímo koupil a prodával za nějakou partnerskou cenu a nebo zase třeba jej nepotřebují, protože mají dostatek svých zákazníků, když tedy potenciálně neexistuje a v tomto případě je tedy zbytečné, abych tvořil nějaký web, abych si mohl "osahat" affil. :|
To bych už zase zrovna mohl tvořit něco na způsob dropshipping - ale mě nejde o podnikání jako takové ho.

Nerad bych se vzdával, ale dostal jsem se tedy do toho rozporu, kterého jsem se obával, nikdo nebude mít zájem mi poskytnout affil, a zase pokud ano, aby nejprve nechtěli vidět stránky a jakým způsobem je budu prezentovat, resp. jejich výrobky.

No snad rozumíte, co jsem tím chtěl říci.

A) oslovit o affil a nemít ještě stránky
B) vytvořit stránky a oslovit o affil = riziko že do toho vložím peníze a nebude zájem

Právě mě to pořád láká, a postrkuje dopředu, ale obávám se toho, že na to affil nenajdu a nebo u nikoho nepochodím
Deshihk
Příspěvky: 65
Registrován: ned 09. pro 2012 13:20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Affil - kategorie/druh produktu a typ webu

Příspěvek od Deshihk »

Když to nezkusíš, tak nebudeš vědět, že to dopadne špatně. Nemyslím si, že se dá říci "spíše nejraději" - to bude záležet na každém prodejci. Hodně e-shopářů je za affil rádo (a na druhou stranu ne všichni ho správně chápu a berou, že je affiláci "obírají").

Já bych situaci nevzdával ani v případě, že by ses zeptal všech e-shopů, které v tvém případě nabízejí zboží (trezory apod.). Pokud mě to téma opravdu baví, můžu se mu věnovat i jako koníček - a když pak budeš mít vybudovaný web, tvá vyjednávací pozice bude lepší.

Chápu, co jsi se snažil říci, ale jsi v začarovaném kruhu. Buď to vzdáš rovnou, nebo se alespoň zeptáš, jestli by o takovou spolupráci měli zájem, nebo budeš věnovat čas webu a poté budeš mít lepší páku na vyjednávání.
Affilák a affiliate manažer/správce - více na mém blogu - propagujte ekologické / šetřicí produkty z Econea.cz. Pro svoji práci využívám affiliate software Affilbox.cz - recenze z pohledu správce.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů