LETENKY a vše okolo nich

Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

LETENKY a vše okolo nich

Příspěvek od Dave »

Zdravím, rád bych tímto vláknem pomohl všem letenkářům. Dotazy kde jakou společnost sehnat, co je lepší a co ne, kolik si vyděláte atd. sem prosím.

Aerolinky:
Air Baltic - chystají se vstoupit do jedné ze sítí, prozatím neví jaké. Doufám že to stihnout do konce května.
České aerolinie - provize 3,80€ za nákup. Výhoda nejnižších cen a snadné konverze. Vhodné pouze pro cílené uživatele. Registrace na zanox.com
Lufthansa - provize 1,50% z nákupní ceny. Nižší ceny než u agentur a bonusový voucher 350 Kč pro affiláky k rozhoupání konverzí. http://www.cj.com

Prodejci:
Letuška.cz - nejkvalitnější český affil. Současné provize 100% rezervačního poplatku. Možnost snadné implementace vlastního formuláře na mírů. Možnost určení výše provize, vhodné pro servery s větší návštěvností. U klasických seo webů nemá smysl a doporučuji ponechat 490 Kč. Affil na několika portálech - letuska.cz, superletuska.cz a light.letuska.cz (amadeus, galileo a lowcost). Nevýhody - schválení provizí k 25. dni a zvýšení nákladů při platbě uživatele online kartou 1,5%. Je však ve vývoji nový affil s předpokládaným spuštěním začátkem léta. Chystá se několik vychytávek.

Pelikán.cz - provize 85% z rezervačního poplatku 275 Kč. Skvělé vyhledávání +/- 3 dny, pěkné landing pages. Kalendáře s termíny, možnost multicity vyhledávání s několika městy najednou a jiné vychytávky na Pelikán Extra. Osobně využívám pro vlastní potřebu a jako affil jedu pouze letušku. Důvod? Pelikán nevyplácí provize!

Královna.cz (studentagency.cz) - nevyužívám a ani nemám zájem. Provize pravděpodobně také 490 Kč a 100% z poplatku - možné dodatečné náklady při platbě kartou. Obrovská nevýhoda je v iframe vyhledávači, který je na všech webech stejný a pro mě ránou do zad neschopnost multicity vyhledávání. Nemám a ani nebudu mít v provozu. Nevidím žádnou výhodu.

Invia.cz - žijeme v 21.století ... Koupili byste si auto v Tescu?

--- zahraniční prodejci ---
Expedia.de - asi nejrozšířenější portál, celosvětové jazykové mutace. Provize 1,5% z prodeje! Je problém získat tento affiliate program. Najdete ho jak na www.cj.com, tak i na www.tradedoubler.com - kde ho mám já. Neschvalují totiž jiné, než německé weby a na TD by schválili cestujlevne.com - což se opravdu divím. Mají pěkný výběr dovolených, především pro dálkové destinace.

Edreams (es,de,com,uk) - zprvu se tvářil jako velmi zajímavý systém, neboť neukazuje konečnou cenu letenky v prvním kroku, ale asi o 20% levnější. Cena se přepočítá v posledním kroku. Rychlé a kvalitní vyhledávání, snadné schválení a provize 7€ za letenku.

Budu doplňovat
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: LETENKY a vše okolo nich

Příspěvek od Dave »

Od 1.5. by mělo dojít u letušky k přenosu poplatku za platbu kartou na zákazníka.
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
stephan
Příspěvky: 53
Registrován: pon 18. bře 2013 11:50:31
Kontaktovat uživatele:

Re: LETENKY a vše okolo nich

Příspěvek od stephan »

Dave píše:Od 1.5. by mělo dojít u letušky k přenosu poplatku za platbu kartou na zákazníka.
Takže další zdražení letenek pro zákazníky? Docela negativní zpráva.
Můj blog o affilu a jiných trápení :) - ŠtefanKuska.cz
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: LETENKY a vše okolo nich

Příspěvek od Dave »

Tobě snad vyhovuje to, že to platíš ty z provizí? Zákazník stále může zvolit platbu převodem nebo hotově.
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
stephan
Příspěvky: 53
Registrován: pon 18. bře 2013 11:50:31
Kontaktovat uživatele:

Re: LETENKY a vše okolo nich

Příspěvek od stephan »

Affil partnerům se přece nijak provize nesnižují, když platí zákazník kartou. Výdělky se snižují pouze provozovatelům affil programu, v tomto případě Letušce. Jinak by tomu bylo, kdyby se výše provize odvíjela procentuálně od ceny letenky. Dokud je provize jako poplatek za vystavení letenky, tak mi to může být ukradené.

Sám uvidíš, jaký to bude mít vliv na konverze a celkové výdělky. Ale osobně se domnívám, že to je negativní zpráva, hlavně v tvém odvětví, kdy je rychlost zaplacení letenky mnohdy velmi důležitým faktorem. Naopak pokud bude chtít zákazník ušetřit a rozhodne se pro jinou možnost platby, tak se zde vytváří prostor pro další rozhodování a hledání výhodnější letenky, takže se může snížit míra konverze. Ale to jsou pouze domněnky, za pár týdnů budeme moudřejší.
Můj blog o affilu a jiných trápení :) - ŠtefanKuska.cz
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: LETENKY a vše okolo nich

Příspěvek od Dave »

Přečti si prosím smlouvu. Máš tam jasně daný odstavec, kde se hovoří o tom, že pokud zákazník využije platebního terminálu, bude ti účtován poplatek 1,5% z celkové ceny. Jsou to tvé náklady.
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
stephan
Příspěvky: 53
Registrován: pon 18. bře 2013 11:50:31
Kontaktovat uživatele:

Re: LETENKY a vše okolo nich

Příspěvek od stephan »

Dave píše:Přečti si prosím smlouvu. Máš tam jasně daný odstavec, kde se hovoří o tom, že pokud zákazník využije platebního terminálu, bude ti účtován poplatek 1,5% z celkové ceny. Jsou to tvé náklady.
Tak to beru zpet. Koukl jsem se opet na smlouvu s Kralovnou a opravdu tam je zminka o tom, ze budu platit poplatek za platbu kartou. Poplatek je vyjadren absolutne, nikoliv procentualne.

Uvidime, jake to bude mit ucinky. Ted uz jen, aby Letuska zprovoznila affil.
Můj blog o affilu a jiných trápení :) - ŠtefanKuska.cz
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: LETENKY a vše okolo nich

Příspěvek od Dave »

Kolik má královna poplatek?
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
stephan
Příspěvky: 53
Registrován: pon 18. bře 2013 11:50:31
Kontaktovat uživatele:

Re: LETENKY a vše okolo nich

Příspěvek od stephan »

Vysi transakcniho poplatku si muzes nastavit, minimalne 490 kc. Poplatek za platbu kartou je 180 kc.
Můj blog o affilu a jiných trápení :) - ŠtefanKuska.cz
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: LETENKY a vše okolo nich

Příspěvek od Dave »

Ten minimální poplatek mě zaráží, proč zde zaletsi.cz/vyhledavac-letenek mají 0 ???
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů