Názor na cestovatelský blog

Potřebujete poradit nebo se pochlubit s nově spuštěným webem? Diskuze zejména o webech affiliáků.
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Názor na cestovatelský blog

Příspěvek od Dave »

Ahoj, konečně jsem nahodil novou šablonu (není tedy ještě dodělaná), ale mnohé prvky už vydedukujete nyní. Proto bych se chtěl zeptat Vás, affiliaků (ať už cestovatelských nebo ne) o Vaše postřehy na pasivní aff. prvky.

Předem díky ;) http://cestujlevne.com
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na cestovatelský blog

Příspěvek od LukasP »

- Obsahově je to parádní web, tedy má přesně to, co by affil měl mít - přidanou hodnotu pro uživatele.

- Šablona určitě nepatří mezi nejmodernější, navíc to pozadí v podobě mapy je hrozně rušivý při čtení. Jede ti to na WP tam se dá sehnat mnohem více kvalitnějších šablon, případně investovat do Premium nějakých 30 - 40 USD.

- Vzhledem k tomu, že obsah máš dobrý, lidi to čtou většinou až do konce a tím pádem jsou klasické textové affil odkazy nejspíš účinné a nejefektivnější. Máš tam nějaké konverze?
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na cestovatelský blog

Příspěvek od Dave »

- díky za obsah. Nově se snažím jet taky na SEO

- šablonu si dělám sám, vyzkoušel jsem již několik free a žádná nedělá přesně to co chci. Takto jsem si právě udělal post-příspěvkový linky atd. Jasně, neřikám že je super, mouchy má a dělám na nich. S tou mapou to vím, včera jsem jí tam dal jen na zkoušku. Teď už tam není, ale něco do pozadí chci dát. Premium šablony rozhodně brát nechci - viz výše,

- konverze plynou hlavně z letenek. Problém je v tom, že lidi nechají koupi ubytování až na pozdější dobu a mnohdy ke mě znovu nepřijdou. Což částečně řeší widget Bleskovky - tedy zase "obsah", který jinde nenajdeš. Bohužel booking přitvrdil a akce nejsou co bývaly. Nyní zkouším udělat konverze díky návštěvnosti a vyhledávacímu panelu na main-page ...

Největší slabinu vidím v Bookingu, změnili princip akčních nabídek a tak nemám tolik zajímavých cen, který lidi skupovali jak diví. Nezbývá než si počkat na jejich XML feedy a poté to rozjet :)

Jak to vidíš s výsledky vyhledávání na příspěvky ? Je tam nějaká šance většího úspěchu nebo je to v tomhle pasé ?
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na cestovatelský blog

Příspěvek od Dave »

Ahoj, vracím se zpět s prosbou zkušenějších, aby mě trochu nakopli a poradili. Poté, co jsem četl několik blogů místních affiláků mám deprese z toho, že web vydělává "pouze tisíce" měsíčně.

Jasně, příjem je to slušnej, ale nemyslíte si, že s trafficem 4000 / den bych měl točit minimálně desetitisíce měsíčně? Opravdu nevím kde dělám chybu :/

Snažím se být v každém travel affilu co je, abych vždy lidem nabídl tu nejnižší cenu. Mám na webu několik prvků, které by podle mě měl využít každý, kdo chce cestovat - vyhledávače, odkazy na akční nabídky ze sidebaru.

Ale stále se nic neděje! Tak kde může být zakopaný pes ? :/
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na cestovatelský blog

Příspěvek od LukasP »

Dave píše:Ahoj, vracím se zpět s prosbou zkušenějších, aby mě trochu nakopli a poradili. Poté, co jsem četl několik blogů místních affiláků mám deprese z toho, že web vydělává "pouze tisíce" měsíčně.

Jasně, příjem je to slušnej, ale nemyslíte si, že s trafficem 4000 / den bych měl točit minimálně desetitisíce měsíčně? Opravdu nevím kde dělám chybu :/

Snažím se být v každém travel affilu co je, abych vždy lidem nabídl tu nejnižší cenu. Mám na webu několik prvků, které by podle mě měl využít každý, kdo chce cestovat - vyhledávače, odkazy na akční nabídky ze sidebaru.

Ale stále se nic neděje! Tak kde může být zakopaný pes ? :/
Co mě teď takhle napadlo... jak ještě monetizovat apod....

1) Hlavní sezóna se teprve blíží, tzn. lidi oťukávaj, objednávat začnou až ty výhodné nabídky v létě... pokud to funguje jak u zájezdů, tak hlavní sezóna teprve vypukne.

2) Udělal si komunitu, tzn. část trafficu chodí na stránky jen číst, nikoliv objednávat --> takový lidé objednají třeba 2-3 letenky ročně, ale na stránky chodí denně, tím se zvyšuje návštěvnost, ale snižují konverze. To je podle mě největší problém. Zkus třeba nasadit na chvíli adsense, sklik, měň reklamy apod. Pro ty stále uživatele musíš neustále něco měnit, aby ti někam klikly, něco objednaly...

3) Kolik je průměr z 1 prodané letenky celkově všech affilů?

4) Koukal jsem, že na webu nemáš formulář pro odběr emailů. Podle mě chyba, pač tam můžeš dělat velmi slušné konverze. Umím si představit, že jednou měsíčně / 14 dní pošleš těm, kdo zadají email nějakou bombu, která nebude na stránkách, ale pouze emailem.

5) Máš možnost zjistit, jaký máš konverzní poměr odeslaných lidí na web prodejce? Při 4 tisícové návštěvnosti by jsi měl prodávat letenky minimálně v desítkách kusů denně.. Nevím jak to máš nyní...
Jinak
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na cestovatelský blog

Příspěvek od Dave »

1) doufám, že máš pravdu :-)

2) s komunitou souhlasím, ovšem s sklikem a adsence moc ne. Byly by tam jen letecké reklamy, což by mi snižovalo zisk z affilů - ale nebudu to tvrdit, je to můj názor na věc.

3) letenky mám teď v průměru někde okolo 300 za kus, ale spíš frčí ubytování

4) email je pod každým obrázkem v příspěvku. cca 500 odběratelů - víc mi ani hosting nedovoluje :/

5) V desítkách se to nikdy nepohybovalo, ani ted... To už musí být opravdu výhodná akce, aby se jich prodalo takto hodně. Naposledy u pelikána byly prodeje okolo 30 rezervací za měsíc, ne-li 20... Od března affil nefunguje a v půlce března jsem přešel k letušce, tam je asi 20 rezervací, z toho víc jak polovina zrušena !!! Je tedy pravda, že bokem mimo IATA prodejce prodám dalších cca 10 - 30 letenek přes přímo na weby aerolinek. Ale tam jsou konverze max 100 Kč
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
Chobot
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 17. led 2013 10:49:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na cestovatelský blog

Příspěvek od Chobot »

Ahoj, snad ti feedback ode mě, jakožto pravidelného návštěvníka cestujlevne.com pomůže. Myslím, že nejsem jediný, kdo tam spíš čeká na ultralevný lowcost letenky po Evropě na pár dní (víkend), případně nějakou super akci na letenky někam dál (NY), jenže to vychytat termín tak, abych mohl odjet a strefil se do akčních cen je hodně těžký. U víkendů po Evropě je to mnohem jednoduší a tak to má asi většina lidí. Zájezdy mě moc netáhnou.
Co je myslím pro tebe špatně, že já (a myslím i část návštěvníků tvého webu) v zásadě vestavěné formuláře na rezervaci nepoužívám a jdu vždy rovnou na stránky aerolinek, protože mám pocit, že u rezervačních systémů je to vždy dražší, navíc lowcosty tam často ani nejsou. Co je naopak super je ten odkaz na akční ubytování na booking.com, čehož jsem už i několikrát využil - i když to nebylo s letenkou, jen jsem si vzpomněl, že tam máš odkaz na ubytování s 50% slevou :) . Nevím ale, jaké tam máš provize. Na booking.com a podobných myslím rezervuje ubytování velká většina návštěvníků tvého webu, protože není prakticky jiná možnost a tak v tom asi potenciál bude. Osobně si myslím, že Adsense u letenek, které nejde zpeněžit affilem by nijak nevadilo, protože častí návštěvníci tvůj web znají a na affil formulář se případně vrátí.

No, nevím, jestli jsem ti pomohl, ale každopádně doufám, že se na to nevykašleš, protože tam chodím rád :D
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na cestovatelský blog

Příspěvek od Dave »

..... Názor čtenáře znalého situace je ten nejcennější co jsem mohl dostat!

Jsem rád, že jsi potvrdil názor čtenáře čekajícího na svou akci, což pak vysvětluje vysokou návštěvnost a malou konverzi.

Ohledně těch letenek, pokud se budeme bavit o klasických dopravcích, tak tam se snažím mít smlouvy s jednotlivými společnostmi, ale ne vždy to jde a tak je lepší dát odkaz na prodejce - hlavně pokud se podíváš na měnový kurz u banky, mnohdy u letenek je výhodnější právě český prodejce. Začínající cestovatelé ocení českou podporu a přehled cen i od jiných dopravců. U lowcostů, což zabírá cca 30-50% příspěvků žádné výdělky nejsou a nebudou. Je nesmysl se zaměřit jen na výdělečné akce (pro mě). Kvůli výdělku jsem web nedělal, myšlenka je pomáhat lidem a naučit je cestovat samostatně, i teď je toto prioritou. Ale proč nemít zisk z toho co člověk dělá, hlavně zaplatit ten čas, a zároveň tím lidem pomoct. :-)

Vím, že ceny letenek zatěžuje poplatek u prodejce (490 Kč), ten se snad brzy podaří zneškodnit :-) V tuto chvíli je vše pod pokličkou.

Hotely - to je věc, kde bych chtěl v budoucnu konvertovat nejvíce, neboť snížením poplatku za letenku sám sebe oberu o finance. Ale věřím, že mít z letenek 0 = větší návštěvnost díky levnějším cenám a tím více z ubytování a jiných služeb.
Asi si trochu pohraji s postranním panelem a tím lidi donutím se znovu na něj podívat. Po chvilce to člověk už ignoruje :-D

Reklamám se snažím vyhýbat nejen z důvodu výše napsaného, ale hlavně kvůli tomu, že zabírá místo, kde mohou být užitečné informace a kazí design ! :-D Mě osobně reklamy vadí a přehlížím je.
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
Uživatelský avatar
mikey
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 26. led 2012 11:21:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na cestovatelský blog

Příspěvek od mikey »

Dave píše:Kvůli výdělku jsem web nedělal, myšlenka je pomáhat lidem a naučit je cestovat samostatně, i teď je toto prioritou.
Já myslím, že jsi si odpověděl sám... Vidím problém v cílové skupině webu - jsou to jednak lidi, co hledají zájezd/letenky/ubytování nejlépe skoro zdarma. Anebo lidi, co chtějí jen vidět ty super ceny za letenku někam daleko - řeknou wau, super cena a tím to končí. Dej pod nadpis a pod článek AdSense a vyděláš i na čumilech.
stephan
Příspěvky: 53
Registrován: pon 18. bře 2013 11:50:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na cestovatelský blog

Příspěvek od stephan »

Davide, ačkoliv mě nemáš rád, neustále na mě útočíš a děláš ramena, že máš větší traffic než já (asi máš nějaký mindrák), tak zde přidám pár postřehů.

Psal jsem ti to již dávno, nezaměřuj se na traffic, ale na to kolik ti 1 návštěvník vydělá. To je ten velký rozdíl mezi nami. Sice máš X násobně vyšší traffic, ale ja zase na 1 návštěvníkovi vydělám x násobně víc než ty. Důvod? Kvalita trafficu.

Tvůj traffic je tvořen z části tzv. sledovači, kteří koupí 1-3 letenky ročně (viz příspěvek LukasP) a z další části návštěvníky z FB, kteří "nemají" peníze. (to jsou mé zkušenosti u FB fanoušků). Kdyby jsi mě poslechl, když jsme řešili Pelikána a já ti psal, aby jsi nasadil PPC, tak by byly výdělky pravděpodobně v jiných řádech, protože by si zmonetizoval i část sledovačů a FB fanoušků, kteří se jenom kouknou a nekoupí. Ti, kteří budou chtít koupit letenku, tak ji stejně koupí. Řekněme, že by ti PPC mohlo přinést menší desetitisíce/měsíc (vycházím z tvé návštěvnosti a mojí míry proklikovosti a průměrné ceny za proklik)

Teď mě tady asi hodně lidí zkritizuje, ale dalším důvodem nízkých konverzí je kvalita a množství akcí. Začal jsi přinášet každý den několik akcí, ale jak oba víme (a ví to i ostatní lidi pohybující se v tomto oboru), tak né všechny akce jsou opravdu tak výhodné, jak se na první pohled zdají. Prostě jsi se zaměřil na kvantitu, ale peníze jsou v kvalitě. Méně je někdy více ;)

A také nesmíme zapomenout na ekonomickou sílu Čechů, která neustále klesá, ale oproti tomu ceny letenek z Prahy rostou. Tzn. klesají prodeje letenek obecně.
Můj blog o affilu a jiných trápení :) - ŠtefanKuska.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů