Jak nastavit PPC (Adsense)

Potřebujete poradit nebo se pochlubit s nově spuštěným webem? Diskuze zejména o webech affiliáků.
Odpovědět
stephan
Příspěvky: 53
Registrován: pon 18. bře 2013 11:50:31
Kontaktovat uživatele:

Jak nastavit PPC (Adsense)

Příspěvek od stephan »

Zdravím,

jaké nastavení PPC reklam (adsense) vám vynáší nejvíce? Barvy, rozměry, textová/obrazová?

Samozřejmě je to na každém webu jiné a musí se zkoušet, ale rád bych měl nějaký odrazový můstek, který se již někomu osvědčil.

Díky :)
Můj blog o affilu a jiných trápení :) - ŠtefanKuska.cz
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nastavit PPC (Adsense)

Příspěvek od Dave »

Řídím se taktikou - co nezapadá, nesmí být na webu. Tzn. maximálně jsem se snažil přizpůsobit adsense layoutu. Barvy odkazů hlavně. Velikost je pak už na tobě, jaké máš možnosti. Já jich moc nemám :)
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
stephan
Příspěvky: 53
Registrován: pon 18. bře 2013 11:50:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nastavit PPC (Adsense)

Příspěvek od stephan »

Poslední týden jsem měl na webech plochy v základním nastavení a pouze jsem sbíral data. Teď to začínám pomalu ladit. Dle statistik se mi vůbec nevyplatí zobrazovat grafickou reklamu, takže jsem zvolil zobrazování pouze textových reklam. Uvidím, co to udělá s výdělky. Další ladění bude následovat za pár dnů.
Můj blog o affilu a jiných trápení :) - ŠtefanKuska.cz
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nastavit PPC (Adsense)

Příspěvek od Dave »

Pokud se bavíme zrovna ocestovani.cz, tak tam je to logické.. Celý web je barevný a grafické bannery jednoduše splývají!!!
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
stephan
Příspěvky: 53
Registrován: pon 18. bře 2013 11:50:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nastavit PPC (Adsense)

Příspěvek od stephan »

Tak nakonec nám asi Google radí dobře. Poté co jsem vypnul grafické reklamy, tak mi poklesla průměrná cena za klik u textových reklam. Tudíž bylo mírně více prokliků, ale konečná cena byla srovnatelná nebo nižší.

Poslouchejte Google! :)
Můj blog o affilu a jiných trápení :) - ŠtefanKuska.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů