Přednášky o Affiliate

Affiliate: blogy, fóra, novinky, sítě, programy, odkazy, zajímavosti, statistiky aj. Vše co jste kde našli a je zajímavý
Tumi
Příspěvky: 8
Registrován: pon 06. úno 2012 10:30:41
Kontaktovat uživatele:

Přednášky o Affiliate

Příspěvek od Tumi »

Ahoj,
různě se tak koukám na internetu po zajímavých přednáškách a kurzech a hlavně je to samé SEO, ale zajímalo by mě, zdali nemáte také nějaký dobrý tip na přednášky o Affiliate? V tomto směru jsem spíše začátečník a výsledky zatím nejsou takové, jaké bych si představoval. Zajímala by mě třeba struktura webu, jak by měl vypadat, aby byla co nejlepší konverze a co uživateli nabídnout a co naopak ne. Ano, je v tom hodně know-how, ale třeba by někde někdo na nějaké přednášce něco poodhalil. Nemáte někdo tip na nějaké v budoucnu? Popřípadě by se mohli zde ve vlákně vždy vypisovat zajímavé akce, kam stojí za to vyrazit. Ideálně by bylo v okolí Brna, ale ani dojezd by nebyl překážkou.

Ještě by se zde také mohla přidávat zajímavá videa z již uskutečněných přednášek. Třeba se mi líbí ta od Mária:


Určitě je podobných videí více, jen je najít. Prvně se tedy poptám na tipy, než se vrhnu na procházení youtube a hledání.
Díky a snad by tohle vlákno mohlo být prospěšné i více lidem. :)
Naposledy upravil(a) Tumi dne stř 18. dub 2012 12:54:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednášky o Affiliate

Příspěvek od AffilBox »

Tumi - díky za zmínění mé přednášky. Ptá se mě na to hodně lidí a také se ptají po knížkách. V Češtině nic takového není, totálně to všichni ignroují. Snažím se aspoň psát co nejvíce informací na blog.

Je něco konkrétního, co by si chtěl vědět?

Pokud ti nevadí angličtina, tak se přihlaš k podcastům od ViperChill, SmartPassiveIncome atd., kluci mluví pěkně srozumitelně a trousí dobré info.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Tumi
Příspěvky: 8
Registrován: pon 06. úno 2012 10:30:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednášky o Affiliate

Příspěvek od Tumi »

Affilbox:
Díky za reakci, ten druhý anglický zdroj znám, první si projdu. Občas něco anglického přelouskám, ale přece jenom si pořád myslím, že česká mentalita je trošku jiná a právě kvůli tomu jsem se ptal radši na nějaký český zdroj. Tvůj blog i další affil blogy sleduju, ale nějaká ucelená hezká přednáška by taky určitě nebyla od věci. Ale jestli nic není, tak se nedá nic dělat a budu si to muset nějak poskládat vše do sebe.

Co se týče toho konkrétního problému, tak jak jsem už říkal v tom prvním postu, tak mi jde třeba o tu strukturu webu, jestli návštěvník chce info, zdali dávat iframe třeba na podstránku nebo rovnou na oči. Například mám dva affil weby:

SMS-pujcka.org
Porovnani-cen-plynu.eu


Ale ty konverze nejsou nic moc. Návštěvníky přivedu přes PPC nebo vyhledávače, kliky dle stats Adbenefitu jsou, ale konverze ne. U SMS půjčky teda občas nějaká je, ale není to ono. Říkám si, jestli to třeba nepůsobí moc MMFáčkovsky, nebo jestli u tý SMS půjčky není ten formulář moc ukryt. Asi nejde odpovědět úplně na všechny mý otázky, ale každá rada tip je vítán. Takže dopředu díky :)
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednášky o Affiliate

Příspěvek od AffilBox »

Hele zkusím ti udělat takové minireview těch webů. Třeba ti to nějak pomůže. Neříkám, že je to 100% správné, ale nějak ti to může poradit.

sms-pujcka.org
- špatně zvolené barvy - červená říká STOP, něco je špatně. Černá je negatvní.
- vysoká hlavička - mně na notebooku zabírá hlavička 50 % obrazovky a je to to první co uvidím, ale vůbec nic se z ní nedozvím, protože jsou tam ilustrační obrázky a nečitelný nadpis.
- menu je OK, jen nahraď tu černou
- červené tlačítko "SJEDNAT PŮJČKU" - opět špatně, červená je STOP, nahraď zeleným tlačítkem
- levý sloupec - opět barva, k adsense se dostanu později
- všude vytapetováno adsense... buď děláš MFA, nebo affil. Nemíchat to dokupy. Obzvláště, pokud přivádíš lidi přes PPC, tak z nich v adsense nikdy nedostaneš více (protože si google bere provizi). Vyhodit a nahradit bannerem na affil a iframem
- konverzní formulář rovnou na HP
- dolů na konec stránky opět odkaz na konverzní formulář

porovnání cen:
- mnohem lepší web
- na co tak velké logo? nikoho nezajímá, klidně by se vešlo vlevo od menu
- proč je v patičce tolik volného prostoru? smrsknout
- nebyl by špatný nějaký koláč, nebo graf kolik ušetří
- dát možnost srovnání vývoje ceny u dvou a více dodavatelů

Tolik nějaké rychlé postřehy, co jsem zaznamenal. Dej vědět, zda jsi udělal nějaké úpravy a jak se tyto úpravy projevily na tvém výdělku. Jinak vřele doporučuju používat Google Website Optimizer. Napřiklad to, že jsem místo 3 odrážek začal používat 5 znamená zvýšení konverzí o 17 %!!!!
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Tumi
Příspěvky: 8
Registrován: pon 06. úno 2012 10:30:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednášky o Affiliate

Příspěvek od Tumi »

Affilbox:
Děkuju Ti moc za rozsáhlou analýzu a tipy k úpravě. Pozměnil jsem všechny barvy, zmenšil loga, hlavičku. Nahradil jsem Adsense moduly iframe na sjednání půjčky a ještě vyzkouším ten nástroj co jsi mi doporučoval. Pak dám vědět, jak se zlepšil konverzní poměr.

Ještě jednou díky, dost mi to pomohlo a zase jsem o krok dál si myslím, co se úpravy webů pro affiliate týče. Ještě si zkusím vyhrát s textem a obsahem, abych návštěvníky nějak "navnadil" a nasměroval k akci a snad to bude ještě lepší.
Díky
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednášky o Affiliate

Příspěvek od AffilBox »

Je to hned lepší, ale nějak mi na tom prvním teď nefungují odkazy.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Tumi
Příspěvky: 8
Registrován: pon 06. úno 2012 10:30:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednášky o Affiliate

Příspěvek od Tumi »

Děkuju za zhodnocení. Ještě jsem se koukal na ty odkazy a mě na tom SMS-pujcka.org všechno funguje. Zkoušel jsem to v FF, IE, i Opeře. A nenašel jsem nic, žádný odkaz, který by nefungoval. Co ti prosímtě nejde? Díky moc ještě za tuhle radu.
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednášky o Affiliate

Příspěvek od AffilBox »

Ty odkazy v menu mi nešly. Už ale jdou :-D.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Tumi
Příspěvky: 8
Registrován: pon 06. úno 2012 10:30:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednášky o Affiliate

Příspěvek od Tumi »

Tak díky moc. Budu teda sledovat konverze a snad se to zlepší. Kdyby si měl někde zase nějakou přednášku nebo se někde něco konalo, určitě bych se stavil.
Díky, Martin
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednášky o Affiliate

Příspěvek od AffilBox »

Klidně se za mnou můžeš zastavit v kanclu v Pardubicích :-D.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů