Kritika affil magazínu

Potřebujete poradit nebo se pochlubit s nově spuštěným webem? Diskuze zejména o webech affiliáků.
Odpovědět
Deshihk
Příspěvky: 65
Registrován: ned 09. pro 2012 13:20:21
Kontaktovat uživatele:

Kritika affil magazínu

Příspěvek od Deshihk »

Mám pro vás na kritiku můj několikaletý web http://www.lascivni.cz - původní myšlenka bylo udělat magazín, který bude vydělávat jedině a pouze na affilu na ero hračky. Postupem času jsem ale začal prodávat odkazy (max 5 v bočním panelu), abych vyrovnal klesající příjmy z affilu. Dříve vydělával měsíčně i 10 000, poslední dobou (bez nějaký výrazných změn - pouze se doplňovaly nové články) to povážlivě kleslo.

Hlavní návštěvnost je na long-tail z organického vyhledávání.

Gró webu jsou recenze erotických hraček (http://www.lascivni.cz/category/erotick ... y-pomucky/) s vlastními fotografiemi a instruktážním videem - z kterého vedou affil linky na konkrétní dané produkty u shopů s affil programem.

Problémem vidím roztříštěnost - affil/prodej odkazů a také množství magazínových článků. Konkurencí (s vlastními fotkami/videi) jsou 2 weby eroticke-pomucky*cz a hrackydopostele*cz.

Myslíte, že je problém, že obsahem nejsou jen recenze s affil linkem, ale i běžné články o sexu/vztazích, které jsou určené k nalákání čtenářů z vyhledávačů.

Vidíte na webu co zlepšit? Moc díky za všechny reakce.
Affilák a affiliate manažer/správce - více na mém blogu - propagujte ekologické / šetřicí produkty z Econea.cz. Pro svoji práci využívám affiliate software Affilbox.cz - recenze z pohledu správce.
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Kritika affil magazínu

Příspěvek od LukasP »

Ahoj,

asi bych nejdříve udělal analýzu návštěvnosti. Srovnal návštěvnost nyní a v době, kdy to vydělávalo oněch 10 000. Je možný, že skladba návštěvníků přichází právě na ty ne affiliate články nebo na klíčová slova, které nejsou konverzní. Návštěvnost se pohybuje ve stejných mezích či stoupá?

O jakém propadu zisků mluvíme? Vícej jak o polovině nebo v řádu 2-3 desítek procent?

Všiml jsem si, že řada recenzí nemá affil odkaz - jedná se o reklamní články? Pokud ano, tak velké procento lidí ti odejde právě přes tyto reklamní články a samozřejmě nenakoupí. Dříve jsi tak pravděpodobně měl třeba 200 lidí a 100 jich kliklo na affil odkaz, nyní máš 200 lidí z toho 50 klikne na affil odkaz a 50 lidí klikne na reklamní článek, pokud máš konverzi třeba 1% tak ti těch 50 lidí nestačí ani na jednu konverzi a musíš přivést 2x tolik lidí, než ti stačilo dříve, tedy 400.

Pokud bych měl něco upravovat na designu stránky, tak bych asi lépe zapracoval na designu výhod a nevýhod recenzovaného produktu. To lidi, který nechtěj celou recenzi číst zajímavá asi nejvíce a i bodově je dokážeš přesvědčit o nákupu, ale musí být patrné že jde o výhody a nevýhody.

Jsou tam další možnosti, který zkusit, ale problém vidím, stejně jako ty v roztříštěnosti! Počet článků není podle mě nikdy problém, protože pokud dobře interně linkuješ, tak ti to může přinést další zdroje tématické návštěvnosti.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Deshihk
Příspěvky: 65
Registrován: ned 09. pro 2012 13:20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Kritika affil magazínu

Příspěvek od Deshihk »

Moc díky za zpětnou vazbu. Návštěvnost klesla asi o 10 procent, takže se drží kolem 10 000 návštěvníků za měsíc. Zisky klesly více než o polovinu, ale šlo to postupně během posledního roku. Jako kdyby lidé opravdu začali přicházet ne přímo na recenze, ale jen na tematické články a k recenzím se nedostali.

U řady recenzí je detekce affilu na straně obchodu, takže ikdyž projde návštěvník přes "čistý" odkaz bez aff. id, tak mi ho to započítá (umí to PAP4) - jsou tam pouze jen dva placené články bez návaznosti na affil. Snažím se je vůbec neprodávat - právě z toho důvodu, aby lidé nechodili přes zaplacený článek, který mi nevydělá tolik, jako několik prodaných kousků hraček.

Díky za tip na úpravu výhod/nevýhod. Původně tahle část nebyla vůbec stylovaná, pouze jen plusy, na dalším řádku mínusy a pod nimi text: Zjistit aktuální cenu a dostupnost produktu. S tím bych si nejspíše mohl pohrát, jestli nebudu mít lepší konverzní poměr.

Zkusím dál neprodávat odkazy v bočním panelu - 5 ks (těch pár tisíc měsíčně oželím) a uvidím, jestli to má vliv na proklikovost a nákupy přes affil.

Zapracuju na tom. Moc díky za rady.
Affilák a affiliate manažer/správce - více na mém blogu - propagujte ekologické / šetřicí produkty z Econea.cz. Pro svoji práci využívám affiliate software Affilbox.cz - recenze z pohledu správce.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů