Jak postupujete při rozjezdu nového magazínu

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Odpovědět
Luboš
Příspěvky: 17
Registrován: pát 06. dub 2012 9:21:07
Kontaktovat uživatele:

Jak postupujete při rozjezdu nového magazínu

Příspěvek od Luboš »

Zajímalo by mě jaký máte postup, pokud rozjíždíte nový magazín.
Přemýšlel jsem o sestavení jednotlivých bodů, které jsou potřeba pro rozjezd magazínu. Proto bych se chtěl zeptat jak postupujete vy ?

Díky
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupujete při rozjezdu nového magazínu

Příspěvek od AffilBox »

A proč by ne? Je to levný způsob jak dělat affiliate pro rozličné produkty a obory. Pokud se vyznáš v SEO, tak to je prakticky cash machine.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Luboš
Příspěvky: 17
Registrován: pát 06. dub 2012 9:21:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupujete při rozjezdu nového magazínu

Příspěvek od Luboš »

S magazíny si hlavně můžete šáhnout na větší peníze. Sehnat redaktory není problém.
Uživatelský avatar
ambiente
Příspěvky: 18
Registrován: sob 11. úno 2012 16:12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupujete při rozjezdu nového magazínu

Příspěvek od ambiente »

Trochu jsem nad tím zapřemýšlel a u mě je postup zhruba takto:

1) výběr vhodné domény (nejlépe z portfolia)
2) Výběr tématu, stanovení cílů a směru (nejlépe po konzultaci s copywritery)
3) instalace RS
4) Rozvržení strukruty, kategorie, rubriky
5) regsitrace GA, toplist
6) První naplnění obsahem, alespoň 20 článků
7) registrace do významných katalogů (cca 20-30) / tak cca 14/30 dní od prvního obsahu
8) pokud je třeba, vytvoření satelitních mikrosite a jejich registrace do katalogů :)
9...) linkbuilding, další tvorba obsahu, výměna odkazů a článků, linkbuilding, psaní PR článků
15) nasazení Adsense, reklamy atd (tak 1-2 měsíce od nasazení prvního obsahu) a opět bod 9...) / tak měsíc/dva od prvního obsahu
20) už se sypou peníze :)
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupujete při rozjezdu nového magazínu

Příspěvek od AffilBox »

Ano, samozřejmě, že redakci :) Mě redakce stojí více než 30k každý měsíc....Rozhodně nemám na mysli magazín s 10 články za měsíc, co bastli nějakej moulas doma na koleně po večerech, jen aby vydělal 20 Kč na pivo.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
holinaj
Příspěvky: 1
Registrován: stř 11. dub 2012 9:40:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupujete při rozjezdu nového magazínu

Příspěvek od holinaj »

Ambientovi díky za postup, skoro business plán, jenom se chci zeptat, kolik těch PR článků tak zhruba? Někde jsem četl, že třeba stovku, já osobně jsem vytvořil pro jeden web 30 unikátních PR článků, ale nehýbu se z místa ani o píď. Není to tedy zbytečná snaha? Díky zkušenějším za radu
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupujete při rozjezdu nového magazínu

Příspěvek od AffilBox »

kalabek - já mám, dej echo o objemu, tématech atd. Mám holčinu co jsem si vycvičil za 2 roky :-D
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Uživatelský avatar
ambiente
Příspěvky: 18
Registrován: sob 11. úno 2012 16:12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupujete při rozjezdu nového magazínu

Příspěvek od ambiente »

to holinaj: asi než PR články bych zkusil spíše nějakou výměnu obsahu/článku - trochu více o guestblogging

Aby ses někam pohnul s PR články, tak počítej aspoň tak těch 30 měsíčně a za půl roku se třeba pohneš :) Dost záleží, kde je publikuješ, jestli na reálných magazínech, pseudo magazínech nebo nějaké PR linkfarmě.

to Affilbox: pokud víš o někom, kdo ten článek vytvoří za pivo (20,-) tak prosím kontakt do PM - na sepsání nějakého toho PR článku to bude stačit :D Nechal bych si pak napsat pro každej redakční článek ještě tak 4 podpůrné, aby na něj odkazovali :)

redakce: 30k za měsíc a na kolik projektů? Snažím se u magazínů dodržovat nějakou frekvenci článků, dle priority od 5-2/týden, osobně si myslím, že 3 články/týden je v pohodě, minimálně do doby, než si web získá nějakou pěknou návštěvnost (alespoň 500 UIP denně) - pak má smysl to nakopnout trochu více...
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupujete při rozjezdu nového magazínu

Příspěvek od AffilBox »

ambienta - tak za pivo nikoho neznám :-D

Na jeden magazín :-D. Jedná se o 3-5 článků denně, takže je třeba makat :-D.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů