Agoda + Booking - rezervace hotelů, je třeba živnost?

Odpovědět
milanecek
Příspěvky: 1
Registrován: ned 07. srp 2016 21:04:53
Kontaktovat uživatele:

Agoda + Booking - rezervace hotelů, je třeba živnost?

Příspěvek od milanecek »

Dobrý den,
chtěl bych nasadit affil odkaz na rezervaci hotelů od Agoda a Booking na můj cestovní web. Návštěvnost jen cca 10 000 unik. návštěvníků za měsíc, nečekám na tom extra zisky, chci si to jen vyzkoušet, nejsem podnikatel. Zaregistroval jsem se u obou společností jako partner. Je nutné mít pro takovou spolupráci a vyplácení případné provize živnostenský list nebo stačí s nimi domluvit smlouvu o zprostředkování? Psal jsem s tímto požadavkem jim, ale oni mi neodpověděli, asi mi nerozumí co po nich chci, nebo to ignorují. Na internetu jsem žádné takové informace nedohledal.
Pokud bych měl živnost, tak společnost Booking má sídlo v Amsterodamu, chápu správně že bych se musel stát osobou identifikovanou k dph?
Agoda v Singapuru, zde nemusím být osobou ident. k dph?
Díky moc za pomoc a odpověď.
Milan
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Agoda + Booking - rezervace hotelů, je třeba živnost?

Příspěvek od Maigi »

K daňovým věcem by se měl vždy vyjadřovat účetní a ne diskutující návštěvník fóra, ale co se týká živnosti, tak ano, podle zákona musíš být podnikatel (osvč nebo sro), pokud chceš podnikat, tedy vykonávat souvislou činnost za účelem zisku, což trvalé zobrazování reklamy na internetu, ze které vyděláváš, jednoznačně je. Některé affil sítě a programy si to však nemyslí a dovolí ti zaregistrovat se na dohodu. Podle mého názoru však porušují zákon.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů