Kdy skončit se zaměstnáním

Time management, disciplína, správa výdělků z affilu a podobně
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Kdy skončit se zaměstnáním

Příspěvek od Maigi »

Zaujalo mě na webtrhu téma http://webtrh.cz/206876-prisel-zlom a chtěl jsem na něj reagovat. Pak jsem si ale řekl proč, když mám vlastní fórum, kde to můžu řešit...

Nesouhlasím s myšlenkou, že byste měli opustit své zaměstnání ve chvíli, kdy vaše výdělky z webů přesáhnou výplatu. Nevidím nic špatného ani na tom, že byste brali třeba 90% z podnikání a 10% ze zaměstnání. Pořád to není důvod k odchodu. Jako bezpečné mi přijde, mít např. 40k/m z práce, 40 z podnikání a chovat se (utrácet) tak, jako byste měli 40 celkem. Pak budete mít na hypotéku, i pokud by jeden ze zdrojů vypadl. Z práce vás můžou vyrazit a i podnikání může z ničeho nic klesnout na bod mrazu.

Naopak souhlasím s tím, že zaměstnání pomáhá udržet zdravý režim a často podnikatel při zaměstnání udělá víc, než když na to doma má 24 hodin. Vím, o čem mluvím, doma na zadku jsem byl 3 roky. Práce by vás měla bavit, ne štvát a taky je dobré, když se v ní učíte něco o svém oboru a neustále si rozšiřujete obzory.

O odchodu bych doporučil přemýšlet při narození dítěte. Tedy v případě, že chodíte do práce od rána do večera každý den. Pak je při online podnikání výhoda, že nemusíte být ten rodič, kterého dítě skoro nezná a vídá ho jen o víkendech.
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
Uživatelský avatar
jan
Příspěvky: 42
Registrován: pon 30. led 2012 23:30:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy skončit se zaměstnáním

Příspěvek od jan »

V podstatě souhlas :)
s dítětem to vidím tak, že ... se budu muset asi vypařit z houmofisu, jinak bych dělal ještě méně :))
Money talks :)
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy skončit se zaměstnáním

Příspěvek od LukasP »

Já mám naopak zkušenosti zcela opačné. Při práci nemůžeš stíhat affil na vysoké úrovni, pokud většinu věci nedeleguješ. I tak ale čas ztracený v práci můžeš využít do tvorby nových webů a zvyšování svých výdělků. práce mě přijde v současné době jako ztracený čas. Jediný plus, jsou lidi kolem tebe.
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy skončit se zaměstnáním

Příspěvek od Dave »

1) studium VŠ
2) 1. práce v oboru
3) 2. práce v oboru
4) rozjezd affil webu
=
kua co to meleš :-D Ani jednu z těch věcí nedělám pořádně, prostě na to nemám čas a nevím kam dřív skočit... Pokud děláš v práci 40k/m jsi šťastnej člověk, který se neumí nasytit. Otázkou opravdu zní, co děláš za práci, že můžeš tvrdit tyhle kraviny ? Pokud jsi v práci máš dělat to, od čeho jsi placený a ne, že budeš dělat na svých věcech.. To se pak nesmíš divit, kam se naše republika dostala..


A ještě jedna věc na závěr, jak berete fakt, že kvůli vašim půjčkám lidi přicházejí o vše? Alibisticky si odpovíte, že je to jejich problém a měli se chovat zodpovědně ? Dle mě je tohle jen přilévání do ohně a podpora stávajícího mafiánského způsobu žití.
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy skončit se zaměstnáním

Příspěvek od Maigi »

LukasP: to si neodporuje, delegovat musíš a je to dobře. K delegování se stejně musíš dostat a pokud bys měl doma 24 hodin, nikdy bys s tím nezačal. Mám zkušenost, že jsem lepší podnikatel tím víc, čím míň času na to mám. Eliminuju kraviny, dělám jen nejnutnější a i to se snažím na někoho přehodit.

Dave: neřekl jsem, že dělám v práci na svých věcech, jen, že můžeš sbírat zkušenosti v oboru. S tím, že nevíš, kam dřív skočit ti nepomůžu, asi děláš něco špatně. Co se týká půjček, pokud ti vadí, neprodávej je. Co ti mám na to říct?
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
bsteeer
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 12. led 2012 15:25:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy skončit se zaměstnáním

Příspěvek od bsteeer »

Dave : Tohle přemýšlení je hodně invalidní. Věci se budou dít s tebou i bez tebe. Chceš se svézt? Tak naskoč !!
Vítek
Příspěvky: 18
Registrován: pát 31. srp 2012 19:45:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy skončit se zaměstnáním

Příspěvek od Vítek »

Dave: Do pujcek nedelam, i kdyz mam jeden web. A tohle opravdu nemas zapotrebi psat. S tvym pristupem, bych nemohl delat nic. napr. Leky: maji vedlejsi ucinky
Obleceni: je dokazano, ze nektera zpusobujou ruzna onemocneni. Dokonce je na internetu seznam firem.
I v dalsich oborech muzes najit nekolik negativ. Dokonce i tvoje firma ve ktery delas ma negativa. Vyhazuje lidi, kteri prijdou o praci. Nejsou schopni splacet hypoteku a treba skonci na ulici. Doufam, ze ted je ti to jasny. Jinak se omlouvam za odboceni od tematu.
Dave
Příspěvky: 283
Registrován: sob 27. říj 2012 9:25:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy skončit se zaměstnáním

Příspěvek od Dave »

Veřejně se omlouvám. Reakce nebyla adekvátní..

Ale osobně jsem toho názoru, že pokud budeme do ohně jen přilévat (je jedno jaký problém) tak to jednou dopadne hodně zle. Snažím se dělat věci tak, abych na nich vydělal a pomohl přitom lidem - snažím se lidi naučit cestovat individuálně a neutrácet tak za CK.

Jasně, je to moje představa utopie, ale čím víc mám nacestováno, tím víc vidím jak to tu stojí za hovno. Ne že nejsou peníze, ty vem čert, ale mezilidské vztahy jsou v tuzemsku na té nejhorší úrovni. A to mě přátelé, neskutečně sere.

Maigi: třeba bude stačit se věnovat jen 2 položkám ze seznamu :-) Ale teď k tomu není odvaha.
Cestujlevne.com - žij dokud můžeš!
Uživatelský avatar
Maigi
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: úte 10. led 2012 13:41:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy skončit se zaměstnáním

Příspěvek od Maigi »

Díky, tohle si myslím, úplně stačí. Málokdo má koule na obyčejnou omluvu. Chápu tvůj postoj, firma, pro kterou dělám, se taky vyhýbá půjčkám z morálních důvodů. Já je taky trošku eliminuju ale musím upřímně říct, že mi nejdou, a že si nejsem jistý, jestli bych se jich zbavoval, kdyby mi šly tak jako jiné věci. To bych asi kecal. Když máš najednou zahodit třeba desítky tis měsíčně, tak si začneš říkat "ale vždyť je to jejich rozhodnutí, jejich zodpovědnost, jsou snad dospělí"... Upřímně, kdo z vás by to zahodil? Je jednoduché, se tak rozhodnout na začátku, kdy není investovaný čas, úsilí, peníze..

Jinak k tomu času, je to přesně tak, ideálně jen jeden projekt a bude to efektivnější. Třeba poslední dny si říkám, věnuj se sakra jen tomu povinku, vždyť se to skvěle rozjíždí..
Affilák.cz - blog nejen o affiliate marketingu
LukasP
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 12. led 2012 22:53:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy skončit se zaměstnáním

Příspěvek od LukasP »

Dave píše:Jasně, je to moje představa utopie, ale čím víc mám nacestováno, tím víc vidím jak to tu stojí za hovno. Ne že nejsou peníze, ty vem čert, ale mezilidské vztahy jsou v tuzemsku na té nejhorší úrovni. A to mě přátelé, neskutečně sere.
To je bohužel svatá pravda :roll:
O affiliate a online podnikání píšu čas od času na svém blogu TipInternet.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů