Jak vám funguje povinné ručení? Mně jen 1. polovinu týdne..

Potřebujete poradit nebo se pochlubit s nově spuštěným webem? Diskuze zejména o webech affiliáků.
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Jak vám funguje povinné ručení? Mně jen 1. polovinu týdne..

Příspěvek od Maigi »

Zvláštní situaci jsem vypozoroval na svém affil webu na povinné ručení. Neplatím si ppc, jde jen o seo návštěvnost z vyhledávačů a přímo odkazů. První polovinu týdne to funguje tak, že tam přijde asi patnáct lidí denně a deset z nich vyplní formulář. Po středeční půlnoci ale jako když utne a do dalšího pondělka je mrtvo. Zaznamenali jste taky něco podobného?

Obecně u ostatních témat platí, že víkendy jsou mrtvé a pondělky silné, ale tohle je mi nějaké podezřelé.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám funguje povinné ručení? Mně jen 1. polovinu týdn

Příspěvek od Dave »

To si vyřiď s googlem :-) je to pěknej bejk..

Osobně moc nechápu,proč mám vždy větší návštěvnost v pondělí, než o víkendu... Kdyť jsou lidi doma a maj být na netu :D
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám funguje povinné ručení? Mně jen 1. polovinu týdn

Příspěvek od LukasP »

Tak to mě pro změnu nevyplňují formulář vůbec, a to ani u dalších témat - plyn, elektřina - takže finance jsou pro mě nějak zakletý. Když už vyplněj tak mám pro změnu rejected od Adbenefitu. Musím vyzkoumat proč. Ještě že lidi aspoň cestujou.

Jinak největší nárust neděle - pondělí, nejméně lidí pátek - sobota, kdy jsou po hospodách a s rodinami. Pondělí dopoledne je asi nejvíc lidí v práci na netu, stejně jako v neděli večer kdy se asi pražáci vracej z hor a chat.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám funguje povinné ručení? Mně jen 1. polovinu týdn

Příspěvek od Maigi »

LukasP: tak ukaž ty weby, mrknem se, kde může být chyba. Hlavně mě zajímá ten plyn.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám funguje povinné ručení? Mně jen 1. polovinu týdn

Příspěvek od LukasP »

Maigi píše:LukasP: tak ukaž ty weby, mrknem se, kde může být chyba. Hlavně mě zajímá ten plyn.
Jedná se o web www.usporypenez.cz

- Zkusil jsem i PPC, abych zkusil konverze na cílených návštěvách, utratil jsem cca 2000 Kč. Vyplněné formuláře by se dali spočítat na prstech ruky. U povinného ručení, dokonce ani jeden vyplněný formulář.
- Zkoušel jsem různé barvy tlačítek, včetně výměny call to action tlačítek vpravo či vlevo

Co si myslím, že bych mohl vyplešit

- lepší obrázky
- Nad formulář dát kroky
- Odebrat sidebar u stránek, kde je formulář. Sidebar může rozptylovat.

Nevím, zkuste mi to trochu zkritizovat :D
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
ambiente
Příspěvky: 18
Registrován: sob 11. úno 2012 16:12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám funguje povinné ručení? Mně jen 1. polovinu týdn

Příspěvek od ambiente »

To Dave, LukasP: Tak ty pondělky jsou jasný, lidi jsou první den v práci a ještě se úplně nezapojí do pracovního procesu, takže očumujou na netu...

A obecně co se týče financí, tak web musí být precizně zpracovaný a důvěryhodný, tzn. musí tam být kontakt, proč ten web děláme atd.. Srovnání dodadavatalů (pojštění, havarijko, hypotéky) online už si nedělá někdo, kdo je prvně na netu, ale SŠ, VŠ člověk, co se vyzná v online prostředí a nabrouzdá hodiny na netu a shání co nejvíc info jak na to a ví co chce...
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám funguje povinné ručení? Mně jen 1. polovinu týdn

Příspěvek od Maigi »

LukasP: k podobným "multiaffilovým" webům typu usetreno.cz, uspory.cz, topsrovnani.cz atp. mám skeptický postoj, i když vím, že tu jsou někteří, kterým to funguje. Podstránka produktu pak musí vypadat jako homepage samostatného webu a plnit funkci landing page. Osobně mi tohle nikdy nefungovalo. Chválím buttonky, ale sjednoť je. Stejná barva a stejný popisek u těch, které vedou na stejnou url. Například na podstránku povinka ti vede nápis "spočítat cenu" zatímco na obdobnou podstránku jiného produktu vede nápis "mám zájem". Stejnětak dalši tlačítko na podstránkách je u různých produktů jiné. Mateš uživatele. Logo bych zdůvěryhodnil, ideálně zadat profíkovi. Na začátku nevím, kam se koukat. Celé to zjednoduš, vymaž sdílecí služby atd.

Mrkni na rozdělaný facelift mého webu http://www.srovnaniplynu.cz (zatím je hotová jen homepage, maká se na tom). Mám to dělané tak trochu Applovským způsobem, odstranil jsem všechno nepodstatné, co by mohlo rušit. Bohaté texty tam můžou být kvůli seo a long tail, ale ať to nemá uživatel moc na očích. Na očích má mít call to action.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
ambiente
Příspěvky: 18
Registrován: sob 11. úno 2012 16:12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám funguje povinné ručení? Mně jen 1. polovinu týdn

Příspěvek od ambiente »

LukasP:na http://www.usporypenez.cz už jsem párkrát koukal a říkal jsem si, že to může celkem pěkně konvertovat :) tak mi celkem překvapilo, že ne.

Tak přidám také pár tipů na vylepšení:

1) ten text nad ručním bych dal pryč, na menší obrazovce nevidím další nabídku, případně udělat slider všech oblastí (energie, ručení, pojištění, hypotéky)

2) zapracoval bych možná na textech, jako návštěvník chci být upoután tím, co mi můžeš nabídnout - tedy co konkrétně mě to přinese?

Srovnáním nejvýhodnějších nabídek na trhu lze každoročně ušetřit i desetitisíce korun ročně. Co třba takto: Srovnejte si u nás nejvýhodnější nabídky a ušetřete až desítky tisíc korun ročně!

3) Celkově provzdušnit, možná pryč ten sidebar

4) Půjčky bych do toho nemontoval, pokud uvidím logo Provident, Cofidis, tak to u mne vyvolá opačný efekt, než šetřit :) Spíš bych zapojil spořící účty (ale kampaň ING Konto skončila o ničem lepším nevím? Možná zuno, air bank..)

5) každý tip srovnání by reprezentovala 1 barva ( třeba barevné menu, nadpisy, boxy, bg) a 1 pěkná ikona

6) Ty kroky jsou určitě správný směr 1) Vyplníte formulář 2) Vyberete si nejvýhodnější nabídku 3) odešlete poptávku 4) podepíšte smlouvy 5) Šetříte :)

7) Kroky bych nacpal do sidebaru nahoru a články až někam níže

8) Loga bych dal pod formulář a rozdělené podle srovnání (Proč ČSOB u změny plynu?)

Podobny multiaffil portál už mám přes rok v TODO, ale ještě k tomu nebyla vhodná příležitost/čas :)
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám funguje povinné ručení? Mně jen 1. polovinu týdn

Příspěvek od Maigi »

Ještě k těm krokům: kroky jsou super, ale 3 je strop. 5 je opravdu moc. Jestli se to nedá minimalizovat jinak, lze odebrat poslední krok "šetříte". 1) vyplňte 2) vyberte 3) sjednejte
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám funguje povinné ručení? Mně jen 1. polovinu týdn

Příspěvek od LukasP »

Díky za rady a tipy, až bude čas zkusím některé z nich aplikovat a uvidíme zda se jedná o změnu. V současné době to mám asi takto, což mi přijde opravdu málo.

leden 1.1. až 29.1.

- Elektřina - 109 unikátních přístupů - 2 konverze - 2x rejected
- Plyn - 62 unikátů - 4 konverze - 2x rejected - 2x approved
- Povinné ručení - 31 unikátů - 1 konverze - 0x rejected - 1x approved

Jak to máte přibližně vy? Ať vím kolik zlepšovat...
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů