Jak funguje affiliate trackování v CJ.com?

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Odpovědět
Miki
Příspěvky: 87
Registrován: úte 24. led 2012 14:15:55

Jak funguje affiliate trackování v CJ.com?

Příspěvek od Miki »

Ahoj,
nevíte prosim někdo jak přesně funguje sledování zákazníků v systému CJ.com? Myslel jsem že je to klasicky na bázi cookies které jsou uloženy v prohlížeči pod adresou daného obchodu, ale v prohlížeči to nějak nemůžu indetifikovat. Například u provizního systému to lze krásně najít - id i datum expirace, u PAP je také vidět jakési PAPid s dlouho expirací

U direct.cz z cj.com najdu v cookies záznam COMMISSIONJUNCTION a sedmimístný číslo a měsíční dobu platnosti. Ale když projdu do jinýho obchodu z tohoto affiliate systému tak tam najdu například cj 1 a kolem nic moc, u druhýho obchodu tam vidim refid který vypadá jako by bylo ještě z jejich starého affil systému. Samozřejmě tam v těch cookies je hroznej zmatek, takže je možné že jsem něco přehlédnul. Už jsem se v tom párkrát šťoural, ale pak jsem to nějak neřešil a s postupem času na to zapoměl.

Dole přikládám cookies z jednoho obchodu. Promazal jsem cookies v prohlížeči, zavřel/otevřel a do řádku adresa vložil affil odkaz. Některý záznamy jsem odmazal (google, doubleclick(to snad používá google), heureka a zbylo tohle (v refsource je cj%3D1). Ukládá se to tedy pod ty další domény? Mají expiraci za 5 let, funguje to bez problémů ve všech prohlížečích? To se pak na konci objednávky tahá iframe s kódem z domén apmebf.com a kdukvh.com, nebo jak to předávání affil kódů funguje?

Celý jsem to začal řešit protože v CJ.com mam skoro všechny objednávky ve stejný den prokliku (dle statistik), ale v jinejch systémech to tak není (v Zanoxu mi před pár dny naskočil sale 3 týdny po konci testování jednoho affil obchodu)...
cookie.jpg
cookie.jpg (134.42 KiB) Zobrazeno 3983 x
edit: Tady jsem našel ještě nějaký obrázky, ale stejně mi to neni moc jasný. Předpokládám že bych v cookies s adresou obchodu měl mít pevně daný affilid. Nebo se to ukládá do těch položek _utmx?

Kód: Vybrat vše

http://www.revenews.com/affiliate-marketing/linkshares-sales-reporting-web-service-and-affiliate-tracking-methods-101/
Miki
Příspěvky: 87
Registrován: úte 24. led 2012 14:15:55

Re: Jak funguje affiliate trackování v CJ.com?

Příspěvek od Miki »

Takže bych chtěl opět pochválit podporu VivNetworks která mi pomohla problematiku osvětlit. Cookies se opravdu ukládá pod ty "další" domény. Ukládání a sledování cookies v mém prohlížeči funguje (dělal jsem zkušební objednávku po zavření prohlížeče), nicméně ve statistikách není vidět čas prvního prokliku přes reklamní prvek, což vidím jako velký nedostatek celého systému.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů