Osobní log

Time management, disciplína, správa výdělků z affilu a podobně
Odpovědět
Andyg
Příspěvky: 10
Registrován: stř 04. bře 2015 14:45:24
Kontaktovat uživatele:

Osobní log

Příspěvek od Andyg »

Z popisu sekce jsem pochopil, že právě pro toto může sloužit a tak si sem budu postupně zapisovat informace. Třeba mi právě jako začátečníkovi pomůže mít nějaký přehled.

4. 3. - Spuštění webu styloveleginy.cz
- Následně postupné dolazování- diakritika, zobrazování, atd.

6. 3. - Objednání domény pradlo-levne.cz + příprava loga, pozadí.

12. 3. - Přípravy na vytvoření magazínu o módě => Kvalitně psané články, aktuální informace s vizí získání kvalitních návštěvníků, které lze následně směřovat různými směry.



Návštěvnost na styloveleginy.cz od (4.3. - 12. 3): 327 uživatelů, 995 zobrazených stránek, průměrná doba návštěvy 3 minuty.

Osobní postřeh: Čas je sviňa, den by mohl mít aspoň 40 hodin.
Andyg
Příspěvky: 10
Registrován: stř 04. bře 2015 14:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní log

Příspěvek od Andyg »

17.3. - Nabídka ze strany soukromé osoby na hostování. Dnes proběhl telefonát a zároveň dohoda. Tím odpadá nutnost platit hosting pro každý web, což nejsou sice tak velké výdaje, ale každá koruna se počítá ;).
- Pereme se s WordPressem na doméně pradlo-levne. Respektive s plně českou lokalizací.
- Vzhled pro magazín zakoupen- rovněž pro redakční systém wordpress
Andyg
Příspěvky: 10
Registrován: stř 04. bře 2015 14:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní log

Příspěvek od Andyg »

20.3.- Zakoupen nový vzhled, který budeme používat pro ostatní weby se soupisem produktů. Je to vzhled elegantní a celkově modernější než základní variantu, kterou jsme použili na stylových legínách.
- Člověk nemůže dělat všechno sám, momentálně jsem na to já a kolega, který řeší fungování webu/ správu stránky. Dnes se mi podařilo "spunktovat" starého známého, který nám pomůže s obsluhou stránky.

Návštěvnost na legínách prozatím nijak neovlivňujeme, i tak se ale objevují noví návštěvnící, kteří na stránce nějaký ten čas stráví.
Andyg
Příspěvky: 10
Registrován: stř 04. bře 2015 14:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní log

Příspěvek od Andyg »

24. 3. - šablona zakoupená pro http://pradlo-levne.cz/ je nyní upravovaná pro potřeby stránky. Zároveň probíhá tvorba nového loga a tvorba tématických obrázků do slideru, společně s reklamními bannery pro ostatní weby.
- zaplacena doména pro magazín- senzacnizena.cz, zde budeme rovněž tvořit subdomény s jednotným produktovým zaměřením.

Chceme se odlišit od ostatních začínajících affiláků, kteří si myslí, že založením stránky práce končí. Případně tvoří weby a nesoustředí se na skutečnou propagaci a oslovení komunity, kterou vyhledávají. Je to boj, jak časově náročný, tak celkově.
Andyg
Příspěvky: 10
Registrován: stř 04. bře 2015 14:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní log

Příspěvek od Andyg »

Rád bych zároveň sdělil takové osobní přirovnání týkající se web trafficu, kterou používám na vysvětlení pro lidi, kteří si to nedokáží představit nebo tomu nerozumí. Samozřejmě to nejde nijak do hloubky.

Představte si, že jedete po frekventované silnici/dálnici. Okolo jsou jen pole a lesy. A vpravo za polem vidíte nějakou budovu/obchod. Právě to jsou třeba moje začínající domény stylové legíny nebo prádlo. A teď si představte, že jedete po totéž silnici a vidíte u ní velké obchodní středisko. Je důležité, jak bude vypadat (v tomto případě, jak bude vypadat náš magazín), je zároveň důležité, co bude uvnitř. Pokud bude centrum zevnitř vyrujnované nebo v něm budou dva obchody, těžko se tam zdržíte (stejně tak je důležitý kvalitní obsah na magazínu). Rozhodně do tohoto centra "sjede" více lidí než právě do budovy za polem. Jste uvnitř, procházíte a zastaví vás personál a řekne vám, že kousek odtud je obchod se skvělými legíny. A někdo tam sjede. Určitě těch lidí bude víc než kdyby tam ten obchod s legíny byl sám. Přičemž, když toto středisko bude celkově kvalitní a bude mít k tomu ještě určitý kapitál v reklamě, bude mít vracející se zákazníky. Toto je taková moje vize. Nevím, jestli správná a časem narazím, ale mojí vizí je udělat web s kvalitním obsahem, kam nebudu jak ostatní dávat pronájem plochy, ale bude sloužit pro nenásilnou propagaci vlastních webů. A takové uživatele můžete rozesílat více směry...



Affiliate nemůžete dělat dle mého názoru jen s vidinou zisku a dělat druh, který vás vůbec nebaví. Podle mě by měl být pro vás ten začátek zábavný. To co děláte, to co se snažíte propagovat.
Andyg
Příspěvky: 10
Registrován: stř 04. bře 2015 14:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní log

Příspěvek od Andyg »

30.3.- http://www.senzacnizena.cz se pomalu spouští a přizpůsobuje se vzhled. Zároveň probíhá tvorba pozadí, headeru a loga. Grafika jsem rovněž požádal o návrhy na barevnostní změny. Tuto šablonu jsme vybrali z jednoho prostého důvodu. Ano, jsou tu modernější šablony, modernější rozvržení. Ale která žena je na to zvyklá? Když se kouknu na sebe, tak ani já nejsem zvyklý a neorientuji se ani po době v zahraničních magazínech zaměřujících se na módu. Zvolili jsme proto tenhle vzhled. Protože je v něm vše jasné a prostředí pro uživatele přívětivé.
- http://www.pradlo-levne.cz- zde jsme už vzhled vyladili a hlavním krokem bude přidání produktů. U dalších produktových stránek chceme volit trochu jiný postup a to jak kvalitní obsahovou část, tak část produktovou.
Andyg
Příspěvky: 10
Registrován: stř 04. bře 2015 14:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní log

Příspěvek od Andyg »

7. 4. - Odřekl se mi grafik, který mi dlouhodobě dělal loga, případně i návrhy vzhledů, apod. S ním jsem byl spokojený. Teď sháním někoho, na koho bych se mohl spolehnout nadále a kdo mi "sedne". Senzační ženu jsme proto nahodili alespoň provizorně a nahazujeme text. Na stránce musí nějaký ten obsah být, bez toho to prostě nejde. Grafika se dodělá za běhu. Jakmile dosáhneme cirka 35+ článků, zaměříme se a už máme konkrétní tipy na placené sdílení stránky. Těch 35 článků je takové minimum, kdy už návštěvník bude mít z čeho vybírat a co číst.
Uživatelský avatar
Turek
Příspěvky: 15
Registrován: ned 29. led 2012 10:37:56
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní log

Příspěvek od Turek »

Andyg píše:Rád bych zároveň sdělil takové osobní přirovnání týkající se web trafficu, kterou používám na vysvětlení pro lidi, kteří si to nedokáží představit nebo tomu nerozumí. Samozřejmě to nejde nijak do hloubky.

Představte si, že jedete po frekventované silnici/dálnici. Okolo jsou jen pole a lesy. A vpravo za polem vidíte nějakou budovu/obchod. Právě to jsou třeba moje začínající domény stylové legíny nebo prádlo. A teď si představte, že jedete po totéž silnici a vidíte u ní velké obchodní středisko. Je důležité, jak bude vypadat (v tomto případě, jak bude vypadat náš magazín), je zároveň důležité, co bude uvnitř. Pokud bude centrum zevnitř vyrujnované nebo v něm budou dva obchody, těžko se tam zdržíte (stejně tak je důležitý kvalitní obsah na magazínu). Rozhodně do tohoto centra "sjede" více lidí než právě do budovy za polem. Jste uvnitř, procházíte a zastaví vás personál a řekne vám, že kousek odtud je obchod se skvělými legíny. A někdo tam sjede. Určitě těch lidí bude víc než kdyby tam ten obchod s legíny byl sám. Přičemž, když toto středisko bude celkově kvalitní a bude mít k tomu ještě určitý kapitál v reklamě, bude mít vracející se zákazníky. Toto je taková moje vize. Nevím, jestli správná a časem narazím, ale mojí vizí je udělat web s kvalitním obsahem, kam nebudu jak ostatní dávat pronájem plochy, ale bude sloužit pro nenásilnou propagaci vlastních webů. A takové uživatele můžete rozesílat více směry...



Affiliate nemůžete dělat dle mého názoru jen s vidinou zisku a dělat druh, který vás vůbec nebaví. Podle mě by měl být pro vás ten začátek zábavný. To co děláte, to co se snažíte propagovat.
Pěkná úvaha, jenže aby jsi měl obchoďák u rušné silnice či dálnice, tak potřebuješ traffic a ten příjde hodně z textového obsahu, pokud neplánuješ psát bulvárně a cílit tak na socialní traffic. Tzn. pěkný obchod plný skvělého zboží u polní cesty se neuživí.

Jinak těším se na další příspěvky.
Mám blog http://www.mojeokoli.cz o internetu, běhání, fotografování, Itálii, čajovnách
Andyg
Příspěvky: 10
Registrován: stř 04. bře 2015 14:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní log

Příspěvek od Andyg »

Děkuji za odezvu a rozumím. V tomto případě jsem si traffic představil jako konstantní proud, ne jako "proudy".

Jinak, chvíli jsem nic nezapisoval, tak opět menší shrnutí. Zaměřuji se teď primárně na www.senzacnizena.cz. Již dochází ke zdokonalování, ale ještě je tu mnoho věcí na dolazení. Zanedlouho nás bude čekat první zkušenost s placenou reklamou. Web již bude v týdnu připravený, jak po vzhledové stránce, která se ještě doladí, tak po stránce obsahové, aby bylo pro začátek z čeho vybírat. Teď už tak detailně psát nebudu a napíši pravděpodobně až s výsledky.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti