SEO, nebo PPC affiliate?

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Odpovědět

SEO, nebo PPC?

SEO
8
80%
PPC
2
20%
 
Celkem hlasů: 10

Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

SEO, nebo PPC affiliate?

Příspěvek od AffilBox »

Nejde vkládat příspěvky, tak to musím dát sem....

Používáte SEO, nebo PPC? Co se vám zdá lepší?

Já osobně preferuji PPC, protože mám hned výsledky, přesně si dokážu spočítat náklady a ROI. Zase to ROI bude asi nižší, než u SEO.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: SEO, nebo PPC affiliate?

Příspěvek od Maigi »

Asi je nejlepší zkombinovat oboje, ale musím se přiznat, že do PPC jsem se nedokázal ponořit dost na to, abych to pochopil. Zkoušel jsem utratit nějaký ten litřík přes návody Větrovky, ale přeoptimalizoval jsem si to do té míry, že mým podmínkám zobrazení nevyhovoval téměř nikdo :D

Takže zůstávám u SEO a až přijde čas na PPC, budu si na to muset někoho najít :(

PS: vkládat příspěvky už jde, takže tohle jsem přesunul
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: SEO, nebo PPC affiliate?

Příspěvek od LukasP »

V zahraničí celkem funguje propracovaná landing page napojená na PPC s vysokou konverzí na koncovém eshopu. Prozatím jsem to nezkoušel, ale mám takový dojem, že to v ČR nebude mít pozitivní ROI.

Důvodem je myslím i to, že češi zatím tolik nepropadli nakupování na netu, často se rozhodují nad X shopama atd.

Případně zkoušel někdo něco podobného a s jakým účinkem?
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: SEO, nebo PPC affiliate?

Příspěvek od Maigi »

mám zkušenost, že když je dobrá landing page a má hezké zelené čudlíky koupit, tak je uplně jedno, co se propaguje a jede to.. :D
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: SEO, nebo PPC affiliate?

Příspěvek od AffilBox »

jj dej, dikec, jsem zvědav:)
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Uživatelský avatar
frances
Příspěvky: 63
Registrován: stř 25. led 2012 19:39:02
Kontaktovat uživatele:

Re: SEO, nebo PPC affiliate?

Příspěvek od frances »

JJ podej info hlavně o tom jaký je o to PPC na adwords vůbec zájem protože já mam na skliku minimální proklikovost.
Něco jsem sepsal o tomto programu na blogu: http://www.affilblog.cz/1-dil-tvorba-po ... ycle-info/
Bloguju na Affilblogu, pořádám affiliate školení a píšu knihu o affiliate
Miki
Příspěvky: 87
Registrován: úte 24. led 2012 14:15:55

Re: SEO, nebo PPC affiliate?

Příspěvek od Miki »

Já u svejch cz affilů narazil jen cca na 1-2 kde by se vyplatilo přivést pár lidí přes PPC a to samozřejmně jen v určité období. U ostatních byla návštěvnost přes SEO na mnoho zajímavých slov, ale konverze se nikdy nedostaly tak vysoko aby stálo za to tam točit PPC (je pravda že jejich ladění trošku zanedbávám). Časem určitě chci přes PPC pár pěněz protočit, ale u nás to chce dobře konvertující produkt a hodně dobře zacílit.

BTW K tomu SkateCycle, ten webík vypadá moc pěkně. Ale označil bych to spíš za dropshipping, tam si myslim že PPC i vyladění LP bude mít mnohem větší vliv/sílu než u klasického affilu kde uživatele posíláte zas o dům dál...
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: SEO, nebo PPC affiliate?

Příspěvek od LukasP »

kalabek píše:Poslední dny trávím optimalizacemi kampaní na jeden můj affil web a dnes se mi stal průser. Včera jsem se hrabal v klíčových slovech kampaně a dnešní návštěvnost klesla až o 60% No nic, to není tématem tohoto příspěvku.

Zajímalo by mne, jak vnímáte 7 ráno až 12:00 poledne v PPC? Musel jsem si pro toto krátké období nastavit tzv CORE reklamy, které jsou hodně drahé. Neznáte někdo nějakou týdenní tabulku chování lídí na českém - klidně i zahraničním internetu?

Díky :shock:
Na PPC ti sice neodpovím, ale u mě dochází mezi 7:00 - 12:00 k nejvíce prodejům, lidé jsou během této doby nejaktivnější (asi se nudí v práci), což se pak asi projeví růstem cen, protože logicky chce v tomto rozmezí být vidět každý. Podobné období je potom ve večerních hodinách.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
marekK
Příspěvky: 1
Registrován: pát 01. čer 2018 14:15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: SEO, nebo PPC affiliate?

Příspěvek od marekK »

Ideálně kombinovat obojí. Jinak otázka je typu jestli bych chtěl radši nechat ruce nebo nohy :D Záleží na každém jednotlivém případu. Co když se potřebuji umístit v hodně konkurenčním prostředí, kde budu organické pozice budovat dva roky? Rozhodně využiji i PPC. Co když se zabývám odvětvím, na které google zakázal vytvářet v adwords kampaně (z posledních zákazů docela bolely třeba kryptoměny)? Nic jiného než SEO mi nezbude atd... Ideální je dělat obojí a pokud nemám čas na to, abych dělal obojí pořádně, tak na to někoho najít.
Haji
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 05. črc 2018 16:45:33
Kontaktovat uživatele:

Re: SEO, nebo PPC affiliate?

Příspěvek od Haji »

Podle mě záleží i dost od typu projektu. Já mam zatím lepší výsledky se SEO, ale třeba to bude tím, že jsem do PPC ještě tak dobře nepronikl.
https://megakupon.cz - slevové kupóny do e-shopů / https://megahaus.cz - vyhledávač nábytku a bytových doplňků
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů