Domény a optimalizace

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Uživatelský avatar
Pavel Mužák
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26. led 2012 11:00:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Domény

Příspěvek od Pavel Mužák »

Cena takovýchto domén je většinou 30 - 50K, pro mě to rozhodně nemá cenu kupovat pro affil web a už se ani nezdržuju s napsáním dotazu...
Uživatelský avatar
Pavel Mužák
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26. led 2012 11:00:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Domény

Příspěvek od Pavel Mužák »

Asi záleží, jak chce člověk affil web propagovat... pokud jen díky SEO nebo PPC, tak se dá v ČR pořád vymyslet vhodná doména si myslim. Pokud chcete propagovat web i offline, tak už to chce trochu lepší, snadno zapamatovatelnou doménu atd. a za to si už připlatíte. Sice s affilem začínám, ale snažím se používat takový kompromis, že si najdu volnou doménu, kterou bych mohl použít pro něco většího než affil... Buduju affil web a zhodnocuju doménu zároveň... Nechci jít cestou používat domény typu pujcky-rychle-praha atd.
Uživatelský avatar
Pavel Mužák
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26. led 2012 11:00:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Domény

Příspěvek od Pavel Mužák »

Pravda, zrovna mi došlo, že taky jeden takovej support web mám :D Napadá mě otázka... je lepší pro takovýhle podpůrný weby používat pomlčkovou variantu domény nebo je to už dnes vyhledávačům úplně jedno?
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Domény

Příspěvek od AffilBox »

je to jedno. Google je jedno (skoro) už i doména. Seznam na ni stále dá váhu.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Domény

Příspěvek od Maigi »

doména třeba affiliate.cz je z hlediska seo trochu lepší, ale jiná doména - třeba super-affiliate-rychle-dneska.info ji může předběhnout v serpu pomocí lepší optimalizace, případně bohatšího obsahu. V prvním případě má doména ale větší cenu kvůli brandingu, že se dá dostat na první příčky snadněji než ta druhá, a že na ní chodí lidi i přímo zápisem do adresního řádku.

Právě to, že se dá dostat na první příčky snadněji, dává těmhle doménám velkou hodnotu. U velkého eshopu může mít doména hodinky.cz nebo sperky.cz hodnotu milionů, protože rozdíl v příčkách a v návštěvách z lepší pozice, přímého zápisu a levnější offline propagace (u sperky-rychle-honem.info trvá dýl, než si to lidi zapamatujou) u nich znamená milionový rozdíl v obratu.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
Turek
Příspěvky: 15
Registrován: ned 29. led 2012 10:37:56
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Domény

Příspěvek od Turek »

Je otázka jak se dívají vyhledávače na změnu pořadí slov u domény. Pokud mám třeba doménu nakup-ojeteho-auta.cz a místo toho bych měl doménu auto-ojete-nakup.cz klíčové slova tam jsou stejné a pro návštěvniky z vyhledávačů klikajicí na odkaz to je celkem jedno, že je doména kostrbatá. Potom těch možností pro support domény máš mnohem víc a takové domény jsou dosti volné.
Mám blog http://www.mojeokoli.cz o internetu, běhání, fotografování, Itálii, čajovnách
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Domény a optimalizace

Příspěvek od Maigi »

Doplnil jsem to, abych uzavřel 3 velké výhody hezké domény, ale neznamená to, že se nás to netýká.. Obecně mám raději domény, které můžu nadiktovat někomu venku tak, aby si je zapamatoval, než dorazí domů a upřednostňuji je před klíčovým slovem v doméně. Samozřejmě ideální by bylo obojí. Určitě jsem radši za mou doménu povinko.cz namísto onlinepovinneruceni.cz. Prostě to líp vypadá a to i v serpu, dá se to skloňovat, takže někdo může říct kamarádovi - sjednal jsem si to na povinku cézet a tak podobně. Dá se udělat hezké logo, všude, kde se nápis objeví, to vynikne. Samozřejmě záleží, jak velké s tím máš plány, i když až donedávna jsem z webem povinko.cz moc velké plány neměl, bral jsem ho jen jako jeden z mnoha na inzerci (teď už s ním nějaké plány mám) a stejně jsem si tuhle doménu vybral.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Domény a optimalizace

Příspěvek od freez »

Maigi píše:Doplnil jsem to, abych uzavřel 3 velké výhody hezké domény, ale neznamená to, že se nás to netýká.. Obecně mám raději domény, které můžu nadiktovat někomu venku tak, aby si je zapamatoval, než dorazí domů a upřednostňuji je před klíčovým slovem v doméně. Samozřejmě ideální by bylo obojí. Určitě jsem radši za mou doménu povinko.cz namísto onlinepovinneruceni.cz. Prostě to líp vypadá a to i v serpu, dá se to skloňovat, takže někdo může říct kamarádovi - sjednal jsem si to na povinku cézet a tak podobně. Dá se udělat hezké logo, všude, kde se nápis objeví, to vynikne. Samozřejmě záleží, jak velké s tím máš plány, i když až donedávna jsem z webem povinko.cz moc velké plány neměl, bral jsem ho jen jako jeden z mnoha na inzerci (teď už s ním nějaké plány mám) a stejně jsem si tuhle doménu vybral.
Tak s tím plně souhlasím, dnes již člověk nemusí doménu vybírat podle relevance klíčových slov které obsahuje protože vyhledávače upřednostní obsah, pokud bude na doméně kukačka.cz lepší obsah o povinném ručení než na povinneruceni.cz bude prostě v sepru před ní.
Uživatelský avatar
Turek
Příspěvky: 15
Registrován: ned 29. led 2012 10:37:56
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Domény a optimalizace

Příspěvek od Turek »

Taky vítám, zatím po afillate jen pokukuji (několik let) ale v posledních měsících tvořím a tvořím, takže se snažím zapojit i do diskuzí. K tomu líbivemu názvu domény. Nemám s tím zkušenosti, ale dle mého líbiva doména ne se slovem které potřebuji je vhodnější spíš pro budováni nějaké značky, což v tomto případě kromě majitele oné stránky je skoro nežádoucí. Pokud tedy správně chápu affilate, tzn. doporučit a poslat pryč, chytat co nejlépe hledajicí BFU.
Mám blog http://www.mojeokoli.cz o internetu, běhání, fotografování, Itálii, čajovnách
Uživatelský avatar
Pavel Mužák
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26. led 2012 11:00:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Domény a optimalizace

Příspěvek od Pavel Mužák »

Ještě mě napadlo, jak je to s překladem webu do jiného jazyka na jiné doméně? Je to bráno jako duplicita? Např. když texty z .cz přeložím do slovenštiny nebo angličiny a dám např. na .eu doménu?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů