Intro

Potřebujete poradit nebo se pochlubit s nově spuštěným webem? Diskuze zejména o webech affiliáků.

Bavíte se o svých webech s affil komunitou?

Ano
3
38%
Ne
0
Žádná hlasování
Nechci zveřejňovat
3
38%
Nevidím důvod publikovat své weby v konkurenčním prostředí
2
25%
 
Celkem hlasů: 8

LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od LukasP »

Sem docela zvědavej jestli se někdo odváží :)
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
SUNicko
Příspěvky: 47
Registrován: pon 30. led 2012 12:28:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od SUNicko »

Že ti to někdo s větším drivem obšlehne, potažmo to obšlehne větší skupina lidí a tvůj tržní podíl půjde do kytek.
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od LukasP »

Tak tak, jen naznačíš, že to má úspěch a do týdne tady máš 5 přesných kopií a nedivil bych se i zkopírované texty. Něco jinýho by možná byli větší affiliate weby, který se jen tak nedají zkopírovat ze dne na den.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od LukasP »

V rámci tohodle threadu mě tedy ještě napadlo vytvořit Private Sekci na fóru s přístupem pouze pro pozvané uživatele, bonitní a takové u kterých je prostě jistota, že si pojedou to své a nebudou kopírovat právě ostatní projekty.

Využití je potom samořezjmě širší, možná by se tam dali vyměňovat nějaké know how, zajímavé by jistě byli i osobní srazy členů private, nové členy třeba možné přidávat pouze na základě hlasování ostatních členů, kde by muselo souhlasit 100% nebo 80% členů. Prostě vytvořit sekci elitních affiláků. To pojmenování vypadá trochu divně :-D

Druhá otázka je samozřejmě to, jestli by byli uživatelé v private sekci schopní psát své know how atd. Každopádně pár členů už bych si v privatu dokázal představit.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
mikey
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 26. led 2012 11:21:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od mikey »

LukasP píše:V rámci tohodle threadu mě tedy ještě napadlo vytvořit Private Sekci na fóru s přístupem pouze pro pozvané uživatele, bonitní a takové u kterých je prostě jistota, že si pojedou to své a nebudou kopírovat právě ostatní projekty.

Využití je potom samořezjmě širší, možná by se tam dali vyměňovat nějaké know how, zajímavé by jistě byli i osobní srazy členů private, nové členy třeba možné přidávat pouze na základě hlasování ostatních členů, kde by muselo souhlasit 100% nebo 80% členů. Prostě vytvořit sekci elitních affiláků. To pojmenování vypadá trochu divně :-D

Druhá otázka je samozřejmě to, jestli by byli uživatelé v private sekci schopní psát své know how atd. Každopádně pár členů už bych si v privatu dokázal představit.
V tom právě vidím problém - zkušenější "affilák" ti to obšlehne nejen rychleji než začátečníci, ale možná to udělá lépe než předlohu :) Kdo se tím živí, jde logicky po zisku a je jedno jak...
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od freez »

Pravda u některých webů, které jedou dobře a nejsou moc rozsáhlé je riziko je zveřejnit, ono já osobně nemám strach o to že by někdo z affiláků hned běžel a děla ten samej web, většina lidí tady má jednak svá oblíbená témata, mají webů víc a mě osobně zdravá konkurence vůbec nevadí. Jsou tu ale horší věci, všude najdeš pár "debilů" kteří jsou opravdu schopní kompletní texty ukrást, dokonce i s fotkama a vydávat to za své, sám jsem toho byl několikrát svědkem, no a jak bych na nějakém affilwebu viděl svojí fotku bez uvedení zdroje a ještě na ní bude vodoznak onoho zloděje, tak by mě šlak trefil. Další věcí je, úmyslné poškozování webů jen proto, že se ti náhodou daří, v Čechách se úspěch neodpouští. Určitě bych uvítal privat sekci, jak o tom píše Lukáš, protože vím že výměna zkušeností je k nezaplacení a inspirace od druhých není problém, přirovnal bych to k nějaké odborné konferenci pracovníků marketingu, taky jí asi nedělají na hlavním nádraží v příjezdové hale.

Velké weby 150-200 stránek tam už asi velké riziko nehrozí, i když o kvalitní texty, které navíc jen tak někde nejsou je zájem pořád.
Uživatelský avatar
Pavel Mužák
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26. led 2012 11:00:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od Pavel Mužák »

Byla by to určitě zajímavá motivace kromě výdělků z affil webů snaha dostat se do společnosti vyvolených a uznávaných affiláků (mluvím tedy konkrétně o sobě, jelikož s affilem začínám...) Takže jsem pro, i když nebudu hned mezi "vyvolenými" :-)
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od freez »

kalabek píše:Napadla mě metafora :idea:

Když jsme se procházel v Holandsku ulicema, baráky neměli plot a okna do baráku byly jak vitríny.

Když se procházím v Čechách v ulicích, kde se staví nové baráky, každej si kus svýho ušušněnýho pozemku oplotí a nejlépe zabarikáduje aby mu tam soused neviděl - hezkou skalku atp.

To jsme my, Češi...

8-)
No to právě vychází z té situace tady, jako když jsem na chalupě neměl plot a okenice, za týden mě zpucoval úřad že pozemek MUSÍ být oplocen a měsíc na to mě vykradli, takže hezky šup plot a okenice a další zámek na dveře, tady to fakt jinak nejde :lol:
haVaj
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 12. led 2012 20:18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od haVaj »

Jak se pozna "top a vyvoleny" affilak? :)
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od LukasP »

haVaj píše:Jak se pozna "top a vyvoleny" affilak? :)
Toť otázka :-D
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů