Intro

Potřebujete poradit nebo se pochlubit s nově spuštěným webem? Diskuze zejména o webech affiliáků.

Bavíte se o svých webech s affil komunitou?

Ano
3
38%
Ne
0
Žádná hlasování
Nechci zveřejňovat
3
38%
Nevidím důvod publikovat své weby v konkurenčním prostředí
2
25%
 
Celkem hlasů: 8

Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od Maigi »

Mně se tohle teda moc nelíbí, nějak to tu uzavírat. Určitě tam nikdo z top affiláků nepůjde, ti nemají tendenci se sem ani registrovat. :(

Jo a ten strach poslat odkaz na svůj web mi přijde taky dost vtipný, obzvlášť, když si ty nejlepší můžu snadno najít tak, že dám vyhledat půjčky nebo pojištění ...
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od freez »

Tak samozřejmě to může zůstat v rovině PM a o jednotlivcích, ale myslím že je to škoda.
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od AffilBox »

Zatím bych takovou sekci nedělal. Prozatím mám pocit, že je to dosti otevřené, jsou tu ukázky webů a kdo chce, tak si umí přečíst informace mezi řádky, či v jiných postech a slepit si to dokupy. Podobné to bylo na WT první dva roky, pak to šlo do žumpy.

Takže jsem pro, aby to zatím bylo takto a časem se udělala uzavřená sekce. Proč? Protože to pak dopadne jako na WT. Někdo se zeptá na radu ohledně SEO a přijde mu 30 nesmyslných odpovědí od lidí, pro které SEO znamená vyměnit s kamarádama 10 odkazů.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od LukasP »

Ono v tom affilu a celkově v online podnikání je problém, že share informací je spíše na škodu, protože každý má takové svoje know how, které nechce prozradit, protože by tím samozřejmě ohrozil svoje zisky.

Na druhou stranu fórum by fungovalo dál otevřený, jen by se vytvořilo jedno close vlákno, kde by lidé sdíleli to, co nechtějí dávat veřejně lidem a vyhledávačům. Jestli by tam byla dostatečná aktivita to nevím.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
Turek
Příspěvky: 15
Registrován: ned 29. led 2012 10:37:56
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od Turek »

Asi to není to pravé správné přirovnáni. Ale přec jen. Kdysi jsme hrávali plno strategických her (tedy hrajem je i dnes) a jednou jsme tak přičuchli k deskové hře GO. Do té doby si každý z nás držel know-how jak hrát nejlépe hru každý sám. A teď jsme najednou stáli před hodně složitou hrou (srovnatelnou ne li těžší než šachy) a začali jsme se ji učit. Ve Frýdku-Místku jsme měli skvělého učitele, opravdu to uměl a nám lámalo hlavou proč nám ty své fígle říká. Nebo všeobecně, proč vždy lepší hráči učí ty horší, proč vždyť je porazíme. A oni nám na to vždy opáčili. Tím že ty budeš hrát lépe, tak i má hrá posílí, protože budu mít silnějšího soupeře.

U internetového podnikáni to asi je mnohem složitější protože věci se dají snadno kopírovat. Ale když se člověk nad tím zamyslí tak i zde se to dá praktikovat. Člověk zveřejněním může získat dobrou zpětnou vazbu od lidí co mají podobné zkušenosti, třeba právě skrz komentáře. A se zkušenostmi nabitých z českých zdrojů se pak třeba společně obout do dobývani světa.

Ale mě se to dobře píše, zaměstanému mimo IT nemajíc ještě žádné navštěvované stránky.
Mám blog http://www.mojeokoli.cz o internetu, běhání, fotografování, Itálii, čajovnách
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od AffilBox »

S tím GO to až tak moc v tomto případě nefunguje. Ale krapet vzdáleně podobné to může být.

Já osobně nemám žádné tajnosti, když se mě někdo zeptá na něco, tak mu otevřeně odpovím. Musí to být člověk o kterém vím, že je v oboru a něco umí. Na mou otevřenost mi zatím vždy byla reakcí otevřenost také z druhé strany a přiučil jsem se nesmírnému množství informací.

Dneska již není moc věcí, které by vydělali třeba 5k+ profitu za měsíc a udělal je člověk za den. Vždy to závisí na hodně faktorech, takže když se budeme bavit o SEO, tak se nedozvíš o copy, když o PPC, tak o tom jak vysokou provizi jsem si dojednal apod. Nikdy nemáš stejně 100% informace.

A hlavně každý větší affiliate má nějaký plán, má své nápady a ví kam směřuje, proto nemá čas něčí nápady kopírovat. Možná využije některé do svých projektů, aby si tak zvýšil revenue, ale kompletně přejít do nové niche o které nic neví je nereálné.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od Maigi »

Některé informace sdílet lze a jiné ne. Ten, kdo je sdílí, si uvědomuje, že asi nikomu neřekne nejkonvertnější klíčové slovo na PPC, ale zas klidně může říct, že zelená barva tlačítka zvýšila prodeje, protože to ať si klidně udělá každý, je to fuk.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od Maigi »

BTW v profilu máme každý kolonku web, nechcete si dát každý do profilu nějakou adresu na jeden z vašich affil webů? nějaký vyberte, u kterého vám nevadí, že bude veřejný, ať máme zhruba představu, jakou kdo dělá práci
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od AffilBox »

Já mu klidně to slovo řeknu. Ale protože je každý web jiný, tak mu tolik třeba konvertovat nebude.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Uživatelský avatar
ambiente
Příspěvky: 18
Registrován: sob 11. úno 2012 16:12:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Intro

Příspěvek od ambiente »

Tak jsem si tu přečetl vaši diskusi a dovolím si nesouhlasit. Dle teorie her se jedná o hru s nulovým součtem. Je sice pravda, že každý udělá web jinak, s jiným know-how a použije jinou strategii, ale affiliate si představte jako koláč ze kterého si každý ukrojí svůj kousek. Moji prioritou tedy je ukrojit co největší část koláče a ne rozporcovat jej mezi více lidí.

Ideální příklad: budu mít afilliate, kde budu prodávat kuličková pera, mou prioritou tedy bude na dané kw mít ve vyhledávači na předních pozicích (SERP i PPC) co nejvíce vlastních webů, jakmile se do TOP 10 dostane web jiného affiliate partnera, logicky mi tak ubírá na zisku.

Pro provozovatele affiliate je to jedno, jeho zájmem bude, aby bylo na prvních pozicích co nejvíce webů affiliate partnerů, zde je situace win-win a konkurence se tak vytlačuje. Ale mezi partnery přirozeně konkurence vzrůstá a je to situace win-0

A propo, kdo umí, tak není těžké různé affiliate weby dohledat a ty TOP partnery zase najdete v SERPU, jak už zde padlo.

Ad AffilBox: Já mu klidně to slovo řeknu. Ale protože je každý web jiný, tak mu tolik třeba konvertovat nebude.

Zde bych se také obával, právě protože na jiném webu nekonvertoval, může už mít o výrobku špatné povědomí a koupí třeba úplně jiný produkt konkurence.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů