Kopírování vs. inspirace

Time management, disciplína, správa výdělků z affilu a podobně
Odpovědět
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Kopírování vs. inspirace

Příspěvek od Dave »

Dalším zajímavým tématem je rozhodně toto dilema.. Mnozí z Vás začali s affilem jen kvůli tomu, aby něco okopčili a doufají, že pošlapou stejně tak dobře, jako jejich vzor.

Např. nejznámější kult "chci toto meme tričko" ... Když jsem prvně četl recenzi tohoto super článku na affil trikatora, říkal jsem si - sakra, kašlu na travel a jdu do meme :D Po pár hodinách brouzdání jsem našel tucet dalších webů s jedním společným, všichni kopírují prvek tlačítka.. Proč proboha ? Pokud pominu fakt, že daný článek byl sepsán jen za účelem super start-upu trikatora a autor článku vede affil dané společnosti, tak tlačítko "chci tento bobek" je naprosto k ničemu. V čtenáři nevybudí zájem si něco koupit, ani zájem kliknout na tlačítko, tak proč proboha?

Trochu jsem odbočil od tématu - proč všichni jen kopírují ?

Je tak těžké se jen inspirovat? Zde platí to staré přísloví - bez práce nejsou koláče. A u affilu to platí dvojnásob. Travel blogy na základě akčních letenek vznikají každý den, ale nikdo z nich to netáhne déle jak měsíc... Proč ? Prostě nejsou výsledek. A proč nejsou výsledky ? Protože se web neodlišuje od ostatních. Lidé pak nemají zájem každý den koukat na několik stejných webů, zůstanou u toho svého prvního.
Jedinou možností jak je ukrást, je dát jim něco navíc. A zde jsme u dilema - nekopírovat, ale inspirovat se.

Co vy ? Když jste začínali, jaký byl Váš důvod ?
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírování vs. inspirace

Příspěvek od Maigi »

Kdyby bylo jen 100 webů, tak 99 z nich bude podprůměrných a 1 nadprůměrný. Neřešil bych, kdo a proč to dělá špatně, i když je jich (a vždycky bude) většina. Raději bych se soustředil na to, aby ten můj web byl top1 a lišil se od ostatních. Dělejme něco jiného než většina a nebo dělejme to samé, ale jiným způsobem. Kašlat na to, komu a proč stačí průměrnost nebo kopie.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti