DOVOLENA.CZ a cool URL

Odpovědět
Uživatelský avatar
mikey
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 26. led 2012 11:21:44
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od mikey »

LukasP píše:Mikey jak se daří tvému projektu? Co first minute? Spokojenost nebo spíše zklamání?
Díky za optání, Cestolinu se daří dobře. V prosinci 2012 a lednu 2013 byla návštěvnost malá, takže nemám úplně meziroční srovnání. Každopádně po Vánocích jsem zaznamenal skok v návštěvnosti i objednávkách zájezdů. Aktuálně bych návštěvnost i počty objednávek přirovnal k letním měsícům (podle dat přelom června a července).

Jinak u dovolené je konverze za poslední měsíc 1,54%, takže na tom jsme podobně. Spousta objednávek je ještě aktivních, uvidíme. Invia u mě vede.
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od freez »

Tak já taky přidám svou trošku do mlýna. Dovolená konvertuje dobře, ostatně jako vždy, Invia super mrtvola. Poslední čísla z přelomu ledna od 1.1. do 16.1. jsou následující:

Počet prokliků: 963
Počet objednávek: 28
Počet prodaných zájezdů: 5
Konverzní poměr: 2.91%
Průměrná cena zájezdu: 40 199.60,- Kč
Žebříček destinací: Tunisko , Turecko , Mexiko

Toto jsou čísla za stejné období z loňska:

Počet prokliků: 1 346
Počet objednávek: 49
Počet prodaných zájezdů: 9
Konverzní poměr: 3.64%
Průměrná cena zájezdu: 43 630.22,- Kč
Žebříček destinací: Maroko , Chorvatsko , Tunisko


Nějaké zhoršení tam je, podle mého je to dáno také zvýšenou konkurencí affilu od SA a tím že lidi dovolenou tolik nenakupují, i když Novinky.cz píšou něco jiného, skutek utek. Jen ta Invia, ta mi dává, dostala ode mě víc návštěvníků z nejlépe konvertujících pozic a naprostá NULA, aby 1500 lidí neudělalo ani objednávku, to je divný.
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od Dave »

Mě osobně dost zaskočily statistiky u affilu z Invie - za minulý rok vyplatili v průměru 170tis. za měsíc ... Osobně mi to přijde brutálně málo! Hlavně už asi 3x jsem se ptal, jaká byla top provize a vždy bez reakce - wtf?

Já Invii držím na webu jen z důvodu jejich brandu a toho, že češi jsou jací jsou a neradi mění.. Naprosto mě iritují provize za prokliky, vlastně nevím vůbec k čemu to je. Moc bych si přál, aby z dovolené komunikovali o pár týdnů rychleji, to by pak byl opravdu nejlepší affil v CZ.
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
stephan
Příspěvky: 53
Registrován: pon 18. bře 2013 11:50:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od stephan »

Souhlasím s Davidem, také jsem na Twitteru spatřil vyjádření Invie a jsem z toho docela zaskočen. Většina začátečníků se pouští právě do travel affilu a přesto jeden z nejznámějších affil programů vyplácí ročně jenom cca 2 mega? Předpokládám, že i Dovolena.cz bude vyplácet obdobnou částku (plus mínus) a moc dalších dovolenkových affilů není. Pokud se koukneme i na letenkové affily, které bych odhadoval na nižší výplaty (když už se tedy rozhodnout platit, viď Pelikáne :D ), tak se v travel affilu vyplácí ročně 5-7 mega provizí?

Na kolik to odhadujete?

Jak to tak vypadá, tak český travel affil opravdu není na zbohatnutí, ale pouze na pokrytí nákladů spojených s tvorbou webu a trochu lepší život. :D No jo, co si budeme namlouvat, travel affil není zrovna ten, ve kterém se vydělávají zajímavé částky, ale aspoň nikoho nebulšitujeme s půjčkami.
Můj blog o affilu a jiných trápení :) - ŠtefanKuska.cz
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od Dave »

U letenek si myslím, že jsi to celkem dobře odhadl.. Alespoň ze statistik z roku 2008 http://www.fandor.cz/top-3-nejlepsi-afi ... ralovnacz/ mohli teoreticky udělat tyto 3 partneři přes 1,5M...

Osobně bych se ani nedivil, kdyby dovolená vyplácela více, affil u Invie je přinejmenším divný. A že se nedá uživit, to je debata na delší dobu. Minimálně si aspoň jeden den v roce můžeš připadat výjimečně, když ti tam padne takovýto kousek :P

Čímž jsem přebil doposud nejvyšší objednávku u LukasP :lol:
top_d.jpg
top_d.jpg (103.89 KiB) Zobrazeno 8673 x
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
stephan
Příspěvky: 53
Registrován: pon 18. bře 2013 11:50:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od stephan »

Nepsal jsem, že se nedá travel affilem uživit, psal jsem o tom, že se na něm asi nedá zbohatnout. Navíc aspoň mě na affilu vadí jeho nepředvídatelnost a částečná závislost na štěstí, jestli tvoje ID nepřemázne těsně před objednávkou jiné ID. Souhlasím však, že je to na jinou diskuzi.

Fandorův článek jsem kdysi četl a jsou na něm krásně vidět obrovské rozdíly i u těch nejlepších, neboť nejlepší partner měl více konverzí než druhý a třetí partner dohromady. Docela by mě zajímaly počty konverzí u dalších partnerů. V současnosti to již moc slavné asi již nebude, protože např. Oldřich Thér přesedlal na klasického travel agenta. Navíc to jsou statistiky za rok 2007 a to v té době letenky frčely daleko víc, viz stará vlákna na webtrhu.

Škoda, že jednotlivé affil programy nezveřejňují statistiky pravidelně. Dal by se mnohem lépe vypozorovat trend (po přepočtu na správný poměr vůči počtu lidí na internetu a % nákupům dovolené na internetu). Minimálně u Invie je ten trend stagnující, možná dokonce klesající, protože od roku 2006 vyplatila 20 mega, což je cca 2,85 mega ročně. V minulém roce však vyplatila pouze něco málo přes 2 miliony. Možná namítnete, že v začátcích to byl v podstatě jediný travel affil v ČR a je tak přirozená vyšší výplata, ale zároveň je důležité si uvědomit, že v té době bylo na internetu méně lidí a ještě méně lidí v té době nakupovalo dovolenou přes internet. Tudíž se domnívám, že příchod ostatních affil programů (a tím částečný odliv partnerů od Invie) byl kompenzován zvyšujícím se počtem lidí na internetu i zvyšováním obliby nákupu dovolené přes internet.

Je to sice jenom domněnka, kterou bez dat nikdo neověří, ale nahrávalo by to trochu i neochotě poskytovat statistiky, viz Davidova žádost o sdělení TOP vyplacené částky.
Můj blog o affilu a jiných trápení :) - ŠtefanKuska.cz
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od freez »

Já bych se dnes už taky přikláněl k názoru, že SA vyplatí za rok víc než Invia, ale bez statistik je to pouze domněnka. Co se uživení týče, to není problém, ale miliardář s tebe na jednom tématu nikdy nebude, to je asi jasné.

Dave: Kontruju svou provizí a přebíjím :lol:
Přílohy
SA_provize.jpg
SA_provize.jpg (15.74 KiB) Zobrazeno 8667 x
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od Dave »

:D tak to je nářez... Gratulace a držím palce, ať je tahle soutěž teprve v začátku!

stephan: ono je hlavní si uvědomit jeden fakt, a to že Dovolena.cz započala provoz v roce 2011? Začala od nuly a dnes se předhání s Invií, to je podle mě na klobouk dolů.. Já v tomto serveru vidím obrovský potenciál, jen co se aff.manažeři probudí ze zimního spánku :) I když tedy nemohu popírat, že nic nedělají - cool url nám přeposlali na IT ;)
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od LukasP »

Parádní provize, letos mám zatím samý průměrný dovolený, tak to snad vynahradí nějaká šupa...

Kdyby měla dovolena.cz affil manažera (myslím si, že to tam někdo dělá jen doplňkově a nikoliv fulltime, protože mi nikdy nepřišla odpověď na jakýkoliv dotaz), tak by byla již dávno před Invii. To Invie (rozuměj Radek Gabčan) vždy proužně odpovídá na moje dotazy i návrhy do nového affilu, který by měl být letos v lednu - únoru, ale mám takový pocit, že zase nebude :-/ No každopádně jsem se přihlásil do testování, tak uvidíme.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od Dave »

Nový affil měl být na podzim...
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů