Psaní textů na affil web

Time management, disciplína, správa výdělků z affilu a podobně
Odpovědět
.J.P.
Příspěvky: 9
Registrován: pon 10. srp 2015 9:29:15
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Psaní textů na affil web

Příspěvek od .J.P. »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jakým způsobem řešíte psaní textů na obsahové affil weby? Čím dál tím více totiž zjišťuji, že mě psaní textů strašně nebaví a nemůžu se k tomu pořádně dokopat.

Mám v plánu spustit nový projekt - obsahový web/magazín. Zatím dělám klíčovku, návrh atd. Jelikož kromě affilu pracuji jako webový grafik, tak uvažuji nad tím, že bych část příjmů investoval do textů. Teoreticky vyjde nastejno, jestli budu ztrácet čas psaním článku, který ve výsledku stejně nebude tak dobrý, nebo místo toho budu pracovat a ty texty si zaplatím.

Za jakou nejmenší částku je možné získat někoho na psaní? Kde takové lidi v ČR hledáte? Uvažuji samozřejmě nad webtrhem, ale tam mám popravdě obavy o kvalitu a spolehlivost lidí :D

Největší obavy mám samozřejmě z návratnosti investice. Počítám s tím, že ihned po spuštění web vydělávat nebude, každopádně texty bude potřeba platit. Nebo je prostě nezbytné si texty psát na začátku sám a investovat, až bude web vydělávat?

Díky.
Webový grafik a designér - www.jiripavlas.cz
Dovolenkar
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 13. srp 2015 15:50:58
Bydliště: Ostrava - praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Psaní textů na affil web

Příspěvek od Dovolenkar »

Mame to podobne. zpocatku jsem si dal cil ze napisu clanek za den, max 2 dny a po mesici uz to vazne... takze jestli bude z toho nejaky prijem, okamzite se snazim hledat textaře:-) Ceny jsou ruzne, asi od 50,- do tisíců:-) S webtrhem mas pravdu ale pod 100,- za NS se tam daji najit ti kvalitnejsi. do PM ti poslu kontakt na cca 75,- za NS.. byl jsem hodne spokojen.
Deshihk
Příspěvky: 65
Registrován: ned 09. pro 2012 13:20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Psaní textů na affil web

Příspěvek od Deshihk »

Původně jsem si psal všechny texty sám (jsem ex copywriter), část jsem později delegoval - redaktory jsem hledal na copywriting.cz, webtrhu, webdealu, oslovoval redaktory z konkurenčních magazínů/blogů - i tam se dá dobrý textař najít.

Pokud děláš klientskou práci, tak se věnuj jí, v ní vydělávej a z toho plať textaře - na svou 1 klientskou hodinovku uživíš víc textařů = nebudeš muset psát ty a budeš mít více textů, než kdybys to psal sám.

Teď už píšu jen výkonnostní texty pro landing page, mailingy apod. a zbytek deleguji - dá se sehnat dobrý textař i za 150 Kč, ale původní cena za NS je třeba 200 Kč a stovkami NS se ta cena stáhne dolů :) Za míň také seženeš, ale musíš mít štěstí a hlavně takový člověk nebude psát dlouhodobě za málo = nevyplatí se mu to.
Affilák a affiliate manažer/správce - více na mém blogu - propagujte ekologické / šetřicí produkty z Econea.cz. Pro svoji práci využívám affiliate software Affilbox.cz - recenze z pohledu správce.
mike92
Příspěvky: 7
Registrován: ned 25. říj 2015 11:53:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Psaní textů na affil web

Příspěvek od mike92 »

Začínat hledání textaře s otázkou "Za jakou nejmenší částku je možné získat někoho na psaní?" není zrovna dvakrát šťastné. Za kvalitu a spolehlivost si musíte zkrátka připlatit. Rozhodně však neplatí úměra, že 2x dražší copywriter, vyplodí 2x lepší text, protože se najdou tací, co se přeceňují, ale zároveň tací, kteří píšou velmi dobře, přesto poměrně levně.

Podobné dilema s najmutím copywritera také řeším. Psaní mě sice baví, ale času je na něj bohužel málo.
Magazín o dobrém pití - Alkoholium.cz
Počtení o hypotečních úvěrech: Hypoteka-chytre.cz, Hypoteka-radce.cz, In-hypoteka.cz a Pro-hypoteka.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti