Při jaké návštěvnosti uvažovat o ŽL

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Turek
Příspěvky: 15
Registrován: ned 29. led 2012 10:37:56
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Při jaké návštěvnosti uvažovat o ŽL

Příspěvek od Turek »

Ahoj,
při jaké návštěvnosti má vůbec cenu uvažovat o nasazení affilate, či adsenc věcí. O co mi jde. Já s tím dotazem chodím po fórech a nikdy jsem nedostal nějaké jasnější odpovědi. Tak to zkouším i zde. Já mám normální zaměstnání a ve volném času si připravuji stránky pro affilate či další monetizaci. A stále nevím kdy má cenu uvažovat o zřízení živnostenského listu, abych začal na stránkách něco vydělávat. Výhoda u mě je, že mě nežene čas těch pár doména a hosting klidně mohu nějakou dobu dotovat.

Ptám se spíš z důvodu, když bych si zřídil ŽL k vedlejší činosti, tak bych musel časem platit i socialní a pokud bych ze stránek měl nic nic, tak je to dle mého zbytečné uspěchat. Je mi jasné že to asi těžko dokážete ohodnotit, protože záleží na tématech, stránkách atd... ale aktualně mi na stránky chodí přes 4000 lidí měsíčně skrz vyhledávače a to na téma, zážitky, různé stránky na téma cestováni. Je mi jasné že je to směšné číslo, ale toto číslo roste a nahánět lidi na témata které si myslím mají velký traffic, ale žádnou konverzi nechci. Aby to číslo bylo velké za každou cenu.
Mám blog http://www.mojeokoli.cz o internetu, běhání, fotografování, Itálii, čajovnách
Uživatelský avatar
mikey
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 26. led 2012 11:21:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Při jaké návštěvnosti uvažovat o ŽL

Příspěvek od mikey »

Děláš to pro peníze nebo jen tak? Pokud pro peníze, už jsi ho měl dávno mít a vydělávat. Jestli jen tak, nemusíš ho mít nikdy.
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Při jaké návštěvnosti uvažovat o ŽL

Příspěvek od LukasP »

Tohle není otázkou návštěvnosti, spíše konverzí, zaměření apod. Web se 4000 UIP může vydělat méně než ten se 100 UIP, naopak se 4000 UIP denně v tomto segmentu (dovolená, zážitky) při dobrém cílení si umím představit i slušné sumy. Takže souhlasím zejména s tím, co psal nade mnou mikey a otázka by měla znít spíše jinak a měla by být zodpovězena sama sobě.

Chci podnikat za účelem zisku?
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Při jaké návštěvnosti uvažovat o ŽL

Příspěvek od Maigi »

ne při jaké návštěvnosti, ale při jakém výdělku. Hoď si na to nějaký affil na dovolenou/zážitky a ŽL si pořiď, až výdělek překročí zákonem stanovenou hranici na DPP případně až výdělek překročí náklady na soc/zdr a účetní
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Při jaké návštěvnosti uvažovat o ŽL

Příspěvek od freez »

ŽL si udělej klidně hned, protože budeš OSVČ vedlejší, tak mimo vedení daňové evidence a udržení zisku pod 60 tis. za rok s tím nebudeš mít absolutně žádný problém. Žádné pravidelné zálohy pro sociálku ani pro zdravotní pojišťovnu se nekonají, vše vyúčtuješ jednou za rok při podání DP. Pokud udržíš výdělek pod tu hranici, budeš to mít pořád bez záloh, a rozumným nakládáním s výdělky se to udržet dá poměrně dlouho.

K té návštěvnosti, je to velmi individuální, jak psal Lukáš, pokud budou relevantní návštěvníci a produkt s dobrou konverzí vydělá ti i 100UIP denně pár tisíc měsíčně. Osobně jsem začínal s travel webem a návštěvnost byla 150 UIP za den, ten web vydělal na affilu, reklamě a odkazech 4500 tisíce za měsíc. Mám ale i weby s větší návštěvností a vydělají z bídou půlku. Za zkoušku nic nedáš.
epepa
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 23. úno 2012 12:28:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Při jaké návštěvnosti uvažovat o ŽL

Příspěvek od epepa »

Je to jak píše freez. Mám i web, který má stovky UIP denně, který ale vzhledem k téměř nulovému počtu inzerentů v tomto segmentu a skoro neexistujícímu affilu je monetizace problémová a web vydělá jen cca desetikorunu denně :-)
Affiliate manažer ProvizníSíť.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů