PPC - kde najít návody, teoretiku atd.

Vše kolem affiliate marketingu. Postupně se toto téma bude štěpit na menší s narůstajícím počtem vláken.
Uživatelský avatar
AffilBox
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. led 2012 13:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC - kde najít návody, teoretiku atd.

Příspěvek od AffilBox »

Je to v pohodě, spíš si dej pozor, aby to bylo v souladu s pravidly Affiliate programu.
Přečtěte si mou knihu Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU. První český software, jenž umožňuje komukoliv velmi rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt AffilBox. Podívejte se také na můj blog, určitě vás tam něco zaujme.
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC - kde najít návody, teoretiku atd.

Příspěvek od Maigi »

Jojo, třeba my v AdBenefit to nechceme. Nechceme nikoho buzerovat, ale na své kampaně děláme také PPC a za dvě kampaně na stejnou URL se běžně rozdávají banány. Plus by tam byl stejný náhled, což je taky špatně.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
lookass
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26. led 2012 14:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC - kde najít návody, teoretiku atd.

Příspěvek od lookass »

Na vkladani affil odkazu primo do inzeratu na skliku bacha, viz. samotne podminky skliku: Reklamní kampaň může zakládat pouze provozovatel stránky, na kterou inzerát cílí, nebo jím pověřená osoba.
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC - kde najít návody, teoretiku atd.

Příspěvek od LukasP »

Zkouší někdo nahnat traffic na svoj affil weby přes PPC? Zrovna jsem to začal testovat. Zatím je to +/- na nule, takže nic moc. Ale stále se v tom ještě hrabu, nastavuju a testuju.

Co si myslíte o volbě klíčových slov ve tvarech:

Volná shoda
"Frázová shoda"
[Přesná shoda]

Využíváte u obecných klíčových slov všechny volby, nebo se snažíte soutředit na přesné shody či fráze nebo naopak jen volné shody, jak to zkoušíte nastavovat?

Trochu v tom ještě tápu, ale pokud dám například ve volné shodě klíčové slovo Thajsko, tak se moje reklama zobrazí například i při hledání Thajské nudle atd.?
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC - kde najít návody, teoretiku atd.

Příspěvek od freez »

Zkoušel jsem to na letenkovém webu, pravda je, že lidi choděj, jenže taky jsem skončil na tom, že co jsem za PPC zaplatil, to jsem zhruba vydělal, takže žádná sláva. Leda najít levnější zdroj trafiku, ale kde. Třeba z Adsence to byli dobře zacílení návštěvníci, jenže aby se inzerát zobrazoval musel jsem hodně laborovat s cenou a i tak jsem se dostal někam k sedmi korunám za klik, pak už začali chodit objednávky, jenže i tak jich bylo zaplaceno jen několik a ve výsledku jsem dal za lidi 1500,- a vydělal 1800,- takže žádná sláva.

Co se týče slov, používám všechno, když totiž vidím ve statistikách co jsou všechno lidi schopní narvat do vyhledávače, tak kolikrát žasnu.
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC - kde najít návody, teoretiku atd.

Příspěvek od LukasP »

freez píše:Zkoušel jsem to na letenkovém webu, pravda je, že lidi choděj, jenže taky jsem skončil na tom, že co jsem za PPC zaplatil, to jsem zhruba vydělal, takže žádná sláva. Leda najít levnější zdroj trafiku, ale kde. Třeba z Adsence to byli dobře zacílení návštěvníci, jenže aby se inzerát zobrazoval musel jsem hodně laborovat s cenou a i tak jsem se dostal někam k sedmi korunám za klik, pak už začali chodit objednávky, jenže i tak jich bylo zaplaceno jen několik a ve výsledku jsem dal za lidi 1500,- a vydělal 1800,- takže žádná sláva.

Co se týče slov, používám všechno, když totiž vidím ve statistikách co jsou všechno lidi schopní narvat do vyhledávače, tak kolikrát žasnu.
Jsem na tom téměř stejně, cenu jsem nastavil na 5 korun za proklik, byli dvě objednávky, takže se mi víceméně vrátilo pár stovek nad vklad. Teď zkouším testovat druhou vlnou menší cenu za proklik, ale i více obecná slova jako právě Thajsko apod., bohužel zatím objednávka žádná, ale má to ještě čas udělat kampaň úspěšnou. Asi největší zádrhel bude právě v tom přivést co nejvíce cílené návštěvníky a klidně si lehce připlatit pokud budou konvertovat, což lze získat asi právě pouze u přesné shody či přesných frází. To je moje doměnka, proto jsem se ptal jaké používáte shody apod.

Zatím budu nadále testovat, dokud se náklady alespoň vrátí, tak lze třeba tu kampaň nastavavovat až do té doby, než bude pravidelně v delším horizontu vydělávat, uvidíme jestli se mi to povede. Bylo by to super.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC - kde najít návody, teoretiku atd.

Příspěvek od freez »

No určitě to chce s tím laborovat, když jsem to zkoušel na KW letenky Londýn, tak jsem utratil 800 za lidi a vydělal 1200 za letenky, to šlo, jenže u tohoto KW byla už cena za proklik tuším 12 korun, no když jsem chtěl vyzkoušet KW dovolená, no to byl nářez, ve špičce to bylo i 35 korun za proklik a při konverzích jaké jsou si nedovedu přestavit jak by mi například 100 lidí vydělalo nazpět 3500, no nedej bože abych snad něco vydělal. Momentálně se mi jaksi nechtělo vyhodit tři a půl tácu oknem, tak jsem to nezkusil. Dobře zacílení návštěvníci jsou základ, jenže kolikrát přijde z KW návštěvník a je na webu 20 vteřin. No je to alchymie ti povím. Když jsem zkoušel PPC na KW pojištění, tak zase objednávek bylo i poměrně dost za ty peníze, jenže hodně moc jich je nedokončených, takže tam jsem byl asi 250 v mínusu, chci to ale vyzkoušet znovu, protože jsem vyměnil affiliate partnera a myslím že tento má lepší nabídku, tak uvidíme jestli míra nedokončených objednávek bude menší.
Benny
Příspěvky: 5
Registrován: pon 06. úno 2012 18:19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC - kde najít návody, teoretiku atd.

Příspěvek od Benny »

Asi nechápu princip nastavování kampaně v PPC, ale co mi brání dát na KW letenky klik za 1 Kč? Stejně zaplatím pouze za klik návštěvníka a ten mě místo 20 Kč bude stát jen 1 Kč, akorát moje inzeráty budou až na dalších stranách.
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC - kde najít návody, teoretiku atd.

Příspěvek od freez »

No můžeš dát 1 korunu, ale to se ten tvůj inzerát nebude zobrazovat vůbec, všichni dají víc a to až do bůhví kolikáté stránky. Tobě se zobrazí u KW jen hláška že je nastavena příliš nízká cena a inzerát se nezobrazuje. To je právě ta alchymie, přijít na to jak vyladit poměr ceny a zobrazení.
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: PPC - kde najít návody, teoretiku atd.

Příspěvek od LukasP »

Benny píše:Asi nechápu princip nastavování kampaně v PPC, ale co mi brání dát na KW letenky klik za 1 Kč? Stejně zaplatím pouze za klik návštěvníka a ten mě místo 20 Kč bude stát jen 1 Kč, akorát moje inzeráty budou až na dalších stranách.
Tak jak píše freez níže, kdo dá víc ten bere. A pokud jsi v konkurenčním tématu, což letenky bezesporu jsou, tak se za korunu tvoje reklama ani nezobrazí. V nekonkurenčním prostředí je možný ty ceny mít na minimu.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů