Affiliate a DPH obecně

Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Affiliate a DPH obecně

Příspěvek od Dave »

Může mi někdo nadhodit obecně jak se odvíjí zisk od toho, kdy se stanu plátcem DPH? Všude se dočítám, že být plátcem je nevýdhoné, ale jaká je ta nevýhoda ? U většiny partnerů si vyúčtuji částky klasické + DPH, takže tu změnu vlastně nepociťuji. A u zahraničních partnerů DPH musím odvést tak jako tak. Kde je tedy zakopaný pes?
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Affiliate a DPH obecně

Příspěvek od AffilBox »

Když ve 12 po sobě jdoucích měsících překročíš obrat 1M, tak se musíš stát plátce. Nebo když poskytneš/přijmeš službu ze zahraničí (EU).

Pokud je český affil plátce, tak si to k tomu připočteš. Pokud není plátce (anebo je to zahraniční firma (99%)), tak to DPH je k tvé tíži a tebou fakturovaná částka + DPH = částka co vidíš v affilu. Tudíž přicházíš o 16.7 % svých příjmů z affilu.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Affiliate a DPH obecně

Příspěvek od Dave »

jak rozumíš této podmínce ?

K provizi za prodej jízdenek bude vždy připočítána DPH v zákonem stanovené výši (dle §70 zákona o DPH je pravidelná mezinárodní autobusová doprava osvobozena od DPH).
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Affiliate a DPH obecně

Příspěvek od AffilBox »

Tak potom si to musíš domluvit s provozovatelem toho affilu. Tobě je jedno jaká DPH je na ty jízdenky. Ty fakturuješ tomu subjektu co provozuje affil, ty neprodáváš jízdenky. Takže si přidáváš normálně 20 %.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Robert
Příspěvky: 1
Registrován: úte 30. říj 2012 11:39:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Affiliate a DPH obecně

Příspěvek od Robert »

Dave píše:Může mi někdo nadhodit obecně jak se odvíjí zisk od toho, kdy se stanu plátcem DPH? Všude se dočítám, že být plátcem je nevýdhoné, ale jaká je ta nevýhoda ? U většiny partnerů si vyúčtuji částky klasické + DPH, takže tu změnu vlastně nepociťuji. A u zahraničních partnerů DPH musím odvést tak jako tak. Kde je tedy zakopaný pes?

Ahoj,
reaguji za VIVNEtworks, pokud vyuzivas nebo chces vyuzivat inzerenty z nejvetsi affiliate site CJ.com v CR tak je ti v podstate jedno jestli jses nebo nejses platcem dph. Castka, kterou vygenerujes na provizich je stejna at jsi nebo nejsi platcem!. Pokud nejsi platcem tak dle FU nesmis prijimat platby ze zahranici, CJ posila penize z EU. Proto VIVNETworks nabizi neplatcum zalozenim uctu pres VIVNETworks, kam mas neomezeny pristup a vidis i kdy CJ posila tvoje provize na VIVNETworks, nasledne posilas svoji fakturu na VIVNETworks. :D
Pokud mas dalsi otazky, nevahej nas kontaktovat. :)
Robert
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Affiliate a DPH obecně

Příspěvek od Maigi »

Jen pro úplnost sem dodám, že plátcem se stáváte už poskytnutím služby zahraničnímu subjektu takže třeba jediným zobrazením jeho banneru
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Affiliate a DPH obecně

Příspěvek od Dave »

1) jak může být částka stejná? Chápu to tak, že pokud mám nějaký příjem v EUR, tak to co mi přijde, musím zdanit ne?...

2) Vydělám si X.. Z toho zaplatím 20% DPH a 15% dań ze zisku ? Plus budu odvádět soc. a zdr. ?... Takže ve výsledku si vydělám nějakých 50% z toho, co mi ve skutečnosti přijde na účet, jeto tak? V tomhle jsem zatím lama...
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
haVaj
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 12. led 2012 20:18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Affiliate a DPH obecně

Příspěvek od haVaj »

Při příjmu z EU jako plátce DPH žádné DPH neodvádíš (dáš to na speciální řádek do přiznání + souhrnné hlášení). Jen daň ze zisku a soc. zdrav., jako u každého jiného příjmu.

Pokud si jako plátce DPH ke všem provizím u českých affilů 20% připočítáváš (ne všichni provozovatelé affilu tohle chápou a tvrdě se tomu brání, ale většina je v pohodě), tak tím, že jseš plátce vlastně můžes ještě více vydělat, protože sice těch 20% musíš státu odvézt, ale zase si můžeš nechat vrátit DPH za jiné náklady spojené s podnikáním (za hosting, domény, telefon, internet atd.). Což jako neplátce nemůžeš.

Snad jsem to napsal srozumitelně :)
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Affiliate a DPH obecně

Příspěvek od Dave »

OK ;)

kolik je kolem plátcovství administrace ? Vím že čtvrtletně musíš dělat nějaký souhrn..

Když bych byl neplátce, tak bych si mohl odečítat "fixní" náklady ne? Vzhledem k dlouhodobému působení vidím spíše toto za výhodnější. Jsem na vážkách, zda se zaregistrovat nebo počkat do 1.1.2013 na nový zákon a nemuset se registrovat :/
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
haVaj
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 12. led 2012 20:18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Affiliate a DPH obecně

Příspěvek od haVaj »

DPH a fixní náklady jsou dvě různé věci.
U DPH eviduješ každou přijatou a vydanou fakturu a na jejich základě podáš a odvedeš každý čtvrt rok DPH (u mě administrativa asi na 3 hodiny za ty 3 měsice, dělám to vše najednou).
Kdežto když dělám daň z příjmu za celý rok, tak vezmu jen vydané faktury a náklady uplatním normálně paušálem.

Takže když to shrnu, pro DPH eviduju i přijaté faktury, pro daň z příjmu nikoliv a jedu na paušál.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů