DOVOLENA.CZ a cool URL

Odpovědět
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od freez »

Dave píše:Pokud to chápu správně, tak typ zájezdů je roztříděn jen v affilu, ale na domovské stránce to chybí - otázkou je, zda to vůbec někdo používá.

Destinační banner - ok.
Subdomény - jak se ti sakra podařilo nacílit kampaň na jinou doménu než http://www.dovolena.cz... ?
Typ zájezdu: SA má jenom 7 typů jako například: pobytový, poznávací, atd. Chybí: dovolená s animačním programem, dovolená se psem, dovolená 50+ senior, atd.

Subdomény viz můj příspěvek:
Já jsem to chtěl právě prvně probrat s SA nechci šířit paniku, jenže když nereagují, je to složité. No v kostce jde o to, že SA si spoustu zájezdů přehodila na subdomény, jako například poznavaci.dovolena.cz, hotel.dovolena.cz, eurovikend.dovolena.cz atd. Jenže ty když vyhledáváš zájezdy, tak vyhledávač tě háže na subdomény jak se mu to hodí, takže ty chceš dovolenou ve španělsku a jsi na doméně dovolena.cz, pak zadáš lokalitu Barcelona a najednou voalá a jsi na subdoméně poznavaci.dovolena.cz a jak s toho uděláš odkaz, je nefunkční. Momentálně mi to přijde tak, že cokoli jiného než dovolena.cz, tedy jakákoli odchylka nebo subdoména prostě nefunguje, nepočítá proklik, testovací objednávka nikde, prostě mrtvola. Týká se to prakticky všech větších měst, Paříž, Londýn, Madrid, atd jak zacílíš, jsi na poznavaci.dovolena.cz a už to nefunguje. Jedinné kdy to funguje, je ten případ, kdy se návštěvník od tebe nejprve proklikne přes standartní vyhledávač na doménu dovolena.cz a teprve tam někde zvolí že chce třeba Madrid, jenže to je dost málo pravděpodobné. V tomto případě se sice ukáže proklik, ale nevím jak je to s objednávkou, tam jsem testovací nezkoušel.
haVaj
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 12. led 2012 20:18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od haVaj »

Dave píše:Zítra mám sraz se člověkem z dovolený - má tu někdo nějaké nápady, které by uvítal ke změně? Ať se trochu odpíchneme ode dna.
Uplne by stacilo, kdyby odpovidali na emaily :) Objednavka z 08.08.2013 stale ve stavu "aktivní" i kdyz vim, ze to bylo zaplaceno a uskutecneno, to uz je trochu dlouho.
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od LukasP »

Sice už je Davide asi po schůzce, ale zajímalo by mě:

- Jak dopadlo testování telefonů pro affiláky, nebo zda se vůbec testovalo
- Zda lze při vyšších objemech usmlouvat lepší podmínky, alespoň na 3%
- Stejně jako Josef, bych potřeboval klasické linky - lázně SVK/HUN, wellness atd. ale hlavně zpřístupnit subdomény dovolena.cz, protože například landing page hory.dovolena.cz mi jsou úplně na ho...no jako affilákovi.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od Dave »

- manažer: potvrzeno, affil chtějí probudit ze spánku a věnovat se mu. Snad zaměstnají člověka co nejdířve,
- bannery: bude zpracována nová sada bannerů s destinační tématikou (více destinací, více rozměrů),
- odezva: technické řešení, s affilem to nemá nic společného. Samozřejmě na tom pracují,
- subdomény: zjistí, případně zakáže používat, neboť to jede na jiném systému či co,
- druhy zájezdů: problém ze strany CK, druh neodpovídá výsledku,

Obecně z toho mám dobrý pocit, je tam snaha jít dopředu a řešit konečně i affil. Tak uvidíme, zda to nezůstane jen u slov, ale věřím že ne. Kdo by měl jakýkoliv problém, tak pište rovnou na:
Petr Pěcha, telefon: +420 539 000 914, mail: petr.pecha(a)studentagency.cz

- řekl bych, že provize je snažší uběhat u Invie. U dovolené je problém s dotací zájezdů v podobě transferů na letiště. 3% jsou opravdu HIGH. :/
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od freez »

Pánové mám opět jednu otázku ohledně affilu od SA. Funguje vám od 29.3. dotaz na zájezd? Přišlo mi divný, že už 4 dny nic, což není normální. Tak jsem zkusil odeslat zkušebně form a nic. Ukáže se bílá stránka s poměrně nesmyslnou URL místo děkovné za odeslání poptávky. Zkusil jsem znovu a zase nic. Tak jsem zkusil přes affil odkaz přejít na web SA a vyplnit jejich form, ten se odeslal, jenže bez záznamu v affiliate systému.

Můžete někdo zkusit odeslat zkušebně form, abych věděl, jestli to nejde jen mě, nebo je to global eror :-) Než začnu psát manažerovi, tedy jestli to bude mít nějakej efekt.

Dík.
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od LukasP »

freez píše:Pánové mám opět jednu otázku ohledně affilu od SA. Funguje vám od 29.3. dotaz na zájezd? Přišlo mi divný, že už 4 dny nic, což není normální. Tak jsem zkusil odeslat zkušebně form a nic. Ukáže se bílá stránka s poměrně nesmyslnou URL místo děkovné za odeslání poptávky. Zkusil jsem znovu a zase nic. Tak jsem zkusil přes affil odkaz přejít na web SA a vyplnit jejich form, ten se odeslal, jenže bez záznamu v affiliate systému.

Můžete někdo zkusit odeslat zkušebně form, abych věděl, jestli to nejde jen mě, nebo je to global eror :-) Než začnu psát manažerovi, tedy jestli to bude mít nějakej efekt.

Dík.
Mě ty poptávky fungujou, respektive mi poslední dny toho několik prošlo a dokonce se něco i prodalo.

Co mi ale nefunguje od změny času je graf aktuálních objednávek a prodejů, posunuto o jeden den zpět.

Další věcí jsou objednávky, které taky nějak váznou a % konverze klesá, ale u obou systémů jak dovolena.cz tak i Invia.cz, takže furt čekám na nějaký ten boom jako v minulých letech, který nepřichází.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od freez »

LukasP píše: Mě ty poptávky fungujou, respektive mi poslední dny toho několik prošlo a dokonce se něco i prodalo.

Co mi ale nefunguje od změny času je graf aktuálních objednávek a prodejů, posunuto o jeden den zpět.

Další věcí jsou objednávky, které taky nějak váznou a % konverze klesá, ale u obou systémů jak dovolena.cz tak i Invia.cz, takže furt čekám na nějaký ten boom jako v minulých letech, který nepřichází.
A víš určitě že jsou z toho formuláře pro dotaz který je na tvé webu? Já mám totiž poslední objednávky z formuláře na dotaz, ale až z toho co má na webu SA. Ode mě z webu odcházejí návštěvníci přes vyhledávací formulář, banner a odkaz, ten funguje. Protože jim to ale nenajde vhodný termín, nabídne jim SA formulář s dotazem, ale už na webu SA, ne u mě. Zkoušel jsem teď další weby a ten form je prostě nefunkční.

Co se statistik týče, mám pořád konverzní poměr nad 3% a průměrnou cenu za proklik 7.10 kč. Tady nemám problém. Invia, to je jedním slovem katastrofa, po tom co jsem zjistil, které všechny prvky na webu nepřinášejí konverzi, mě to ani tak moc nepřekvapuje, je tam prostě moc míst, přes které pokud klient objedná, tak ty dostaneš prd.
stephan
Příspěvky: 53
Registrován: pon 18. bře 2013 11:50:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od stephan »

Formulář na webu mi funguje, dokonce mi na email přišlo potvrzení o přijetí mého dotazu. V administračním rozhraní affiliate programu se mi však můj dotaz nezobrazil. Chyba nebo oblbování partnerů?
Můj blog o affilu a jiných trápení :) - ŠtefanKuska.cz
Uživatelský avatar
freez
Příspěvky: 95
Registrován: pát 27. led 2012 20:05:47
Kontaktovat uživatele:

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od freez »

Tak mi to nedalo a zkoušel jsem nasadit nově vytvořený kód. A najednou je funkční, původní form je na webech cca 2 roky. Porovnal jsem změnu v kódu a opravdu je tam odchylka, která asi zapříčinila nefunkčnost. Starý kód vypadal takto:

Kód: Vybrat vše

<script src="http://www.dovolena.cz/banner.php?w=464&h=262&aid=....&cid=...." type="text/javascript"></script>
a nový funkční kód vypadá takto:

Kód: Vybrat vše

<script type="text/javascript" src="http://www.dovolena.cz/banner.php?w=464&h=262&aid=....&cid=...."></script>
No a teď uvidíme, jestli se dotaz objeví ve statistice, nutně by nemusel, napsal jsem do něj že jde o test, takže pokud není zařazení dotazů automatické, objevit se nemusí. Osobně si myslím, že to automatické není, pak bychom čas od času měli ve statistice oblíbené dotazy "khfukgkuhlkjsks jkgskjhgvjhs" od robotů a blbečků a ty tam nejsou. Teď se jdu podívat, co všechno ze starších kódu je nefunkční, tohle mám vyloženě rád :?
Miki
Příspěvky: 87
Registrován: úte 24. led 2012 14:15:55

Re: DOVOLENA.CZ a cool URL

Příspěvek od Miki »

Já používám klasický txt odkazy a u nich jsem testoval objednávku a ta prošla až do affil rozhraní ok. Z toho usuzuju že i odkazy v xml snad budou ok. Flash/Javascript banery nepoužívám...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů