Více webů nebo 1-2 pořádné?

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Více webů nebo 1-2 pořádné?

Příspěvek od LukasP »

Otázka jasná, co preferujete?

Více webů zaměřených třeba na jeden produkt, nebo 1 větší web s možností růstu a X klíčovými slovy na které lze optimalizovat web téměř do nekonečně.

Zajímavá mě třeba také jak se vyplatí MENŠÍ NICHE WEB vs. VĚTŠÍ STRÁNKA z hlediska financí, výdělků atd.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Miki
Příspěvky: 87
Registrován: úte 24. led 2012 14:15:55

Re: Více webů nebo 1-2 pořádné?

Příspěvek od Miki »

Napadá mě spousty kritérií podle kterých bych rozhodoval.

Zjednodušeně řečeno by se to dalo stanovit dle konkurence, čím je větší konkurence, tím je třeba větší respektive kvalitnější web a to myslím bude platit jak u affilu, seo i eshopů.

Zda se v konkurenčních oborech vyplatí budovat vetší weby asi záleží na schopnostech a chuti každého jedince. Co se týče málo konkurečních oborů, tak tam mi na otestování stačí menší web který se v případě úspěchu dá rozšiřovat přesně dle potřeb a požadavků návštěvníků.
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Více webů nebo 1-2 pořádné?

Příspěvek od LukasP »

kalabek píše:Já například jedu na objem a zároveň na kvalitu, v mnoha případech však deleguji, protože už teď jsem z toho dost unavenej :) je to hodně práce, pokud třeba jako já chceš dohnat konkurenci do roka.
Delegovat, myslíš tím, že si část práce necháš udělat nebo si necháš pomoct s její tvorbou?
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Více webů nebo 1-2 pořádné?

Příspěvek od LukasP »

kalabek píše:Už dávno jsem zjistil, že pokud budu chtít vytvořit kvalitní objem, sám to nikdy nedokážu :) Musím zkrátka výhodně získat pracovní sílu, která za mne vytvoří to, na čem nejvíce ztrácím čas.
To je jasné, když chce člověk rychle růst musí zvolit tuto možnost.

Jakou máš představu o výdělcích těch například 50 affil webů, v jakých řádech to odhaduješ? Já si totiž myslím, že objem je jedna věc, ale pokud ti na weby nebudou chodit cílení návštěvníci, tak objem bude dobrý tak akorát na prodej odkazů až se vzájemně prolinkují a získají nějaké ranky (I tak ale může jít o slušnej výdělek). Já například nyní věnuji cca 60% procent času optimalizaci a reklamě projektů, zbývající čas využívám na tvorbu nových webů, úpravu starších, publikaci článků, emaily atd. Je to samozřejmě přibližné, když se pustím do nějakého projektu a baví mě to tak ho prostě dodělám bez ohledu na reklamu. Nebo hodláš lidi získávat převážně z PPC a jiných zdrojů?
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
Chalupář
Příspěvky: 10
Registrován: stř 25. led 2012 23:16:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Více webů nebo 1-2 pořádné?

Příspěvek od Chalupář »

Osobně se do budoucna chci vydat cestou většího webu, ale teď je realita jiná. Svůj čas tříštím do více webů, otázkou je na kolik je to (ne)výhodné než když bych měl jeden či dva weby. Ale to nelze nijak jednoduše zjistit. Otázkou je co bude z prodeje webů. Více jsem se rozepsal na blogu.
novachalupa - web affiláka ,)
Uživatelský avatar
frances
Příspěvky: 63
Registrován: stř 25. led 2012 19:39:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Více webů nebo 1-2 pořádné?

Příspěvek od frances »

Rozhodně si myslím že je lepší se věnovat 1-2 niche pořádně. To nemusí znamenat že budete spravovat 1-2 weby ale že ty 1-2 weby budou ty na které budete veškeré usilí směřovat z podstránek apod...
Ze začátku je težké se ubráním tomu netvořit desítky ruzných webů ale z dlouhodobého hlediska se to nevyplácí a nakonec se z toho stanou linkfarmy bez trafficu nebo z mizernými pozicemi. Mám to otestované sám na sobě i na jiných lidech.
Bloguju na Affilblogu, pořádám affiliate školení a píšu knihu o affiliate
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Více webů nebo 1-2 pořádné?

Příspěvek od LukasP »

frances píše:Rozhodně si myslím že je lepší se věnovat 1-2 niche pořádně. To nemusí znamenat že budete spravovat 1-2 weby ale že ty 1-2 weby budou ty na které budete veškeré usilí směřovat z podstránek apod...
Ze začátku je težké se ubráním tomu netvořit desítky ruzných webů ale z dlouhodobého hlediska se to nevyplácí a nakonec se z toho stanou linkfarmy bez trafficu nebo z mizernými pozicemi. Mám to otestované sám na sobě i na jiných lidech.
Otázkou taky zůstává, zda dva větší weby dokážou generovat takovej pravidelnej zisk, aby s tím byl člověk spokojený... A to bude podle mě na českém affilu hoodně složitý. No nicméně to zkouším otestovat, a svůj čas teď věnuji primárně jednomu webu.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
Pavel Mužák
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26. led 2012 11:00:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Více webů nebo 1-2 pořádné?

Příspěvek od Pavel Mužák »

V souvislosti s tímto tématem mě napadá otázka... Jak si udržujete přehled o práci na webech, projektech atd.? Je nějaká aplikace. která by umožnila např. správu webů (nebo čehokoliv jiného) tak, že bych měl šanci napsat příspěvek a označit ho štítkem s názvem webu a dalšími a následně by mi jednoduchý přehled ukázal, na jakém webu (štítku) jsem dlouho nic neudělal, případně možnost nějakého filtru (např. pro články, seo...) Zatím jsem po řešení nepátral, takže by mě spíš zajímaly vaše názory...

Jinak na jeden velký web bych asi nesázel kvůli rozložení rizika, jako ideální vidím 2 až 3 větší weby a k nim další podpůrné tematické a minisite.
simberak
Příspěvky: 7
Registrován: úte 06. bře 2012 19:02:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Více webů nebo 1-2 pořádné?

Příspěvek od simberak »

Zdravíčko,

jsem tu nový :) Chtěl jsem se zeptat, jaké jsou rizika při 1-3 pořádných webech? :)

Díky
Uživatelský avatar
frances
Příspěvky: 63
Registrován: stř 25. led 2012 19:39:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Více webů nebo 1-2 pořádné?

Příspěvek od frances »

LukasP píše:
frances píše:Rozhodně si myslím že je lepší se věnovat 1-2 niche pořádně. To nemusí znamenat že budete spravovat 1-2 weby ale že ty 1-2 weby budou ty na které budete veškeré usilí směřovat z podstránek apod...
Ze začátku je težké se ubráním tomu netvořit desítky ruzných webů ale z dlouhodobého hlediska se to nevyplácí a nakonec se z toho stanou linkfarmy bez trafficu nebo z mizernými pozicemi. Mám to otestované sám na sobě i na jiných lidech.
Otázkou taky zůstává, zda dva větší weby dokážou generovat takovej pravidelnej zisk, aby s tím byl člověk spokojený... A to bude podle mě na českém affilu hoodně složitý. No nicméně to zkouším otestovat, a svůj čas teď věnuji primárně jednomu webu.

Na jednu stranu to může být pravda, ano pro one man show s částečným delegováním prací to je hodně složité si vydělat 1-2 weby. Ale pokud myslíš trošku velkoryseji a snažíš se vybudovat nějakou opravdu hodnotnou službu s větším počátečním kapitálem (dříve orbion.cz, pujcky.zdarek, aaapoptavka) tak se to dá, ale jde právě o to jaké jsou priority.
Bloguju na Affilblogu, pořádám affiliate školení a píšu knihu o affiliate
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 21 hostů