Černá stránka affiliáka ?

Time management, disciplína, správa výdělků z affilu a podobně
Odpovědět
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Černá stránka affiliáka ?

Příspěvek od Dave »

Ahoj, začínám přemýšlet o psaní různých témat ohledně affilu. Vzhledem k tomu, že se začínám dostávat do fáze, kdy už si nepřipadám jako začátečník a mohl bych inspirovat další, právě začínající kůzlátka.

Moje téma č.1 zní:

Proč na své weby cpeme Adsence a Sklik ? Podle mě to znamená jediné, neumím dělat affil a tak se snažím vydělat alespoň něco za ten strávený čas u kompu.

Pokud dělám affil správně, dokáži využít každého drahocenného místa na mém webu a nepotřebuji tam dávat nesmyslné okna pro reklamu na témata ať už související nebo ne s obsahem mých stránek. Při své návštěvě 2.000 denně si myslím, že by nějaký ten $ kápnul, ale co se stane za měsíc ? Lidi se budou ztrácet, protože nerozeznají důležité od reklamy, a to já nechci. ;)

Tvůj názor ???
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
bsteeer
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 12. led 2012 15:25:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá stránka affiliáka ?

Příspěvek od bsteeer »

Můj názor je ten, že pokud máš hodně balastovýho trafficu tak proč ne. Pokud je traffic kvalitně zacílený tak PPC reklamou jenom přicházíš o konverze.
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá stránka affiliáka ?

Příspěvek od Dave »

To je přesně to, o čem mluvím. Copak jsou peníze teď víc, než peníze co můžou být potom ?..
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá stránka affiliáka ?

Příspěvek od LukasP »

Souhlasím, že už v počátku bychom se měli rozhodnout zda-li ten web bude vydělávat na affilu nebo na PPC. Je lepší vždy začít affilem, pokud to po delší době nevydělá nějaký slušný peníz, není nic jednoduššího než nasadit PPC. Kombinovat obojí u affil stránky je nesmysl už jen z důvodu toho, že třeba právě člověk, který ti klikne na PPC reklamu za 2 Kč a odejde ze stránky je ten člověk, který by ti udělal konverzi za 500 Kč v případě, že by ti kliknul na affil místo PPC.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
jimmyhayek
Příspěvky: 6
Registrován: úte 27. bře 2012 13:54:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá stránka affiliáka ?

Příspěvek od jimmyhayek »

Souhlasím, že pokud člověk dělá affiliate pořádně, tak se mu vkládání PPC nemůže vyplatit, protože mu bere těžce získaný zacílený traffic. Na druhou stranu, mám web, kde mám stovky produktů a návštěvnost mám z longtailu. Problém ale je, že cenové rozpětí těch produktů je dost velké a tak tam mám produkty třeba i pod 100 Kč (z čehož by byla provize v řádu korun), přesto ale traffic na tyto produkty není zanedbatelný. Takže jsem se rozhodl že u produktů pod 200 Kč budu zobrazovat místo affil odkazu Sklik, kde se z dlouhodobýho hlediska PPC vyplatí o něco více než affil.
Píšu FatraTrip.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host